Aranyos vasárnap

Szárszó Lajos - 2017. szeptember 3. 16:15

A sprintszámokban utolérhetetlen Hajdu Jonatán és Slihocki Ádám duplázott a szolnoki kajak-kenu országos bajnokságon, míg Kiss Balázs bronzérmet szerzett.

A Magyar Kajak-kenu Szövetség a szolnoki Holt-Tiszán kialakított kajak-kenu versenypályán rendezte meg a felnőtt országos bajnokságot, ahol a Dunaferr SE-t Molnár Gergely edző irányításával négy versenyző, Vass András, Hajdu Jonatán, Kiss Balázs és a mindössze 18 éves ifjúsági világ- és Európa-bajnok kenus Slihoczki Ádám képviselte. Mint arról hírt adtunk, a tegnapi napon fantasztikus sikert aratott a férfi C-2 500 méteren a Kiss Balázs - Slihoczki Ádám kettős, akik legyőzték a Vasbányai Henrik és Mike Róbert duót, ezzel megszerezve az aranyérmet. Nem volt véletlen tehát Ádám öröme, aki az MKKSZ honlapjának elmondta, valójában erre a versenyszámra nem is készült.

- Az előfutam nagyon jól sikerült, amely alapján éreztük, hogy egy dobogós helyet meg tudunk csípni. Az azonban az igazsághoz tartozik, hogy valójában nem készültünk erre a versenyre. Amikor beértünk a célba azt hittem, hogy a harmadik hely a mienk, de amikor kiírták, hogy mi nyertünk, Balázzsal hihetetlenül boldogok voltunk.

Ilyen előjelek után várták a Dunaferr versenyzői a vasárnapi versenynapot, amely már igen korán, reggel 8.38-kor elkezdődött számukra. Elsőként Hajdu Jonatán és Kiss Balázs álltak a rajthoz C-1 200 méteren, ahol az előfutamban Jonatán 42.479-es idővel a második, míg Balázs 43.363-as eredménnyel az ötödik lett. A második előfutamban indult Vass András, aki 45.708-ös időt ment, mellyel a futamban a hatodik időt érte el. Abban biztosak voltunk, hogy Jonatán ideje elég a döntőhöz, míg a másik két versenyzőnkért még izgulhattunk. Az összesítés után vált biztossá, hogy Kiss Balázs is bekerült a fináléba, míg Vass András sajnos kimaradt a záró futamból.

Hajdu Jonatán két aranyat szerzett! (Kép: MTI)

Hajdu Jonatánnak ezt követően gyorsan át kellett ülnie a páros hajóba a tegnapi bajnoki címet szerzett Slihoczki Ádám mellé a C-2-sek 200 méteres előfutamába, ahol semmit nem bíztak a véletlenre, és a legjobb eredménnyel lapátolták be magukat a kora délutáni fináléba. A Dunaferr SE versenyzői közül Hajdu Jonatán és Kiss Balázs voltak, akik a döntőben elsőként foglalták el helyüket a rajtgépben. Joni a hármas, míg Balázs a kilences, vagyis a surranó pályáról startolt el. Mindkét versenyzőnknek remekül sikerült a rajtja, akik azonnal az élmezőnybe kerültek. Jonatán magabiztos versenyzéssel utasította maga mögé legalább fél hajóhossznyi előnnyel a teljes mezőnyt, így az aranyérem sorsa el is dőlt, de arra várni kellett, hiszen a második, harmadik helyért hatalmas volt harc, hogy kié lesz a bajnoki ezüst. Végül a második hely Korisánszky Dávid Györgyé, míg a harmadik a dunaújvárosi Kiss Balázsé lett, aki csupán egy tized másodperccel csúszott le a dobogó második helyéről. Hajdu Jonatánnak az ünneplésre nem maradt ideje, hiszen a fináléban aratott győzelme után negyven perccel újra a rajtnál kellett megjelennie, mégpedig a párosok C-2 200 méteres versenyszámában, Slihoczki Ádámmal egy hajóban. A fiúk ezúttal az ötös pályáról rajtoltak el, amely igen jól sikerült nekik, mivel onnan kezdve ellenfeleik csupán a hátukat, és azon a Dunaferr feliratot láthatták. A vége azonban a Fekete Ádám - Lelovics Dávid kettősnek köszönhetően izgalmas lett, de a mieinknek így is sikerült előttük 0.594 másodperccel hamarabb beérniük a célba. Ezzel az eredménnyel újabb aranyérmet könyvelhettünk el mind Jonatán, mind Ádám neve mellett! A sikerek után délután még Kiss Balázsért szoríthattunk, aki C-1 5000 méteren versenyzett. A Dunaferr kenusa végül 26:49.335-ös idővel tizenharmadik helyen végzett.

A Dunaferr SE kenusai összesítésben három arany és egy bronzéremmel zárták az országos bajnokságot.