Kézilabda: edzésben a DKKA

spigott - 2014. december 4. 15:36

A fizikai felkészülés dominál most női kézilabdázóinknál, akik - kisebb pihenőt követően - a hét elején vették fel újra a "munkásruhát". Mátéfi Eszter tanítványai napi két edzéssel készülnek az előttük álló feladatokra, de a jövő héten már felkészülési mérkőzést is játszanak.

Az Európa-bajnoki felkészülés, valamint a kontinensviadal miatt most szünetet tartanak kézilabdázóink a bajnoki pontvadászatban, ám ez nem jelenti azt, hogy a DKKA kézilabdázói ne dolgoznának sőt, Mátéfi Eszter és tanítványai a sikeres EHF Kupa párharcot követően éppen a hét elején vágtak neki újra a közös munkának.

Mint azt együttesünk szakvezetője elmondta, jelenleg erőfejlesztési gyakorlatokat tartanak, ám a jövő héttől már edzőmeccsekkel is készülnek az előttük álló bajnoki és kupafeladatokra.
- A szkopjei találkozó után pár nap pihenőt kaptak a csapat tagjai, de hétfőn már nekiálltunk az edzéseknek, s most elsősorban a munka fizikai jellege dominál. Napi kétszer gyakorlunk, egyelőre még felkészülési mérkőzések nélkül, de a jövő hét pénteken már pályára lépünk az MTK elleni edzőmeccsen, mely a sportcsarnok helyett ezúttal a főiskola csarnokában lesz délután két órától.

Az azt követő hét is edzésekkel telik, majd december 18-án és 19-én Debrecenbe látogatunk, ahol egy négycsapatos tornán veszünk részt. Itt csütörtökön egy, míg pénteken két mérkőzés vár a lányokra. December 23-án a Székesfehérvár csapatával is megmérkőzünk, de a karácsonyi szünetet követően már 26-án edzésbe állunk, hiszen az év utolsó előtti napján vár ránk a Szeged elleni bajnoki találkozó, melyen szeretnénk szép búcsút venni az esztendőtől.

A rovat további hírei: Sport

Férfi vízilabda Eb - Nehéz ágon a magyar válogatott

Férfi vízilabda Eb - Nehéz ágon a magyar válogatott

2025. szep. 14.

A világbajnoki ezüstérmes magyar válogatott Montenegró, Franciaország és Málta együttesével került össze a férfi vízilabda Európa-bajnokság csoportjainak szombati sorsolásán.

Hazai vereség a gólzáporban

Hazai vereség a gólzáporban

2025. szep. 14.

Hiába szerzett harmincnégy gólt a tavalyi bronzérmes ellen, végül 34-43-as vereséget szenvedett a vendég Esztergomtól a DKKA felnőtt női kézilabda csapata a bajnokság második fordulójában szombaton este.

Világkupa-főpróba és válogató a vb-re

Világkupa-főpróba és válogató a vb-re

2025. szep. 13.

Három dunaújvárosi versenyző is részt vesz a tornászok szombathelyi világkupáján, mely egyben válogatót is jelent az októberi világbajnokságra.

A remek kezdés ellenére kikapott a DAB

A remek kezdés ellenére kikapott a DAB

2025. szep. 13.

Hiába vezetett bő két perc elteltével már két góllal, végül 6-2-es vereséget szenvedett Miskolcon a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata az Erste Liga pénteki nyitányán.

Felszabadult, jó játékban bízva

Felszabadult, jó játékban bízva

2025. szep. 12.

A tavalyi harmadik Esztergom elleni hazai összecsapással folytatja a bajnoki küzdelmeket a DKKA felnőtt női kézilabda csapata szombaton délután öt órától.

DSTV: sporttal az ovisokért

DSTV: sporttal az ovisokért

2025. szep. 12.

Dunaújvárosban jól tudjuk, a jó cél érdekében képes megmozdulni a város. Szó szerint. Emlékeznek még a Jót, Fut a Város – Dunaújváros rendezvényre? A közösségi megmozdulás nyomán nagyon sok támogató fogott össze, hogy kialakíthassanak egy különleges szobát az Aprók Háza Tagóvodában. Hangkép.

Miskolcon rajtol a DAB

Miskolcon rajtol a DAB

2025. szep. 12.

Nehéznek ígérkező mérkőzéssel kezdi meg szereplését a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata az Erste Liga alapszakaszában ma este fél héttől.