Tartalékosan is biztos siker

spigott - 2017. augusztus 28. 12:21

Válogatottjait nélkülözve aratott négygólos győzelmet a Dunakeszi Kinizsi elleni felkészülési mérkőzésen a Dunaferr DUE Renalpin FC futsal csapata.

Újabb edzőmérkőzés várt hétvégén a Dunaferr DUE Renalpin FC futsal csapatára, mely ezúttal a másodosztály Kelecsi Csoportjában szereplő Dunakeszi Kinizsi ellen lépett pályára idegenben. Schrancz Balázs gárdája erősen tartalékosan utazott el a találkozóra, ugyanis a válogatott összetartása miatt Fekete Róbert, Horváth Norbert, Németh Péter, Hosszú Ádám és Pál Patrik játékára sem számíthatott a dunaújvárosiak szakvezetője. Ez szerencsére nem nagyon zavarta meg a mieinket, s a kétszer harmincöt perces félidőkből álló találkozón már a negyedik percben megszerezték a vezetést Gorjanácz Márió révén.

Kép: DO-archív

A folytatásban felváltva forogtak veszélyben a kapuk, ám a játékrész hajrájában újra erősített a Dunaferr, mely Fridrich és Csányi góljaival növelte tovább előnyét, s bár a félidő hajrájában szépítettek a hazaiak, így is 3-1-es vezetéssel vonulhattak szünetre a Dunaferr futsalosai. A térfélcsere után Schrancz Balázs a pályán mutatta meg, hogy nem kopott meg tudása, s egy remek góllal állította vissza a két gárda közti korábbi különbséget. Ugyan erre hamar válaszolt a Dunakeszi is, ám a 25. és a 30. perc között Bartha, Fridrich és Velez is bevette a hazai kaput, végleg eldöntve ezzel a mérkőzést (2-7). Az utolsó percben hiába szerezte meg harmadik találatát is a Dunakeszi, a Dunaferr DUE Renalpin FC gárdája végül nagyon sima, 7-3-as sikernek örülhetett.

Dunakeszi Kinizsi – Dunaferr DUE Renalpin FC 3-7 (1-3)

Gólszerzőink: Fridrich 2, Gorjanácz, Csányi, Schrancz, Bartha, Velez.

A rovat további hírei: Sport

Ünnepi foci a DLSZ Arénában

Ünnepi foci a DLSZ Arénában

2025. aug. 24.

A Szil-Ker együttesének sikerével ért véget a DLSZ Arénában megrendezett VI. Augusztális Ünnepi Foci Kupa.

Fájó búcsú a kupától

Fájó búcsú a kupától

2025. aug. 24.

Nem kis meglepetésre egygólos vereséget szenvedett a Magyar Kupa második fordulójában a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az alacsonyabb osztályú Kelen SC otthonában.

Hajdu Jonatánék világbajnokok Milánóban

Hajdu Jonatánék világbajnokok Milánóban

2025. aug. 23.

Parádés versenyzéssel szerzett világbajnoki címet a kenu négyesek 500 méteres versenyszámában a Kollár Kristóf, Juhász István, Hajdu Jonatán Fejes Dániel összeállítású magyar egység Milánóban.

DSTV: készül az utánpótlás

DSTV: készül az utánpótlás

2025. aug. 23.

A DFVE női vízilabdázóinak utánpótlása is megkezdte a felkészülést a következő szezonra. A fiatal sportolók munkájáról és terveiről Brávik Henrietta utánpótlás edző beszélt. Hangkép.

Miskolcon kezd a DAB

Miskolcon kezd a DAB

2025. aug. 23.

Első öt mérkőzéséből négyet is idegenben kell megvívnia a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóinak az Erste Liga alapszakaszában.

Hajdu Jonatán ötödik a vb-n

Hajdu Jonatán ötödik a vb-n

2025. aug. 22.

Nagyot küzdött, s végül az ötödik helyen végzett a kenu egyesek 200 méteres döntőjében a milánói világbajnokságon a DKSE kenusa, Hajdu Jonatán.

Aranyéremmel búcsúzott aranyos csapatától

Aranyéremmel búcsúzott aranyos csapatától

2025. aug. 22.

A 2024/2025-ös szezon végén befejezte harmincöt esztendőn át tartó kézilabdás pályafutását Farkas Zsanett, aki ebből huszonnyolcat a rácalmási kézilabdázóknál töltött, de városunkhoz is ezer szállal kötődik.