Kézilabda: nehéz meccs a fővárosban
Harmadik januári bajnoki találkozóját játssza ma este hat órától az MTK otthonában a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese.
Nem sokat pihenhettek a Siófok elleni 24-19-re megnyert EHF Kupa találkozó után a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda akadémia felnőtt együttesének tagjai, ugyanis ma már újabb mérkőzés vár a Zovko-csapatra, mely este hat órától az MTK otthonában láp pályára. A fővárosiak jelenleg a kilencedik helyen állnak a bajnokságban, ám ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy könnyű meccs várna Bulath Anitáékra sőt, biztosak vagyunk abban, hogy a házigazdák mindent el fognak követni azért, hogy pontot, netán pontokat raboljanak együttesünktől.
Az MTK csapata szépen szerepel eddig az idei szezonban, ,legutóbbi három mérkőzéséből csak a Ferencváros ellenit veszítette el, de győzni tudott Vácon, majd hazai környezetben simán legyőzte a Debrecent, s ez mindenképpen óvatosságra kell, hogy intse együttesünket. Már csak azért is, mert a két gárda őszi találkozóján is sikerült meglepnie a mieinket a kék-fehéreknek, hiszen az első félidőben még három góllal, 16-13-ra az MTK vezetett a Dunaújvárosi Sportcsarnokban, de a második felvonásban már érvényre juttatta nagyobb tudását a Kohász, s végül 33-23-as győzelmet aratott.
Tisztában van a feladat keménységével együttesünk másodedzője, György László is, aki szerint taktikus, fegyelmezett játékot kell nyújtania játékosainknak ahhoz, hogy pontokkal térjenek haza a fővárosból is.
"Nagyon bent vagyunk most a darálóban, sorozatban jönnek a mérkőzések, egyre jobb ellenfelekkel szemben kell bizonyítanunk. Természetesen becsülettel készülünk az MTK ellen, videóval, taktikával is, s bár közeleg a Siófok elleni kupameccs visszavágója, számunkra most a ma esti fővárosi összecsapás a legfontosabb. Ellenfelünket jó játékosok alkotják, védekezésük erőszakos, szóval nehéz feladat vár ránk, de ezt is meg szeretnénk oldani, s úgy gondolom, hogy ha megfelelően koncentrálunk, s fegyelmezetten játszunk, akkor el is hozzuk a pontokat a fővárosból. Próbálunk azért kicsit frissíteni a csapaton, de nagyon nem engedhetünk azért ki, mert nagyon fontos, hogy továbbra is tűzben tartsuk a játékosokat a kőkemény januári időszakban is" – fogalmazott a DKKA együttesének másodedzője az MTK elleni bajnoki előtt.
A rovat további hírei: Sport
Minden éremből jutott a fiataloknak
2025. aug. 18.
Egy első, egy második és egy harmadik helynek örülhettek a DKKA kézilabdázói a hetedik alkalommal megrendezett Horváth Nikolett Emléktornán a mögöttünk hagyott hétvégén.
BMW-sek randevúja a szigeten (galériával)
2025. aug. 18.
Szokás szerint remek hangulatban rendezték meg a BMW-sek hagyományos nyári márkatalálkozóját, a Bimmer Parádét a Szalki-szigeten, ahol csütörtöktől vasárnapig várta számtalan izgalmas program a résztvevőket.
Újabb döntetlen, ezúttal idegenben
2025. aug. 18.
Hiába vezetett ismét két góllal, az Érd elleni mérkőzést követően ezúttal a Dombóvár ellen ért el 2-2-es döntetlent a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az NB III-as pontvadászatban.
Ötödik helyen végzett a magyar válogatott a vb-n
2025. aug. 17.
Nem okozott gondot a hollandok legyőzése sem, így az ötödik helyen fejezte be a brazíliai világbajnokságot a két dunaújvárosi játékossal felálló magyar U20-as női vízilabda válogatott.
DSTV: készülnek a szezonra
2025. aug. 16.
A régi Bánki épülete hétről hétre pingpong labdák pattogásától hangos. A Pentele ASE játékosai elkezdték a felkészülést a következő szezonra, ott jártunkkor is folyt az intenzív munka, az edzésen keményen dolgoztak az egyesület sportolói. Hangkép.
Ötödik helyért játszik a válogatott
2025. aug. 16.
Minden negyedet megnyerve aratott sima győzelmet a brazilok ellen a magyar U20-as női vízilabda válogatott a korosztályos világbajnokságon.
DSTV: táborozók a vízben
2025. aug. 15.
A Fabó Éva Sportuszodában heteken át várták a gyerekeknek – a DFVE vízilabda tábora idén is nagy sikert aratott. Tematikus eseményekkel kedveskedtek a táborozóknak, mindenki garantáltan élményekkel gazdagodva térhetett haza a medence mellől. Az elmúlt időszakot Miskovicz Zsuzsanna értékelte. Hangkép.