Arany Üst: mára két arany jutott
A Dunaferr SE két aranyat és egy ezüstérmet gyűjtve, a második legeredményesebb egyesületként zárta a 37. Arany Üst Úszóverseny második versenynapját.
Az Arany Üst Úszóverseny második napján is remekeltek a Dunaferr SE úszói, akik az eredményeket összesítve a BVSC-Zugló csapata mögött, a Budafóka XXII. SE-t megelőzve a második helyen zártak. A verseny erejét mutatja, hogy a ma megrendezett 14 futamon kilenc egyesület szerzett aranyérmet, melyekből a BVSC négyet, a Dunaferr és a Budafóka kettőt-kettőt tudhatott magáénak. A hazaiak örömére két olyan úszónk nyert a mai napon, akik tegnap is a legjobbnak bizonyultak.
A lányoknál Fekete Dóra, míg a fiúknál Selmeci Levente győztek a mai napon ismét, ezzel eddig Levente a legeredményesebb újvárosi úszó a két nap alatt szerzett három arany és egy ezüstérmével. Böde Laura a tegnapi naphoz képest helyezésében javítani tudott, míg Szlobodnyik Dávid és Horváth Evelin is az ötödik helyen zártak. Az Arany Üst pénteki, záró napján reggel kilenc órától kezdődnek az előfutamok, majd a nagy izgalmakat hozó kilenc döntőt délután négy órától rendezik meg.
A Dunaferr SE úszóinak mai eredményei:
100m férfi gyorsúszás (16 évesek): 1. Selmeci Levente 0:53,58
100m női gyorsúszás (15 évesek): 6. Böde Laura 1:01,35
200m férfi pillangóúszás (14 évesek): 5. Szlobodnyik Dávid 2:19,78
100m férfi mellúszás (16 évesek): 2. Selmeci Levente 1:08,93
200m női mellúszás (13 évesek): 5. Horváth Evelin 2:47,56
200m női mellúszás (15 évesek): 1. Fekete Dóra 2:36,67
A rovat további hírei: Sport
Előnyben a DFC
2025. jún. 09.
Hátrányból fordítva aratott 2-1-es győzelmet az ISA Haladás elleni osztályozó első felvonásán a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap este.
Egy érkező, egy maradó az Acélbikáknál
2025. jún. 08.
Elkezdte bejelenteni új igazolásait a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, melynek kerete jelentősen átalakul a 2025/2026-os szezonra.
Kovács-Seres Hunor triplázott az Ob-n
2025. jún. 08.
Három bajnoki címmel, és több dobogós helyezéssel zárták a szegedi nyíltvízi országos bajnokságot a DKSE tehetséges úszói.
A harmadosztályért küzd a DFC
2025. jún. 07.
Mindenképpen szeretne előnyt szerezni a jövő heti visszavágóra a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az ISA Haladás elleni osztályozós párharc első, dunaújvárosi mérkőzésén vasárnap este.
Távozik a DKKA vezetőedzője
2025. jún. 07.
Gulyás Péterrel közös megegyezéssel bontott szerződést női kézilabda csapatunk, mely egy friss Bajnokok Ligája-győztes kapussal erősítette meg játékoskeretét a következő szezonra.
Újra örömmel versenyeztek
2025. jún. 06.
Egy bronzéremmel és több értékes helyezéssel zárták a 10-es Magyar Bajnokság küzdelmeit a Dragon Steel SE sárkányhajósai.
Már az ifik Eb-jére készül a DKSE tehetsége
2025. jún. 06.
Városunk vezetése is köszöntötte az élete első felnőtt Európa-bajnokságán hatodik helyezést elérő Kovács-Seres Hunort a Fabó Éva Sportuszodában.