Dunaújvárosból a KHL-be?
Élete egyik legnagyobb lehetősége előtt áll Gebei Péter, aki olyannyira jól teljesített az oroszországi jégkorong világbajnokságon, hogy jövőre akár a KHL-ben vezethetne meccseket.
Egy-egy világverseny komoly esélyt jelent arra, hogy az ott résztvevők ne csak elért eredményeikkel hívják fel magukra a figyelmet, hanem arra is, hogy olyan lehetőséget kapjanak, ami még előrébb viheti őket kedvenc sportágukban. Remek példa erre az Oroszországban zajló "A" csoportos jégkorong világbajnokság, mely ugyan a magyar válogatott számára már véget ért, ám két remekül sikerült meccs elég volt arra a nemzeti csapatunk hálóőrének, Vay Ádámnak arra, hogy felhívja magára a figyelmet, s szerződtesse az NHL-ben szereplő Minesotta Wild együttese.
Soós Attila felvétele!
Nem csak a játékosok számára jelenthet azonban kitörési, előrelépési lehetőséget egy világverseny, hanem a játékvezetők számára is. Márciusban megírtuk, hogy az elit vb-k történetében először szerepel magyar vezetőbíró a világbajnokságon, méghozzá a dunaújvárosi Gebei Péter személyében. A legmagasabban jegyzett magyar játékvezető hét mérkőzést vezetett Oroszországban, s mint arról a legnagyobb hazai jégkorongos portál, a jkb.hu beszámolt, olyannyira elégedettek voltak a vb-n nyújtott teljesítményével, hogy az orosz bázisú Kontinentális Jégkorong Liga (KHL) kétéves szerződéssel lepte meg Gebei Pétert, aki gondolkodási időt kért a döntés meghozatalához.
Főoldali kép: Mudra László
A rovat további hírei: Sport
A sereghajtóhoz látogat a DFVE
2025. nov. 21.
A fővárosban, a KSI vendégeként ugrik medencébe a DFVE női vízilabda csapata a bajnokság nyolcadik fordulójában szombaton délután.
DSTV: kiváló év a medencében és nyílt vízen is
2025. nov. 21.
Idén is rengeteg hazai és nemzetközi versenyen vett részt a DKSE tehetséges úszója, Kovács-Seres Hunor. A felnőtt válogatottnál is számításba vett tizenkilenc éves versenyzővel, valamint edzőjével, Szabó Gergővel a mögöttük hagyott évet értékeltük a Fabó Éva Sportuszodában. Hangkép.
Bajnokok előtt játszhatnak a focisták
2025. nov. 21.
A Paksi FC második csapata elleni mérkőzéssel búcsúznak az évtől a Dunaújváros FC labdarúgói ma délután négy órától, s a találkozó azért is különleges lesz, mert a kezdés előtt a pályán köszöntik a Dunaferr SE 2000-ben bajnoki címet nyert csapatát.
Felemás hétvégi forduló a Pingpong Házban (videóval)
2025. nov. 20.
A Pentele ASE második számú gárdája 11-7-re nyert, míg az harmadik számú gárda hasonló arányú vereséget szenvedett a csapatbajnokságok hétvégi fordulójában.
DSTV: hétvégi éremeső
2025. nov. 20.
Összesen egy arany és öt bronzéremmel zárták a legutóbbi lábtoll-labda versenyt a Dunaújvárosi Lábtoll-Labda SE sportolói a mögöttünk hagyott hétvégén. A 28. Ifjúsági Országos Bajnokság küzdelmeinek a szokott módon a Szent Pantaleimon Iskola tornaterme adott otthont. Hangkép.
Klasszisai szállították a győzelmet a címvédőnek
2025. nov. 20.
A végül hat gólig jutó Keszthelyi Rita vezérletével aratott 16-11-es győzelmet a Fradi gárdája a DFVE női vízilabdázói ellen a két csapat dunaújvárosi rangadóján szerdán este.
Előnyben a BJA
2025. nov. 19.
Hiába egyenlített 0-3-ról, végül háromgólos vereséget szenvedett a Magyar Kupa kvalifikáció harmadik fordulójának odavágóján a DAB jégkorong csapata a BJA HC ellen.









