Úszás: Szöllősi Martin újabb aranya
A kétszáz méteres mellúszás után ötvenen sem talált legyőzőre az úszók országos ifjúsági bajnokságán Szöllősi Martin, a Dunaferr SE tehetséges versenyzője.
A harmadik versenynappal folytatódott pénteken az úszók országos ifjúsági bajnoksága. A hódmezővásárhelyi viadalon újra szurkolhattunk dunaújvárosi versenyzőkért, ugyanis a csütörtöki 200 méteres mellúszás után 50-en is az aranyéremre tört Szöllősi Martin, aki remek úszással, 28.66 másodperces időeredménnyel szerezte meg a sprintszám első helyét. Martin sikerének értékét növeli, hogy közel egy másodpercet vert a házigazdák versenyzőjére, Miksi Richárdra, s rendkívül magabiztos versenyzéssel szerezte meg második aranyérmét az országos bajnokságon.
Kép forrása: Dunaferr SE
Nem csak Szöllősi Martin ugrott azonban medencébe pénteken, Fekete Dóra 100 mellen jutott az ötödik idővel a mai fináléba, míg Selmeci Levente az 1500 méteres gyorsúszásban végzett a harmadik helyen, így érthetően elégedett volt Kovács József edző a mieink teljesítményével.
"Martin nagyon szépen úszott, megérdemelten nyert, ugyanakkor, ha egy kicsivel jobban odafigyelt volna a benyúlására, megdönthette volna Flaskay Mihály országos csúcsát is. Az egyesület többi versenyzője is kitett magáért, Selmeci Levente harmadik helye kellemes meglepetés volt, hiszen a két évvel idősebb korosztály küzdelmeiben érte azt el. Összességében elégedett vagyok a csapat teljesítményével, jól úsztak a fiatalok, de azért mindig akadnak dolgok, amiken lehet javítani, szóval ma még rajtkőre állunk a bajnokság negyedik napján is, de aztán folytatjuk a kemény munkát" – fogalmazott a Dunaferr SE úszóinak edzője.
A rovat további hírei: Sport
Hajdu Jonatánék világbajnokok Milánóban
2025. aug. 23.
Parádés versenyzéssel szerzett világbajnoki címet a kenu négyesek 500 méteres versenyszámában a Kollár Kristóf, Juhász István, Hajdu Jonatán Fejes Dániel összeállítású magyar egység Milánóban.
DSTV: készül az utánpótlás
2025. aug. 23.
A DFVE női vízilabdázóinak utánpótlása is megkezdte a felkészülést a következő szezonra. A fiatal sportolók munkájáról és terveiről Brávik Henrietta utánpótlás edző beszélt. Hangkép.
Miskolcon kezd a DAB
2025. aug. 23.
Első öt mérkőzéséből négyet is idegenben kell megvívnia a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóinak az Erste Liga alapszakaszában.
Hajdu Jonatán ötödik a vb-n
2025. aug. 22.
Nagyot küzdött, s végül az ötödik helyen végzett a kenu egyesek 200 méteres döntőjében a milánói világbajnokságon a DKSE kenusa, Hajdu Jonatán.
Aranyéremmel búcsúzott aranyos csapatától
2025. aug. 22.
A 2024/2025-ös szezon végén befejezte harmincöt esztendőn át tartó kézilabdás pályafutását Farkas Zsanett, aki ebből huszonnyolcat a rácalmási kézilabdázóknál töltött, de városunkhoz is ezer szállal kötődik.
Hajdu Jonatán 200-on is döntős
2025. aug. 21.
Magabiztos versenyzéssel jutott be a kenu egyesek 200 méteres világbajnoki döntőjébe a DKSE kiváló kenusa, Hajdu Jonatán.
DSTV: hazai pályán szerepeltek
2025. aug. 21.
Hazai környezetben rendezett minősítő versenyt a Főnix Lövész SE a közelmúltban. A dunaújvárosi lőtéren megrendezett viadalra több mint hetvenen érkeztek az ország minden tájáról, s a népes mezőnyben ott voltak a házigazda Főnix Lövész SE versenyzői is, akik ezúttal is remek eredményekkel örvendeztették meg az értük szorítókat. Hangkép.