Nem hibáztak a fiatalok

spigott - 2025. október 16. 12:30

A DFVE női vízilabdázóinak serdülő és ifjúsági együttese is sima győzelmet aratott a Fehérvár VSE elleni korosztályos bajnokin.

Kp forrása: DO-archív

Idegenben, Székesfehérváron ugrottak medencébe a DFVE utánpótlás csapatai a korosztályos bajnokságok legutóbbi fordulójában.

A bajnokságot hibátlanul vezető serdülők ellenállhatatlanul kezdtek ezúttal is, hiszen már a nyitó felvonásban hétszer mattolták a házigazdákat úgy, hogy közben egyetlen gólt sem kaptak (0-7). A folytatás talán ezért is alakult meglepően, mert a második és harmadik negyedet egyaránt egálra hozták a felek, így nem változott a két gárda közti különbség (3-10). A negyedik etapra ismét nagyon összekapta magát a DFVE, mely lemásolta az első felvonást, s egy 7-0-s részsikerrel zárta le a meccset, s végül 17-3-as győzelemmel őrizte meg hibátlan mérlegét a bajnokságban.

Az ifjúságiak találkozója sem hozott túl nagy küzdelmet és akkor még finoman is fogalmaztunk, mert az első negyedet 6-0-ra, míg a másodikat 5-1-re nyerték a dunaújvárosi fiatalok, így igen korán eldőlt a pontok sorsa (1-11). A tetemes előny nem tette kényelmessé a DFVE ifijeit, akik a térfélcsere után sem adtak esélyt ellenfelüknek, s előnyüket magabiztosan növelve arattak végül 25-2-es sikert, így három sikerrel és egy vereséggel állnak jelenleg a hatodik helyen úgy, hogy egy, vagy két meccsel kevesebbet játszottak vetélytársaiknál.

Eredmények, gólszerzőink

Serdülő bajnokság
Fehérvár VSE – DFVE 3-17
(0-7, 1-1, 2-2, 0-7)
Gólszerzőink: Mihók Mandula 6, Schlapp Molnár Annamari 5, Nagy Enikő 2, Rónai Kira 2, Juhász Boglárka 1, Czinka Lora 1.

Ifjúsági bajnokság
Fehérvár VSE – DFVE 2-25
(0-6, 1-5, 0-6, 1-8)
Gólszerzőink: Karancsi Réka 6, Erdélyi Janka 4, Szalai Szimonetta 3, Fajcsák Zorka 3, Sásdi Lisa Marie 2, Zsók Fanni 2, Czinka Lora 1, Molnár Luca Sára 1, Nagy Enikő 1, Czere Laura 1, Rónai Kira 1.

A rovat további hírei: Sport

Sportban és tanulásban is remekeltek

Sportban és tanulásban is remekeltek

2025. dec. 04.

A DKSE négy birkózóját, valamint Fehér Krisztián edzőt is elismerték az adonyi Bálint Ágnes Művelődési Ház és Könyvtárban megrendezett Dunaújváros körzet "Jó tanulója - jó sportolója" ünnepélyes díjátadóján.

Gász: elhunyt a Dunaferr SE egykori kiválósága

Gász: elhunyt a Dunaferr SE egykori kiválósága

2025. dec. 04.

Ötvenkét esztendős korában elhunyt Mohácsi Árpád a Dunaferr SE férfi kézilabdázóinak egykori kiváló játékosa.

Hozta a kötelezőt a DFVE

Hozta a kötelezőt a DFVE

2025. dec. 04.

Minden negyedet megnyerve aratott tizenhárom gólos győzelmet a Szeged elleni hazai bajnokin a DFVE női vízilabda csapata szerdán este.

Nincs megállás a röpiseknél

Nincs megállás a röpiseknél

2025. dec. 03.

A Dág KSE elleni fővárosi mérkőzéssel folytatja a bajnokság alapszakaszának küzdelmeit a DKSE röplabda csapata csütörtökön este nyolc órától.

Hazai bajnoki a jótékonyság jegyében

Hazai bajnoki a jótékonyság jegyében

2025. dec. 03.

A Szeged elleni hazai mérkőzéssel zárja az alapszakasz küzdelmeit a DFVE női vízilabda csapata ma este hét órától. A találkozó jótékonysági célt is szolgál, ugyanis együttesünk idén is csatlakozott a "Boldog Délután" elnevezésű kezdeményezéshez.

Így nem volt esély a pontszerzésre

Így nem volt esély a pontszerzésre

2025. dec. 03.

A dunaújvárosi fegyelmezetlenségeket könyörtelenül kihasználó FEHA19 magabiztosan győzte le Acélbikáinkat az Erste Liga kedd esti összecsapásán.

Sikeres évet zártak a DKSE kajak-kenusai (galériával)

Sikeres évet zártak a DKSE kajak-kenusai (galériával)

2025. dec. 02.

Világbajnoki arannyal, rengeteg hazai és nemzetközi éremmel zárták a 2025-ös esztendőt a DKSE kajak-kenusai, így volt mit ünnepelni a szakosztály hétfő esti évzáró ünnepségén.