Harmadosztályú ellenfél a kupában

spigott - 2023. július 21. 7:30

A mieinkkel azonos osztályban szereplő Kaposvár lesz a Dunaújváros FC labdarúgó csapatának ellenfele a MOL Magyar Kupa első fordulójában.

Végh Zoltán felvétele

A Magyar Labdarúgó Szövetségben elkészítették a MOL Magyar Kupa első fordulójának sorsolását. A sorozat lebonyolítása nem változott a tavalyi szezonhoz képest: ezúttal 166 együttes vág neki a kupaküzelmeknek, a három legmagasabb osztály 76 csapata mellett a területi osztályokból 93 együttes vesz részt a sorozatban, amelyek a 2022/2023-as megyei kupasorozatban a legjobban szerepeltek.

A MOL Magyar Kupa első és második fordulójában az OTP Bank Liga és a Merkantil Bank Liga együttesei még nem vesznek részt, így az első körben 136 csapat lesz érdekelt, a másodikban pedig 68. Az első forduló mérkőzéseit augusztus 5-én és 6-án, a második forduló mérkőzéseit augusztus 26-27-én játsszák le. Az 1. és a 2. forduló sorsolása előtt a résztvevő csapatokat az MLSZ Versenybizottsága a földrajzi elhelyezkedésük alapján négy csoportba sorolta be (Észak-Kelet, Dél-Kelet, Észak-Nyugat, Dél-Nyugat), és az így kialakított csoportokból sorsolta össze egymással a csapatokat.

Az első fordulóban az alacsonyabb osztályú csapat lesz a pályaválasztó, azonos osztálybeli csapatok közül az elsőként kihúzott együttes játszhat otthon. A további fordulókban is az alacsonyabb osztályú együttes szerepelhet hazai pályán, osztályazonosság esetén a korábbi fordulókban kevesebb hazai mérkőzést otthon játszó csapat lesz a pályaválasztó, azonosság esetén az elsőként kihúzott együttes játszhat otthon.

A kupasorozat első fordulójában a Dunaújváros FC labdarúgói is érdekeltek, s mint az a sorsoláson eldőlt, Dobos Barna alakulata a szintén harmadosztályú Kaposvári Rákóczi otthonába látogat. A továbbjutásról egyetlen mérkőzés dönt, melyet augusztus 5-én, fél öttől rendeznek meg a Kaposvári Rákóczi Stadionban.

A rovat további hírei: Sport

Közös mozgás Livi lépteiért (galériával)

Közös mozgás Livi lépteiért (galériával)

2025. ápr. 16.

Szép sikerrel, komoly érdeklődés mellett rendezték meg a Kihívás Nap idei első állomását a Móricz iskola udvarán a mögöttünk hagyott hétvégén.

Közel volt a dobogó a diákolimpián

Közel volt a dobogó a diákolimpián

2025. ápr. 15.

Jól szerepeltek, hasznos tapasztalatokkal gazdagodtak a Danubius KSE tollaslabdázói a Cegléden megrendezett országos diákolimpiai fináléban.

Kohász Élet Szabó Zsolttal

Kohász Élet Szabó Zsolttal

2025. ápr. 15.

Városunk gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármestere, Szabó Zsolt volt a DKKA Kohász Élet podcastjának legutóbbi vendége.

Végül biztos siker a rangadón

Végül biztos siker a rangadón

2025. ápr. 15.

Az első és a második félidőben is egy egy-egy gólt szerezve győzte le fehérvári ellenfelét a Dunaújváros FC női labdarúgócsapata az NB II-es bajnokság hétvégi fordulójában.

Tartja első helyét a DFC

Tartja első helyét a DFC

2025. ápr. 14.

Korán kétgólos előnybe került, s végül magabiztos sikert aratott Csór elleni bajnokin a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap este.

Három szettben nyert a Dág

Három szettben nyert a Dág

2025. ápr. 14.

A második és harmadik szettben nagyot küzdött, de nem tudta megakadályozni a házigazda Dág sikerét a DKSE röplabda csapata az Extraliga vasárnap esti fordulójában.

Makai Lilla hetedik lett felemáskorláton

Makai Lilla hetedik lett felemáskorláton

2025. ápr. 13.

A hetedik helyen fejezte be a felemáskorlát döntőjének küzdelmeit az eszéki világkupán a DKSE tornásza, Makai Lilla.