Búvárúszás: Gurisatti Lilla Európa-bajnok

doszerk - 2015. augusztus 18. 22:01

Aranyérmet szerzett a tájékozódási búvárúszók 7. junior Európa-bajnokságán a dunaújvárosi Gurisatti Lilla, aki csillag gyakorlatban utasította maga mögé a viadal teljes mezőnyét.

A csehországi Liberecben rendezik meg augusztus 15. és 23. között a tájékozódási búvárúszók felnőtt világbajnokságát és junior Európa-bajnokságát, melyre a magyar válogatott tizenegy fős különítménnyel utazott el. A nemzeti csapatban ott van a DVCSH szakosztályának kiválósága, Gurisatti Lilla is, aki ma délután már meg is mérette magát, méghozzá csillag gyakorlatban (itt a rajtbójától elindulva felváltva öt fordulóbóját és öt tájékozódási bóját kell megkerülni, illetve megtalálni, s az ötödik tájékozódási bója elérése jelenti a célt).

A fiatal dunaújvárosi versenyző (akinek testvére Gréta, a junior vízilabda világbajnokságon szórja a gólokat) kiválóan szerepelt mai versenyén, hiszen az Európa-bajnokság facebook-oldalának tájékoztatása szerint hatalmas fölénnyel 2112 pontot szerezve hódította el a versenyszám aranyérmét. Második helyen a cseh Eliska Simunkova végzett (1887 pont), míg a bronzérmet szintén egy magyar versenyző, a csepeli Hoffmeister Alíz szerezte meg 1803 pontot elérve.

Főoldali kép forrása: Gurisatti Lilla facebook-oldala, amelyen ő és édesapja, Gurisatti Gyula látható.

A rovat további hírei: Sport

Elkészült a DKKA sorsolása

Elkészült a DKKA sorsolása

2025. júl. 24.

A Vasas otthonában kezdi meg, majd az Alba FKC elleni megyei rangadóval zárja a női NB I 2025/2026-os szezonjának küzdelmeit a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata.

DSTV: nyári munka a tollaslabdázóknál

DSTV: nyári munka a tollaslabdázóknál

2025. júl. 24.

Nyáron sem állt meg az élet a Danubius KSE tollaslabdázóinál. Varga Gabriella a legutóbbi edzőtábor tapasztalatairól, míg Jakab János a további terveikről és a csapat általános fejlődéséről beszélt. Hangkép.

Vereséggel kezdtek az U16-osok

Vereséggel kezdtek az U16-osok

2025. júl. 24.

Három játszmában szenvedett vereséget a címvédő olaszok elleni mérkőzésen a dunaújvárosi Szőke Milánnal felálló magyar U16-os fiú röplabda válogatott a korosztályos Európa-bajnokság első csoportmérkőzésén.

Világbajnoki ezüstérmes a magyar válogatott

Világbajnoki ezüstérmes a magyar válogatott

2025. júl. 23.

A játék minden elemében jobb görögök 12-9-es győzelemmel hódították el a világbajnoki címet a két DFVE-játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott ellen.

Munkaruhát öltöttek a DKKA kézilabdázói

Munkaruhát öltöttek a DKKA kézilabdázói

2025. júl. 23.

A napi gyakorlások mellett nyolc edzőmérkőzés is vár a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttesére a nyári felkészülési időszakban.

Finn hátvéd az Acélbikáknál

Finn hátvéd az Acélbikáknál

2025. júl. 23.

A huszonhét esztendős Vertti Vuoksiala a lett bajnokságban szereplő Hockey Punks együttesének mezét cseréli dunaújvárosira a 2025/2026-os szezonban.

A főpróba jól sikerült

A főpróba jól sikerült

2025. júl. 22.

Szoros csatában aratott egygólos győzelmet a Dorog elleni felkészülési találkozón a Dunaújváros FC labdarúgó csapata.