Csúcsra fut a Csomagtartóvásár szombaton
A közösségi kezdeményezés szervezői ezúttal már 45 árust várnak, a programot az őszi-téli menetrendhez híven már a Waldorf Gimnázium, vagyis a volt újtelepi iskola falai között rendezik szombaton délelőtt.
A nyáron ünnepelt egyéves születésnap nyomán új lendületet vett a Csomagtartóvásár és Bolhapiac nevű közösségi kezdeményezés. Mint Coletti Éva, a program egyik ötletgazda-főszervezője elárulta, már októberben is 40 fölé emelkedett az árusok száma, és most még egy picivel nő a létszám – november 5-én, szombaton délelőtt 9 órától már 45 stand kincseiből válogathatnak a látogatók.
A program életre álmodói ezúttal is gazdag kínálatot, remek hangulatot, családi eseménynek is kiváló kincsvadászatot ígérnek – és nagy örömükre folytatódik a nyáron már tapasztalt nagylelkű sorozat is. A Csomagtartóvásár visszatérő vendége a Dunaújvárosi Állatvédő Egyesület (DÁV) közössége, és ezúttal is lesz két fiatal árus, akik a kincsvadászat teljes bevételét a kutyusoknak ajánlják fel! Emellett persze a lényeg, hogy várhatóan az iskola összes helyisége és folyosója benépesül szombaton, és már bevallottan a karácsonyi ünnepekre is kacsingatnak az árusok – érdemes lesz útra kelni; irány Újtelep!
A szlogen változatlan: újrahasznosításra fel, oszd meg és gyere el!
(Archív fotó: Végh Zoltán)
A rovat további hírei: Mozaik
Két sorozat is folytatódik a Dunamenti Regionális Népfőiskolán
2025. ápr. 08.
A Szenior Akadémia következő programján a családfakutatás mellett a húsvéti ünnepkörről esik szó szerdán, míg egy hét múlva a népfőiskola egészségtudatos vendégei az emésztőrendszer sajátosságaival ismerkedhetnek.
DSTV: újra báloztak a móriczosok
2025. ápr. 08.
Folytatta a jótékonysági szülő-pedagógus bálok nemes tradícióját a Móricz Zsigmond Általános Iskola közössége. A mulatságnak a Campus Étterem adott otthont a közelmúltban, ahol bemutatókkal tarkított, kellemes estén kapcsolódhattak ki a résztvevők. Hangkép.
Fagyos nyitány után lassú, de biztos melegedés
2025. ápr. 07.
Hűvös, de még hózáporokkal is tarkított kezdetek után a hét közepétől ígér számottevő változást a DO időjárási szakértője. A hét végére már enyhébb, tavaszias időnk lesz – de ma és holnap még durva hideg.
Családi programokkal készülnek a Folly Arborétum alapításának 120. évfordulójára
2025. ápr. 07.
Családi szabadidős programok, vezetett túrák, a növényvilág játékos felfedezése várja az érdeklődőket április végén és a május eleji hosszú hétvégén a 120 éve alapított Folly Arborétumban Badacsonyörsön.
Kék szívvel az ünnep alkalmából – két programmal is (galériával)
2025. ápr. 06.
Két remek és gyönyörű eseménnyel ünnepelték az autizmus világnapját városunkban szombaton: délelőtt a Jószolgálati Otthon Közalapítvány közösségi eseménye, délután az Esőemberek Szüleinek Egyesülete koncerttel várta az érdeklődőket.
Lomtalanítás és ÖKO-nap Újtelepen (galériával)
2025. ápr. 05.
30 tonna lom, 9,1 tonna műszaki és fémhulladék, közel 40 véradó, 18 regisztrált kerékpár és több nevező a Virágos Dunaújvárosért programra – minden szempontból sikeres és eredményes volt a Városvédők Újtelepért Egyesület immár hagyományos ÖKO-napja.
Nemes nedűk szerelmeseit várták (galériával)
2025. ápr. 05.
Szép gasztrokulturális seregszemlével folytatódott a programok sora a Mondbach-kúriában: a Pentelei Bornapok kavalkádjának pénteken és szombaton adott otthont a komplexum – az első nap borversenyt, míg ma a Dunai Kincses Kert sokadalmával egybekötött, nagyon is közönségbarát programsorozatot rendeztek.