Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 02. Karolina, Aida
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Vízilabda: háromból két siker

Sport
bajnokság
Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület
női vízilabda
vízilabda
utánpótlás

facebook megosztás

doszerk - 2014. okt. 07., 09:08

Mindent egybevéve jól alakult a DFVE utánpótlás csapatainak hétvégi bajnoki mérkőzéssorozata. A dunaújvárosi fiatalok három mérkőzésen is medencébe ugrottak, s ugyan a serdülők kikaptak, de az ifjúságiak és a gyermek csapat is kiélezett meccsen bizonyult jobbnak aktuális ellenfelénél.

Nem csak a felnőttek, hanem női vízilabdázóink utánpótlás együttesei is megkezdték szereplésüket a különböző korosztályos bajnokságokban. A mögöttünk hagyott hétvégén a DFVE három csapata is vízbe ugrott a szezon első bajnoki mérkőzésén, mindhárman hazai környezetben küzdhettek meg a pontokért, s ketten közülük sikerrel is zárták a nyitófordulót. A dunaújvárosiak serdülő formációja az UVSE hasonló korosztályú gárdája ellen ugrott a Fabó Éva Sportuszoda medencéjébe, s bár három negyedben is szoros eredményt ér el vetélytársával szemben, a második etapban elért 2-6 alaposan befolyásolta a meccset, melyet végül 14-8-ra nyert meg a fővárosi alakulat.
Jobban ment viszont az ifjúságiaknak, akik szintén az UVSE ellen bújta dresszbe, s egy végletekig kiélezett mérkőzésen szerezték meg a remélt bajnoki pontokat. a gólokban gazdag összecsapáson egy negyedet ikszre hoztak a felek, kettőt a mieink, egyet a vendégek nyertek minimális különbséggel, de végül a mieink örülhettek a 16-15-ös győzelemnek. Eközben a gyermek együttes a szegediek ellen mérette meg magát szintén a Fabó Éva Sportuszodában, s ezen a találkozón nem négy, hanem öt játékrészt küzdöttek végig a csapatok. a rendes játékidő ugyanis döntetlennel ért véget, így jöhetett a ráadás, melyben szerencsére a mieink bizonyultak pontosabbnak, s végül 13-11-es sikerrel hagyhatták el a medencét.

Eredmények:
Serdülők: DFVE – UVSE 8-14 (2-2, 2-6, 3-3, 1-3)
Gólszerzők: Mchunu 4, Vályi 2, Kalmár 1, Sajben 1.

Ifjúságiak: DFVE – UVSE 16-15 (1-1, 6-5, 5-4, 4-5)
Gólszerzők: Gurisatti 4, Vályi 3, Szilágyi 2, Sinka 2, Huszti 2, Mchunu 2, Czindrich 1.

Gyermek: DFVE – Szeged 13-11 (2-2, 1-1, 2-2, 3-3, 5-3)
Gólszerzők: Fülöp 5, Velics 3, Deményi 3, Dorak 1, Kalmár 1.

A rovat további hírei: Sport

Történelmi íjász sikerek 2025-ben is

2026. feb. 01.

Kiváló eredményekkel, díjakkal és sportdiplomáciai sikerekkel zárták a 2025-ös esztendőt a dunaújvárosi íjászok.

A DAB-ASP nyerte a városi rangadót

2026. feb. 01.

A harmadik harmadban négy gólt szerezve aratott magabiztos sikert a DAB-ASP csapata a DUE-Worm Angels ellen a jégkorongozók Andersen Ligájának szombat délutáni mérkőzésén.

A vereség ellenére is volt minek örülni

2026. jan. 31.

Bár egy góllal kikapott a hollandoktól, amennyiben hozza az izraeliek elleni kötelező győzelmet, biztosan bejut a Európa-bajnokság elődöntőjébe a magyar női vízilabda válogatott.

Három játékosától is elbúcsúzott a DFC

2026. jan. 31.

Dorogi Renátó, Egejuru Godslove, valamint Kis Balázs is távozott a harmadosztály tavaszi rajtjára készülő Dunaújváros FC labdarúgó csapatától.

A vereség ellenére is emelt fővel jöhettek le a pályáról

2026. jan. 31.

Rendkívül tartalékos felállásban is remekül küzdöttek a DKKA fiataljai az Alba Fehérvár KC ellen, de a vendégek így is sima győzelemmel vitték el a két pontot Dunaújvárosból pénteken este.

DSTV: elismerték legjobbjaikat

2026. jan. 30.

Megtartotta hagyományos díjátadó ünnepségét a Magyar Motoros Vízisport Szövetség. Idén is volt mit ünnepelni – például azt, hogy Horváth Attilát ismét "Az év sportolójának" választották. Hangkép.

Megyei riválisa ellen játszik a Kohász

2026. jan. 30.

Az Alba Fehérvár KC elleni mérkőzéssel folytatja a bajnoki csatározásokat a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata ma este hat órától.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Közösségépítők (1.): a varázsos Madártanya

  2. Történelmi íjász sikerek 2025-ben is

  3. Diadalmas évnyitó után komoly kihívások

  4. A DAB-ASP nyerte a városi rangadót

  5. DSTV: nyelvtanóra – nagyon másképp

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: nyelvtanóra – nagyon másképp

DSTV: nyelvtanóra – nagyon másképp

Embedded thumbnail for DSTV: várostörténeti kalandozások a médiatárban

DSTV: várostörténeti kalandozások a médiatárban

Embedded thumbnail for DSTV: elismerték legjobbjaikat

DSTV: elismerték legjobbjaikat

Top hírek

  1. Előállították Mezei Zsolt alpolgármestert (frissítve)

  2. A víztoronyról is szó esett a tárgyaláson

  3. Baleset miatt állt az M6-os sztráda forgalma Besnyő térségében (FRISSÍTVE)

  4. Több változás lesz februártól, módosulnak a gyermekorvosi körzetek Dunaújvárosban

  5. Nem válogatnak az eszközökben a csalók

Galéria

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Tárlatvezetés a Kortárs Művészeti Intézetben

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 4. szám - 2026.01.30.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő