Hajdu Jonatán hatodik az Európa-bajnokságon

spigott - 2016. június 26. 13:21

Remekül versenyzett, s végül az Európa-bajnokság hatodik helyén végzett a kenu egyesek 200 méteres versenyszámában Hajdu Jonatán, a Dunaferr SE versenyzője.

Komoly feladat várt a hétvégén a Dunaferr SE fiatal kenusára, Hajdu Jonatánra, aki azok után, hogy megnyerte az olimpiai válogatót, ezúttal Moszkvában mérette meg magát az Európa-bajnokságon. Jonatánra igen nehéz feladat várt a kontinensviadalon, hiszen az olimpiai felkészülés miatt nem ez volt a fő versenye, így igen kemény munkából érkezett a viadalra, melyen a döntőbe jutás volt a célja. Ezt már a kenu egyesek 200 méteres versenyszámának első napján sikerült elérnie, miután előfutamának második helyén végzett, így már innen bejutott a vasárnapi fináléba.

Kép: DO-archív

A döntő előtt Storcz Botond szövetségi kapitány az első hat hely valamelyikét várta el Jonatántól, aki jól kapta el a rajtot, s a táv háromnegyedéig a dobogós helyekért volt hatalmas harcban. A hajrában azonban beleerősítettek a többiek, s ketten is megelőzték a Dunaferr SE kiválóságát, aki végül a hatodik helyen fejezte be a kontinensviadal küzdelmeit úgy, hogy mindössze kettő tizeddel maradt el a negyedik helytől.

A futam után sikerült elérnünk Jonatán edzőjét, Molnár Gergelyt, aki elégedett volt tanítványa teljesítményével, de abban reménykedik, hogy az olimpiáig azért még sikerül egy kicsit gyorsulniuk. "Remek körülmények várták a kenusokat a ma délutáni döntőben, mely igen szép eredményt hozott Jonatán számára, hiszen nagyon erős mezőnyben, Európa legjobbjai között kellett helyt állnia. A tavalyi esztendőhöz képest sikerült is javulnia, hiszen az első har helyezett egy másodpercen belül ért célba, vagyis igen kiegyensúlyozott volt a mezőny. Joni még nagyon fiatal, talán ő volt a legfiatalabb a mezőnyben, így bőven van még lehetősége a javulásra, mi azonban abban bízunk most, hogy az olimpiáig sikerül még egy kicsit gyorsulnia, ezen fogunk dolgozni a közeljövőben." - fogalmazott a Dunaferr SE edzője.

A rovat további hírei: Sport

Új név a Szuperkupa serlegén

Új név a Szuperkupa serlegén

2025. szep. 02.

A Kemi-Ker gárdája nyerte a városi kispályás labdarúgók idei szuperkupáját, miután 3-1-es sikert aratott a tavalyi bajnok Hangover ellen a DLSZ Arénában hétfőn este.

DSTV: világbajnokot köszöntöttek

DSTV: világbajnokot köszöntöttek

2025. szep. 02.

Világbajnokot köszönthetett Dunaújváros – Hajdu Jonatán, a DKSE kiváló kenusa a milánói világbajnokságon a kenu négyesek 500 méteres versenyszámában szerezte meg a szépen csillogó aranyérmet. A versenyen egy ötödik helyet is bezsebelt – a csónakházban köszöntötték a kiválóságot a közelmúltban. Hangkép.

Fiatal kanadai bekk az Acélbikáknál

Fiatal kanadai bekk az Acélbikáknál

2025. szep. 02.

Ponterős hátvéddel erősítették meg keretüket a Dunaújvárosi Acélbikák felnőtt jégkorongozói.

Biztosan tovább a kupában

Biztosan tovább a kupában

2025. szep. 01.

Nagyon sima, hétgólos győzelemmel jutott tovább a Nagykanizsa gárdáján a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata a Simple Női Kupa harmadik fordulójában.

Kiütötte mumusát a DFC

Kiütötte mumusát a DFC

2025. szep. 01.

A második félidőben három gólt szerezve aratott nagyon sima győzelmet Iváncsán a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap este.

Budapest Félmaraton: 115 ország futói a rajtnál

Budapest Félmaraton: 115 ország futói a rajtnál

2025. aug. 31.

Az eddigi legnépesebb külföldi mezőny indul a 40. Wizz Air Budapest Félmaratonon szeptember 7-én.

DSTV: hamarosan élesben játszhatnak

DSTV: hamarosan élesben játszhatnak

2025. aug. 30.

Győzelmekkel zárta utolsó két nyári felkészülési mérkőzését a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt női együttese, melynek edzője, Zubai Gábor szerint sikerült elvégezniük azt a munkát az elmúlt hetekben, amit elterveztek, s már nagyon várják a bajnoki rajtot is. Hangkép.