Itthon lehet bronzérmes a DFVE
A bajnoki bronzpárharc ötödik, mindent eldöntő mérkőzését játssza a DFVE női vízilabda csapata az Eger ellen a Fabó Éva Sportuszodában ma este hét órától.
Kép: DO-archív
Óriási csatát vív egymással a bajnokság harmadik helyéért a DFVE és az Eger női vízilabda csapata. A három nyert mérkőzésig tartó párharcot az egriek kezdték jobban, miután már a sorozat első meccsén elvették Makszim Kordonszkij alakulatának pályaelőnyét, majd a második találkozón meg is duplázták előnyüket. Vízilabdázóink azonban ekkor sem adták fel a küzdelmet, a két gárda harmadik meccsén szinte végig vezetve arattak 14-8-as győzelmet, majd az Egerben megrendezett negyedik összecsapáson is sikerült 9-8-ra diadalmaskodniuk, amivel kiegyenlítették a párharcot.
A bronzérem sorsa így a mindent eldöntő ötödik meccsen dől majd el, s ezt a Fabó Éva Sportuszodában rendezik meg ma este hét órától, vagyis hazai környezetben szerezheti meg a bajnokság harmadik helyét együttesünk. A két gárda már nagyon jól ismeri egymást, s mivel komoly meglepetéssel valószínűleg már egyik csapat sem tud szolgálni, így a pillanatnyi forma döntheti el a párharcot. Az viszont biztos, hogy óriási szükség lesz a hazai szurkolók támogatására, ezért vízilabdázóink is sok szeretettel várnak mindenkit a ma esti összecsapáson, melyen mindent el fognak követni azért, hogy a buzdítást egy nagyon szépen fénylő bronzéremmel köszönjék meg a sportág helyi szerelmeseinek.
A rovat további hírei: Sport
Már Szingapúrban készül a női válogatott
2025. júl. 08.
Megérkezett Szingapúrba, a pénteken kezdődő világbajnokság helyszínére a két DFVE-játékossal felálló magyar női vízilabda-válogatott.
Éremhalmozó delfinek
2025. júl. 08.
Több mint harminc dobogós helyezéssel zárták a regionális Delfin Bajnokság Veszprémben megrendezett küzdelmeit a DKSE fiatal úszói.
Döntöttek a licencekről
2025. júl. 07.
A Magyar Kézilabda Szövetség első fokú döntést hozott a 2025/26-os bajnoki idényre benyújtott NB I-es és NB I/B-s klublicenc-kérelmekről.
Volt KHL-es bekk az Acélbikáknál
2025. júl. 07.
A 29 esztendős Alekszandr Mikulovics az orosz másodosztályból érkezik a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóihoz a 2025/2026-os szezonra.
Végleges a vb-csapat
2025. júl. 06.
A DKSE tizenkilenc esztendős úszója, Kovács-Seres Hunor tartalékként utazhat el a szingapúri világbajnokságra.
Pupp Viktória is lemaradt a dobogóról
2025. júl. 05.
Nem sikerült érmet szereznie, de összességében jól szerepelt Pupp Viktória az Olaszországban megrendezett U20-as birkózó Európa-bajnokságon.
DSTV: Hajdu Jonatán már újra munkában
2025. júl. 04.
Szép teljesítménnyel, negyedik hellyel zárta a racicei kajak-kenu Eb-t Hajdu Jonatán. A versenyző teljesítményét Molnár Gergely edző is értékelte, míg Motyovszki Mátyás a város nevében köszöntötte a sportolót. Hangkép.