Már négy között a juniorok

spigott - 2024. június 28. 12:30

A vártnál lényegesen nagyobb csatában, de Izlandot is legyőzte a magyar U20-as női válogatott a korosztályos világbajnokság negyeddöntőjében.

Főoldali és belső kép forrása: IHF

Az izlandiak elleni negyeddöntővel folytatta a korosztályos világbajnokság küzdelmeit a két DKKA-játékossal, Gajdos Petrával és Török Fannival felálló magyar U20-as női kézilabda válogatott csütörtökön. A meccs esélyesének egyértelműen a mieink számítottak, s Szilágyi Zoltán alakulata ennek megfelelően is kezdte a találkozót, melynek szorosabb első percei után fokozatosan sikerült meglépnie ellenfelétől. Az első negyed óra után 8-5-re vezettek fiataljaink, akik a folytatásban is jobban játszottak ellenfelüknél, s a félidei pihenőre már magabiztos, 19-12-es fórral vonulhattak.

Talán a tetemes előny miatt, de a második felvonásra jelentősen csökkent a figyelem a mieink oldalán, s ezt ki is használták az izlandiak, akik egy 8-3-as sorozattal kezdték az újabb harminc percet (22-19). Bár ekkor magára talált a magyar csapat, s többször is ellépett öt találattal, a véghajrában megint jött egy hullámvölgy, amit könyörtelenül megbosszult az ellenfél, mely az utolsó két percben sorozatban három gólt szerezve 29-29-es döntetlenre mentette a meccset.

Hosszabbítás döntött tehát a továbbjutásról, ám itt már újra sokkal pontosabban játszottak fiataljaink az izlandiaknál, s gyorsan megszerzett háromgólos előnyüket már nem adták le, így végül 34-31-es sikerrel jutottak be az elődöntőbe, ahol a hollandok ellen lépnek pályára.

U20-as világbajnokság, negyeddöntő

Magyarország – Izland 34-31 (19-12)
Magyarország: Imre, Zaj (kapusok), Csernyánszki 5, Csíkos 5, Faragó 4, Farkas 5, Gajdos, Gém 1, Kovács 3, Kövér, Panyi, Szabó A. 3, Szabó L., Török 1, Varga 6 (3), Vártok 1. Edző: Szilágyi Zoltán.

A rovat további hírei: Sport

Bajnoki címet szerzett a Dragon Steel SE

Bajnoki címet szerzett a Dragon Steel SE

2025. ápr. 17.

Remek versenyzéssel szerezte meg a premier open kategória első helyét a Dragon Steel SE csapata a Baján megrendezett Hosszú Távú sárkányhajó Magyar Bajnokságon.

Egy szett jó játék nem elég

Egy szett jó játék nem elég

2025. ápr. 17.

Négy játszmában szenvedett vereséget Miskolcon a DKSE röplabda csapata az Extraliga alsóházának szerda esti fordulójában.

DSTV: döntetlen a szezon utolsó hazai meccsén

DSTV: döntetlen a szezon utolsó hazai meccsén

2025. ápr. 16.

Hétvégén a szezon utolsó hazai bajnokiját, összességében pedig a sorozat utolsó előtti felvonását játszotta le a Pentele ASE II. csapata. A Honvéd Szondi NB III-as csapata azonban a pontszerzés reményében látogatott el Dunaújvárosba, 9:9-es döntetlent játszottak a csapatok. Hangkép.

Közös mozgás Livi lépteiért (galériával)

Közös mozgás Livi lépteiért (galériával)

2025. ápr. 16.

Szép sikerrel, komoly érdeklődés mellett rendezték meg a Kihívás Nap idei első állomását a Móricz iskola udvarán a mögöttünk hagyott hétvégén.

Közel volt a dobogó a diákolimpián

Közel volt a dobogó a diákolimpián

2025. ápr. 15.

Jól szerepeltek, hasznos tapasztalatokkal gazdagodtak a Danubius KSE tollaslabdázói a Cegléden megrendezett országos diákolimpiai fináléban.

Kohász Élet Szabó Zsolttal

Kohász Élet Szabó Zsolttal

2025. ápr. 15.

Városunk gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármestere, Szabó Zsolt volt a DKKA Kohász Élet podcastjának legutóbbi vendége.

Végül biztos siker a rangadón

Végül biztos siker a rangadón

2025. ápr. 15.

Az első és a második félidőben is egy egy-egy gólt szerezve győzte le fehérvári ellenfelét a Dunaújváros FC női labdarúgócsapata az NB II-es bajnokság hétvégi fordulójában.