Tihanyi rajt az alsóházban

spigott - 2024. február 26. 12:30

Idegenben, a Tihany elleni összecsapással kezdi meg a másodosztályú bajnokság alsóházi küzdelmeit a Dunaújváros Futsal együttese ma este háromnegyed nyolctól.

Kép: DO-archív

Mint arról beszámoltunk már, sajnos nem jutott be a bajnokság felsőházába a Dunaújváros Futsal együttese az NB II Nyugati csoportjában, így a tavalyi szezonhoz hasonlóan az alsóházban kell küzdenie futsalosainknak. Tóth Árpád alakulata az alapszakaszban elért hatodik helyének köszönhetően hat bónuszponttal, az első helyről kezdi meg a bajnokság második etapját, nem titkoltan annak reményében, hogy ezt a pozíciót megtartva szerzi meg a másodosztályú pontvadászat hatodik helyét.

Ebben az első akadályt a Tihany együttese jelentheti a mieink számára, ugyanis futsalosaink éppen ellenük kezdik meg az alsóházi csatározásokat ma este háromnegyed nyolctól a Tihanyi Sportcsarnokban. Mai vetélytársunk a nyolcadik helyen végzett az alapszakaszban úgy, hogy tizennyolc meccséből ötöt nyert meg, s egy döntetlen mellett tizenkét alkalommal szenvedett vereséget.

A csapatok két alkalommal mérték össze egymással erejüket, s mindkét alkalommal a mieink örülhettek a győzelemnek. A Rácalmáson lejátszott októberi bajnokin kiütéses, 12-1-es sikert arattak Csányi Dávidék, ám Tihanyban már nagyon meg kellett küzdeni a pontokért, ugyanis a 35. percig még a hazaiak vezettek két góllal, s innen tudtak 3-2-re fordítani Vincze Dezsőék.

Nem vár tehát könnyű feladat együttesünkre, ám amennyiben játékosaink kihozzák magukból, amit tudnak, s megfelelő létszámban tudnak elutazni az összecsapásra, úgy fontos három ponttal erősíthetik meg vezető helyüket a táblázaton.

A rovat további hírei: Sport

Aranyéremmel búcsúzott aranyos csapatától

Aranyéremmel búcsúzott aranyos csapatától

2025. aug. 22.

A 2024/2025-ös szezon végén befejezte harmincöt esztendőn át tartó kézilabdás pályafutását Farkas Zsanett, aki ebből huszonnyolcat a rácalmási kézilabdázóknál töltött, de városunkhoz is ezer szállal kötődik.

Hajdu Jonatán 200-on is döntős

Hajdu Jonatán 200-on is döntős

2025. aug. 21.

Magabiztos versenyzéssel jutott be a kenu egyesek 200 méteres világbajnoki döntőjébe a DKSE kiváló kenusa, Hajdu Jonatán.

DSTV: hazai pályán szerepeltek

DSTV: hazai pályán szerepeltek

2025. aug. 21.

Hazai környezetben rendezett minősítő versenyt a Főnix Lövész SE a közelmúltban. A dunaújvárosi lőtéren megrendezett viadalra több mint hetvenen érkeztek az ország minden tájáról, s a népes mezőnyben ott voltak a házigazda Főnix Lövész SE versenyzői is, akik ezúttal is remek eredményekkel örvendeztették meg az értük szorítókat. Hangkép.

Jó kezdés a világbajnokságon

Jó kezdés a világbajnokságon

2025. aug. 21.

Két számban is továbbjutott a milánói kajak-kenu világbajnokság szerdai előfutamaiból a DKSE kenusa, Hajdu Jonatán.

Még jókor jött a balhorog?

Még jókor jött a balhorog?

2025. aug. 20.

Háromgólos vereséget szenvedett a FEHA19 elleni felkészülési találkozón a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

DSTV: Bimmer Parádé a szigeten

DSTV: Bimmer Parádé a szigeten

2025. aug. 19.

Zúgó kipufogók, perzselő abroncsfelület, kiváló hangulat és fanatikus jókedv – meg persze rengeteg, messziről felismerhető kék-fehér BMW logók. Idén is nagyot ment a Bimmer Parádé, amelynek a Szalki-sziget adott otthont a mögöttünk hagyott hétvégén. A szervezők remek programokkal készültek, amely keretében a családosok és az igazi fanatikusok is találtak maguknak elfoglaltságot. Hangkép.

Szentesen kezdi a bajnokságot a DFVE

Szentesen kezdi a bajnokságot a DFVE

2025. aug. 19.

Idegenben, a Szentes ellen vág neki az OB I-es pontvadászatnak a DFVE női vízilabda csapata, mely első hazai bajnokiját a III. Ker. TVE ellen játssza szeptember utolsó napjaiban.