Gálázott Szentesen a DFVE

spigott - 2024. október 10. 12:30

Huszonegy gólt szerezve nyerte idei első bajnoki mérkőzését a DFVE női vízilabda csapata a Szentes otthonában.

A sikeres Bajnokok Ligája szereplés után már a bajnokságban várt feladat a DFVE női vízilabda csapatára szerdán este.

Makszim Kordonszkij együttese a Szentes otthonába látogatott az OB I első fordulójában, s Pál és Garda találataival már a 2. percben 2-0-ra vezetett. A házigazdáknak erre ugyan még volt válaszuk Molnár akciógóljával, ám a folytatásban átrobogott ellenfelén a DFVE, melyből Pál kétszer, míg Garda és Katsimpri egyszer volt még eredményes, így az első szünetre már 6-1-es dunaújvárosi vezetéssel vonultak a csapatok.

A második negyedben tovább remekelt női vízilabdázóink védelme, mert ebben a játékrészben hiába próbálkozott bármivel a szentesi alakulat, egyszer sem tudott túljárni Mackó kapus eszén, míg a túloldalon Garda duplázott, majd Pál és Katsimpri is betalált, vagyis a félidei pihenőhöz érve már csak az volt a kérdés, milyen arányban nyeri a mérkőzést együttesünk (1-10).

Garda Krisztina hét gólig jutott a Szentes ellen! (Képek: DO-archív)

Vízilabdázóink tetemes előnyük tudatában sem vettek vissza a tempóból a fordulást követően, s bár a harmadik negyedben kétszer már betaláltak a hazaiak is, a túloldalon hatszor tette meg ugyanezt a Kordonszkij-gárda, mely a záró etap előtt 16-4-re vezetett. Az utolsó nyolc perc sem hozott izgalmakat, öt dunaújvárosi és egy szentesi gólt azonban még igen, így a DFVE végül kiütéses, 21-4-es sikerrel kezdte meg a bajnokság 2024/2025-ös kiírását.

Valdor Szentes – DFVE 4-21 (1-6, 0-4, 2-6, 1-5)

DFVE: Maczkó – Jonkl 1, Mahieu, Garda 7, Kardos D. 3, Pál 4, Katsimpri 4. Csere: Kardos L., Horváth 1, Szopori 1, Karancsi. Vezetőedző: Makszim Kordonszkij.

Szép siker és továbbjutás a kupában

2024. okt. 10.

Már a legjobb nyolc között vannak a Dunaújváros FC női labdarúgói a Magyar Kupa idei kiírásában.

Fradi-siker a Tüskecsarnokban

Kétgólos vereséget szenvedett a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata a Ferencváros otthonában szerdán este.

Élmezőnyben a Pentele ASE

2024. okt. 09.

A Pentele ASE első számú csapata simán nyert, míg a második együttes küzdelmes döntetlent ért el hétvégi bajnokiján.

Éremeső a diákolimpián

Tizenhat dobogós helyezéssel zárták a DKSE és fiókszakosztályainak birkózói a Nagykanizsán megrendezett területi diákolimpiát.

Újra idegenben szerepelnek az Acélbikák

A Ferencváros elleni mérkőzéssel folytatja az Erste Liga küzdelmeit a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata a Tüskecsarnokban ma este fél héttől.

Aranyos Dragon Steel

2024. okt. 08.

Remekül szerepeltek a dunaújvárosi Dragon Steel SE sárkányhajósai a Fadd-Domboriban megrendezett 22. Magyar Sárkányhajó Bajnokságon.