Labdarúgás: vereség a rajton

spigott - 2015. augusztus 1. 19:22

Vereséggel, méghozzá kétgólos zakóval kezdte az NB II-es idény küzdelmeit a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata. Artner Tamás együttese saját, valamint a Siófok kapuja előtt is nagyon pontatlanul játszott, így a hazaiak biztosan, 4-2-re nyerték a szezon első mérkőzését.

Siófokon kezdte meg az 2015/2016-os NB II-es labdarúgó szezont a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata. Artner Tamás együttese a másodosztálytól búcsúzó, de végül mégis benntartott Balaton-parti egylet otthonába is a győzelem reményében utazott, ami azonban egyáltalán nem ígérkezett könnyű feladatnak.
A Magyar Labdarúgó Szövetség szabályzatához, premizálási rendszeréhez igazodva három fiatal játékos, Tóth Csaba, Fejős Áron és Havasi Dániel is a kezdőcsapatban kapott helyet. A kezdés azonban finoman szólva sem sikerült fényesre, hiszen a hazaiak azonnal beszorították a DPASE gárdáját, s mezőnyfölényük a 15. percben góllá is érett, mert hiába védte bravúrra Ivancsics közeli fejesét Szűcs Lajos, a kipattanónál már esélye sem volt hálóőrünknek (1-0). A bekapott gól után szerencsére azonnal váltani tudott együttesünk, mely nagyon hamar, mindössze másfél perccel később már egalizált is, méghozzá Orosz révén, aki remekül csavarta el a játékszert a hazai kapus mellett (1-1).

A játékrész derekán Czár került hatalmas helyzetbe a siófoki kapu előtt, de a kapufa rossz oldala mellé lőtte a játékszert, s a kihagyott ziccerre rá is fázott a DPASE, mert a 34. percben Ivancsics szöglete után Tamás fejelt közelről a dunaújvárosi hálóba, ismét vezetést szerezve ezzel a vendéglátóknak (2-1). A félidő hajrájában nagy erőket mozgósított az Artner-csapat az egyenlítő találat megszerzéséért, s ugyan a lehetőségei meg is voltak, Petneházi löketét Bozsó védte, míg Magasföldi a kapu fölé lőtte ziccerét, így a szünetre egygólos hátránnyal vonulhatott együttesünk.
A térfélcserét követően változtatnia kellett Artner Tamásnak, aki Fejős helyett Jakabot küldte pályára, egyértelműen azzal a céllal, hogy a támadások minőségét javítsa. Jakab az 55. percben egy hatalmas lövéssel jelezte is, hogy komolyan gondolja az edzői utasítások betartását, de Bozsó nagy bravúrral védeni tudott. A 60. percben Magasföldi került újra ziccerbe, de Mogyorósi hatalmas vetődéssel útját állta a gólba tartó labdának, ráadásul a mieink szögletéből azonnal kontrázott a Siófok, s Nagy Dániel közeli gurításával megduplázta előnyét (3-1).

Hogy mégis maradjon esély a pontszerzésre, arról a fiatal Havasi és Bozsó kapus gondoskodott a 67. percben, ugyanis a DPASE pénteken igazolt játékosának belőtt oldalról labdáját a vendéglátók kapusa rossz mozdulattal saját kapujába ütötte, felhozva ezzel egy gólra a mieinket (3-2). Sokáig azonban nem örülhettünk ennek sem, mert a 77. percben, egy kapu előtti kavarodás végén a csereként beállt Elek bombázott közvetlen közelről a léc alá, ismét visszaállítva ezzel a két gárda közti kétfás különbséget (4-2). A mérkőzésből hátralévő időben próbálkozott ugyan a DPASE, de támadásaiba ekkor már nem volt erő, így a hazaiak biztosan őrizték vezetésüket, s végül 4-2-es győzelmet arattak.

Siófok – DPASE 4-2 (2-1)

Gólszerzők: Ivancsics a 15., Tamás a 34., Nagy D. a 60., Elek a 77., illetve Orosz a 17., Havasi a 67. percben.

Siófok: Bozsó - Rusvai, Mogyorósi, Tamás, Farkas – Szivacski (78. Hanzl), Futó, Ivancsics – Nagy D., Kozma (89. Bene), Nagy R (70. Elek). Vezetőedző: Goran Kopunovic.

DPASE: Szűcs – Tóth (70. Melczer), Villám, Vaskó, Burucz – Petneházi, Havasi, Fejős (47. Jakab), Czár – Orosz, Magasföldi (70. Eppel). Vezetőedző: Artner Tamás.

Főoldali kép: dpase.hu

Ifjú hosszabbítók az Acélbikáknál

2024. máj. 19.

Négy fiatal játékosa is szerződést hosszabbított a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatával.

Elhozta a két pontot Kisvárdáról a Kohász

Kiváló védekezéssel, valamint Wéninger Alexa parádés kapusteljesítményével aratott 23-18-as győzelmet a DKKA felnőtt együttese a Kisvárda ellen szombaton este.

DSTV: sportágat választottak

2024. máj. 18.

A dunaújvárosi oktatási intézmények igyekeznek nagy hangsúlyt fektetni arra, hogy a fiatalok lehetőség szerint sportoljanak, vagy legyen valami sportos hobbijuk. Nagy hagyománya van a BIROK Szabó Magda Tagintézményében a sportágválasztó napnak is – a közelmúltban kilenc különböző mozgásformával ismerkedhettek meg az alsósok. Hangkép.

Nehéz hatvan perc előtt a DKKA

A kiesés elkerüléséért küzdő Kisvárda otthonában lép pályára a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata szombaton este.

Tóth Gergely a DAB első érkezője

2024. máj. 17.

Az előző Erste Liga szezonban még a Budapest Jégkorong Akadémia színeiben játszó, dunaújvárosi születésű Tóth Gergely a DAB jégkorongozóinak idei első szerzeménye.

Kovács-Seres Hunor újra nemzetközi mezőnyben bizonyíthat

Olaszországban, Piombinoban ugrik tengerbe a DKSE úszója, Kovács-Seres Hunor az Európa Kupa első fordulójában.

Tapadnak az éllovasra

Háromgólos hátrányból fordítva aratott sikert a Hangover gárdája a városi kispályás labdarúgó bajnokság ST Solar osztályának csütörtöki fordulójában.