A szerenkénti döntőkben is remekeltek a DKSE tornászai

doszerk - 2022. november 28. 7:30

Három arany-, egy ezüst- és két bronzéremnek örülhettek a DKSE tornászai a Mesterfokú Bajnokság szerenkénti fináléiban.

A szerenkénti döntőkkel folytatódott és fejeződött is be a tornászok Mesterfokú Bajnoksága vasárnap délután. A hölgyek ugráson kezdtek, itt a dunaújvárosi Mayer Gréta (13.150) bizonyult a legjobbnak, mögötte Schermann Bianka (Postás SE, 13.050) és a szombathelyi Maráczi Fruzsina (Delfin Si SE, 12.800) állhatott fel a dobogóra. A második szer a felemáskorlát volt, ahol Székely Zója (Postás SE) érvényesítette a papírformát, 13.900 ponttal első lett, mögötte a DKSE két sportolója: Makai Lilla (13.000) és Czifra Bettina Lili (12.400) végzett. Következett a hölgyeknél a gerenda, melyen a háromszoros Európa-bajnok Kovács Zsófia nem talált legyőzőre (13.600). Az ezüstérem az újpesti Szilágyi Nikolett (13.300), míg a bronz Makai Lilla (12.500) nyakába került. Az utolsó szer a talaj volt, itt Czifra Bettina Lili (DKSE) megszerezte élete első Mesterfokú címét (12.900), második helyen Szilágyi Nikolett (12.500), harmadikon Hürkecz Mira (KSI SE, 12.100) végzett.

A dunaújvárosi tornászok parádésan szerepeltek tehát a hétvégi megméretésen, a Mesterfokú Bajnokság összetett versenyének mindhárom dobogóját megszerezték, a Szuper Csapatbajnokságon első és második helyen végeztek, míg vasárnap újabb hat dobogós hellyel gazdagodtak, így összesen tizenegy éremmel zárták az év utolsó hazai versenyét. Mely után a Magyar Torna Szövetség (MATSZ) honlapján értékelték a DKSE aranyérmesei vasárnapi teljesítményüket.

Képek forrása: MATSZ

Kovács Zsófia: – Igyekeztem a lehető legtöbbet kihozni ebből az egy szerből, amin elindultam. Pozitív az, hogy egy jó gyakorlattal és aranyéremmel tudtam zárni az évet, most két hét szünet következik, utána pedig remélem, sérülésemet magam mögött hagyva tudok készülni a 2023-as esztendőre.

Mayer Gréta: – Igyekeztem mind a két napon a lehető legjobb teljesítményt nyújtani. Az ugrás eredményemnek nagyon örülök, a felemáskorlát gyakorlatom is szerintem jól sikerült, de gerendán és talajon is hibáztam, ezeket mindenképpen javítani szeretném.

Czifra Bettina Lili: – Ez az első Mesterfokú bajnoki címem. Nem is igazán találom még a szavakat, eljutott a tudatomig, de még nem igazán fogtam fel. Remek a közösség Dunaújvárosban, és nagyon motiváló az, hogy Zsófival, Grétivel és a többiekkel dolgozhatok nap, mint nap együtt.

2024. szep. 28.

Nagyon sima győzelemmel tartotta itthon a három pontot a Tolna-Mözs elleni pénteki bajnokin a Dunaújváros futsal együttese.

Remek hajrá, szép siker a címvédő ellen

Dunaújvárosban szakadt meg a brassói hokisok jó sorozata az Erste Liga péntek esti fordulójában.

DSTV: tornával emlékeztek

2024. szep. 27.

Immáron negyedik alkalommal rendezte meg a DKSE torna szakosztálya a Pap Zoltán Emlékversenyt, melynek a legendás edzőről elnevezett Pap Zoltán Tornacsarnok adott otthont szeptember 21-én szombaton. Hangkép.

Újra hazai pályán a futsalosok

A Tolna-Mözs elleni hazai összecsapáson őrizné meg hibátlan mérlegét az NB II Nyugati csoportjában a Dunaújváros Futsal együttese ma este hét órától.

A címvédő érkezik

Az éllovas Brassó elleni hazai összecsapással folytatja az Erste Liga küzdelmeit a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma este fél héttől.

Az SZP-Asztalos nyerte a rangadót

2024. szep. 26.

A címvédő Karmacsi mellett már csak az SZP-Asztalos együttese hibátlan a városi kispályás labdarúgók ST Solar csoportjában.

Újra fociztak az ovisok (galériával)

Remek időben, kiváló hangulatban rendezték meg a 2024-es Ovi Foci Kupa második fordulóját a Római Városrészi Tagóvodában kedden délelőtt.