Két bajnoki cím a zárónapon

spigott - 2017. augusztus 7. 8:01

A Szegeden megrendezett korosztályos országos bajnokság utolsó versenynapján sem maradtak érmek nélkül a Dunaferr SE fiatal kajak-kenusai.

Vasárnap este ért véget Szegeden a kajak-kenusok ifjúsági és U23-as országos bajnokságának küzdelemsorozata, s a viadal utolsó napján is több dunaújvárosi versenyzőért szoríthattak a sportág kedvelői. A Dunaferr SE sportolói ugyanis öt számban jutottak be a zárónapi finálékba, melyeken újabb szép eredményekkel öregbítették egyesületünk hírnevét. Mondjuk a kenu kettesek 200 méteres döntője nem úgy alakult, ahogy azt a mieink eltervezték, ugyanis Kiss Balázs és Kovács Máté András egységét kizárták a versenyből, így helyezetlenül végeztek az U23-as mezőnyben. Az ifik közt versenyző, még mindig csak tizenhat éves Kollár Kristóf (az ASE-s Hodován Dáviddal párban) második helynek örülhetett ezen a távon, míg a kajak kettesek 200 méteres számában Székely Dorka Alíz (Szilágyi Dórával egy hajóban) a hetedik helyen végzett.

Slihoczki Ádám (elől) újabb bajnoki címnek örülhetett!

Kiss Balázs az U23-as korosztály kenu egyes 200 méteres számában vigasztalódhatott, ugyanis a dunaújvárosi versenyző nagy fölénnyel, közel egy másodperces előnnyel szerezte meg a táv bajnoki címét, s hogy a sprintversenyeket végleg kisajátítsák a mieink, arról Slihoczki Ádám gondoskodott, aki az ifjúságiak mezőnyében utasított mindenkit maga mögé, s szerezte meg harmadik aranyérmét az országos bajnokságon. A Dunaferr SE versenyzői végül egy igen eredményes hétvégét tudhattak maguk mögött, melyet négy arany- és három ezüstéremmel zártak a dunaújvárosi kenusok.

A Dunaferr SE kenusainak eredményei az országos bajnokságon

C-1 férfi U23 200 méter - 1. Kiss Balázs
C-1 férfi ifjúsági 200 méter - 1. Slihoczki Ádám
C-2 férfi U23 500 méter - 1. Kiss Balázs – Slihoczki Ádám
C-2 férfi U23 1000 méter - 1. Slihoczki Ádám – Szőke Attila (Lágymányosi Spari)

C-1 férfi U23 500 méter - 2. Kiss Balázs
C-1 férfi U23 1000 méter - 2. Kiss Balázs
C-2 férfi ifjúsági 200 méter - 2. Kollár Kristóf – Hodován Dávid (Atomerőmű SE)
C-2 férfi ifjúsági 1000 méter - 5. Kollár Kristóf – Hodován Dávid (Atomerőmű SE)
C-1 férfi ifjúsági 4000 méter - 5. Slihoczki Ádám

C-2 férfi ifjúsági 500 méter - 6. Kollár Kristóf – Hodován Dávid (Atomerőmű SE)
C-1 férfi ifjúsági 200 méter - 7. Kollár Kristóf
K-2 női ifjúsági 200 méter - 7. Székely Dorka Alíz – Szilágyi Dóra (VVSI)
C-1 férfi U23 5000 méter - 11. Kovács Máté András

Kilenc érem az országos döntőről

2024. ápr. 23.

Kiválóan szerepeltek a dunaújvárosi lábtoll-labdázók a Mohácson megrendezett országos diákolimpiai fináléban.

Remekeltek a DKSE kajak-kenusai az évadnyitón

Összesen tizennégy dobogós helyezéssel, s az éremtábla hatodik helyével zárták az évadnyitó Máramarosi Kupát a DKSE ifjú kajak-kenusai a mögöttünk hagyott hétvégén.

Dunaújvárosi éremeső Veszprémből

2024. ápr. 22.

Tizenegy dobogós helyezéssel, az éremtábla hetedik helyén zárták legutóbbi versenyüket a DKSE korosztályos úszói a mögöttünk hagyott hétvégén.

Vereséggel búcsúzott a szezontól a DKSE

Csak a harmadik szettben tudta megszorítani az alsóházi tabellát vezető Miskolc gárdáját a DKSE felnőtt röplabda csapata az Extraliga hazai szezonzáróján.

Egyre nehezebb helyzetben a DFC

2024. ápr. 21.

Félidőnként két-két gólt kapva szenvedett vereséget a több élvonalbeli játékossal megerősített Fehérvár FC II. vendégeként a Dunaújváros FC labdarúgó csapata.

Hozta a kötelezőt a DFVE

Minden negyedet megnyerve aratott sima, 12-5-ös sikert az alapszakasz utolsó találkozóján a DFVE női vízilabda csapata a Szeged otthonában szombaton este.

Biztos Kohász-siker a Békéscsaba ellen

2024. ápr. 20.

Nem okozott gondot a két pont megszerzése a DKKA női kézilabdázóinak a kiesés ellen küzdő Békéscsaba elleni hazai bajnokin.