Birkózás: három érem a diákolimpiáról

spigott - 2016. március 21. 18:07

Két ezüstéremmel, valamint egy harmadik helyezéssel zárták a Dunaferr SE leány birkózói a hétvégén, Pestszentimrén megrendezett országos diákolimpiai finálét.

Pestszentimrén rendezték meg a leány birkózók Országos Diákolimpiai Döntőjét, melyen rekordot döntött az indulók száma, hiszen közel kétszázötven versenyző lépett szőnyegre. A Dunaferr SE nyolc (közül egy az Enying VSE, valamint a Gurics György BDSE sportolói voltak) versenyzővel képviseltette magát a megméretésen, mely felemás eredményekkel ért véget birkózóink számára. A Diák 3-4. korcsoportban Péntek Vanessza (65 kg) három győzelemmel jutott el a fináléig, ám ott 9-4-es vereséget szenvedett ellenfelétől, így a dobogó második fokára állhatott. Szintén érmet szerzett Potesz Diána (56 kg), aki öt mérkőzéséből négyet megnyert, s egész napos, kiegyensúlyozott teljesítménye végül a dobogó harmadik fokáig segítette.

Első sor balról-jobbra: Bíró Alexandra, Győri Viviána, Takács Petra, Győri Blanka, hátsó sor balról-jobbra: Schrick Alina, Szabó Miklós, Nárai Alexa, Potesz Diána, Paulus László, Péntek Vanessza

A Diák 2-3. korcsoportban Schrick Alina (Gurics GyBDSE) 65 kg-ban a második helyen fejezte be a küzdelmeket, míg Győri Viviána (46 kg) nem sokkal maradt le a dobogóról, s végül az ötödik helyen végzett. Győri Blanka 31 kg-ban nem jutott a legjobb hat közé, miután az első győztes mérkőzését követően vereséget szenvedett a második körben, s rajta kívül Takács Petra (Enying VSE), Nárai Alexa, valamint Bíró Alexandra sem végeztek pontszerző helyen.

A rovat további hírei: Sport

DSTV: világbajnokot köszöntöttek

DSTV: világbajnokot köszöntöttek

2025. szep. 02.

Világbajnokot köszönthetett Dunaújváros – Hajdu Jonatán, a DKSE kiváló kenusa a milánói világbajnokságon a kenu négyesek 500 méteres versenyszámában szerezte meg a szépen csillogó aranyérmet. A versenyen egy ötödik helyet is bezsebelt – a csónakházban köszöntötték a kiválóságot a közelmúltban. Hangkép.

Fiatal kanadai bekk az Acélbikáknál

Fiatal kanadai bekk az Acélbikáknál

2025. szep. 02.

Ponterős hátvéddel erősítették meg keretüket a Dunaújvárosi Acélbikák felnőtt jégkorongozói.

Biztosan tovább a kupában

Biztosan tovább a kupában

2025. szep. 01.

Nagyon sima, hétgólos győzelemmel jutott tovább a Nagykanizsa gárdáján a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata a Simple Női Kupa harmadik fordulójában.

Kiütötte mumusát a DFC

Kiütötte mumusát a DFC

2025. szep. 01.

A második félidőben három gólt szerezve aratott nagyon sima győzelmet Iváncsán a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap este.

Budapest Félmaraton: 115 ország futói a rajtnál

Budapest Félmaraton: 115 ország futói a rajtnál

2025. aug. 31.

Az eddigi legnépesebb külföldi mezőny indul a 40. Wizz Air Budapest Félmaratonon szeptember 7-én.

DSTV: hamarosan élesben játszhatnak

DSTV: hamarosan élesben játszhatnak

2025. aug. 30.

Győzelmekkel zárta utolsó két nyári felkészülési mérkőzését a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt női együttese, melynek edzője, Zubai Gábor szerint sikerült elvégezniük azt a munkát az elmúlt hetekben, amit elterveztek, s már nagyon várják a bajnoki rajtot is. Hangkép.

Bajnoki és kupafeladatok előtt a focisták

Bajnoki és kupafeladatok előtt a focisták

2025. aug. 30.

A Dunaújváros FC női labdarúgói hazai pályán, míg a férfiak Iváncsán folytatják a Magyar Kupa és a bajnoki harmadosztály küzdelmeit vasárnap.