Tollaslabda: aranyos évbúcsúztató
Négy éremmel, köztük három első helyezéssel zárták a 2015-ös esztendő utolsó országos felnőtt ranglistaversenyét a Danubius KSE tollaslabdázói.
Országos Ranglista Versenyt rendezett meg szombaton a Dunaújvárosi Sportcsarnokban a Danubius KSE tollaslabda szakosztálya a felnőtt korosztálya "B", "C" és "D" kategóriákban, mely az esztendő utolsó ranglista versenye is volt egyben. A viadalra szép számban érkeztek a tollaslabdázók, különösen az első osztály versenyére készültek sokan, ahol mind az öt versenyszámban megmérethették magukat.
A Danubius KSE sportolói közül Gálházi Gyula "D" egyéniben indult, ahol tisztességgel helyt állt, mg mérkőzést is tudott nyerni. A "C" vegyespárosok küzdelmeiben a Nemoda Zsuzsanna – Kapitány Péter kettős ezüstérmet szerzett, míg "B" vegyesben Kispál Klaudia Kata és Piliszky András szerepelt kiválóan, s szettveszteség nélkül nyerték meg a versenyszámot. Piliszky András emellett még két aranyéremnek örülhetett, ugyanis a "B" kategória egyéni és férfi páros versenyszámában sem talált legyőzőre, utóbbiban Szent-Andrássy Márk volt segítségére.
Kispál Klaudia Kata és Piliszky András aranyéremnek örülhetett
A rovat további hírei: Sport
Fényes érmek a birkózó-maratonon
2025. okt. 01.
Három versenyen összesen nyolc dobogós helyezésnek örülhettek a DKSE és fiókszakosztályainak korosztályos birkózói a mögöttünk hagyott hétvégén.
DSTV: vb-re készülnek a veteránok
2025. okt. 01.
A DKSE birkózó szakosztályának régóta fiatal tagjai is készülnek a közelgő világbajnokságra. A felkészülési küzdelmeket is komolyan veszik a veterán sportolók, az alakulatból összesen nyolcan vágnak majd neki a versenyeknek. Stábunk is ellátogatott az egyik edzésükre, ahol még több részletet ismerhettünk meg a versenyről. Hangkép.
Újra az Ovi Foci Kupáért küzdöttek (galériával)
2025. okt. 01.
A Bóbita Tagóvoda gyerkőceinek győzelmével ért véget az Ovi Foci Kupa sorozat második fordulója az Eszterlánc Tagóvodában kedden délelőtt.
Újabb Ősi-érem Lengyelországból
2025. szep. 30.
A tavalyi Világkupa-siker után ezúttal az Európa Kupa lengyelországi állomásán ért el remek eredményt városunk kiváló erőemelője, Ősi Tamás.
DSTV: elstartolt a Vasvári Hét
2025. szep. 30.
Sporttal és játékkal ünnepelte a magyar diáksport napját a Vasvári Pál Általános Iskola közössége. Ezzel együtt pedig múlt pénteken elstartolt a Vasvári Hét is az iskolában, amely nagyon sok érdekes elfoglaltságot kínál a gyerekek számára. Hangkép.
Rossz kezdés az Andersen Ligában
2025. szep. 30.
Mindkét dunaújvárosi csapat nagy arányú vereségbe futott bele a jégkorongozók Andersen Ligájának első fordulójában.
Mayer-bronz a Világkupa zárónapján
2025. szep. 29.
A szombati, ugráson elért ezüstérem után vasárnap már gerendán örülhetett dobogós helyezésnek Mayer Gréta a szombathelyi Világkupán.