Fordulatos meccsen győzött a Kohász

spigott - 2018. január 27. 22:03

Nagy izgalmakat követően aratott 27-25-ös győzelmet a Vác elleni hazai mérkőzésen a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese. A DKKA kézilabdázói jól kezdtek, majd hullámvölgybe kerültek, ám a hajrára összeszedték magukat, s itthon tartották a nagyon fontos bajnoki pontokat. Galériával!

A Vác elleni hazai mérkőzéssel folytatta a K&H női kézilabda liga küzdelmeit ma este fél kilenctől a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata. A forduló előtt mindössze egy pont választotta el egymástól a tabellán a két csapatot, vagyis egy győzelemmel a mieink megelőzték volna ötödik helyen álló vetélytársukat. A remélt sikerhez azonban muszáj volt fegyelmezettebb, jobb teljesítményt nyújtania együttesünknek, mint tette azt a Békéscsaba elleni kupameccsen, ám György László vezetőedző bízott abban, hogy a fájdalmas kupabúcsút követően egy elszánt, győzelemre éhes Kohászt lát majd a pályán ma este.

A kezdésre nem is lehetett igazán panasza a hazai szakvezetésnek, mert az első négy gólból hármat a mieink szereztek, a védelem is jól működött, s Tomasevics is szép védésekkel ragadtatta tapsra a hazai drukkereket (3-1). A folytatásban is nagyon elszántan játszott a Kohász, Szekerczés és Dombi találatai után már 6-3-ra vezetett a 11. percben. Lett volna lehetőség arra is, hogy néggyel meglépjen ellenfelétől a DKKA, s bár Szekerczés büntetőjét védte Arenhart, a 17. percben mégis muszáj volt időt kérnie a vendégek vezetőedzőjének, mert a váciak hiába szereztek gólokat, cserébe rendre kaptak is, így a mieink biztosan őrizték előnyüket (9-6).

Nem jött azonban jókor Nick Viktória kiállítása, mely alatt minimálisra csökkentett hátrányát a Vác, s hiába kért időt György László, Arenhart kapus második üres kapura szerzett góljával a 21. percben egyenlített a vendégcsapat, majd egy újabb kihagyott hazai lövés után Jovetic is betalált, s a meccsen először hátrányba került együttesünk (10-11). Ekkor érezhetően hullámvölgybe kerültek a mieink, Jovetic hatodik találat után már kettővel mentek a vendégek, de Monori és a 2017/2018-as szezon első bajnoki gólját szerző Bulath révén gyorsan egyenlítettek a mieink (13-13). A félidő hajrájában azonban rendre a váciaknál volt az előny, s bár a mieink folyamatosan egyenlítettek, Klujber gólját a félidő végét jelző dudaszó miatt nem adták meg a játékvezetők, így a szünetre a 15-16-os állással vonultak a csapatok.

A térfélcsere után az első gólt ugyan Micijevic szerezte, ám a vendégek Kácsor és Jovetic révén tizenegy másodperc alatt szereztek kettőt, s újra a Kohásznak kellett rohannia az eredmény után (16-18). Szerencsére Szekerczés és Dombi találataival hamar egyenlített a Kohász, s miután Tomasevics védte Hornyák hetesét, már a vezetés megszerzéséért támadhatott együttesünk (20-20). Sajnos ekkor a túloldalon Klujber is büntetőt hibázott, majd ki is állították a hazai jobbszélsőt, de kivédekezte a hátrányt a DKKA, mely Micijevic átlövésével a 42. percben visszavette a vezetést ellenfelétől (21-20).

Sőt, miután Szekerczés is bevette a csere után visszatérő Arenhart kapuját, már kettővel mentek a mieink, akik többször is támadhattak a háromfás vezetés megszerzéséért, s bár több ziccert is kihagytak, az 51. percben Micijevic üres kapura szerzett találatával végre sikerült 25-22-re "megléptek" ellenfelüktől. Sokáig azonban ennek sem örülhettünk, mert a vendégek pillanatok alatt lőttek kettőt, így újra teljesen nyílt lett a meccs, s az 55. percben még mindig lehetetlen volt megjósolni, hogy ki örülhet a végén (26-25). Ehhez Micijevic hetedik pontos átlövésével a mieink kerültek közelebb, majd Szalai kiállítása alatt Kovács és Souza is büntetőt hibázott, így az utolsó percnek kétgólos előnyből vágott neki együttesünk, mely ezt az időszakot már lepörgette, s végül nagyon fontos, 27-25-ös győzelmet aratott, mellyel feljött a bajnoki tabella ötödik helyére.

György László: - A második félidőben mindössze kilenc gólt kaptunk, ez árulkodó. Azzal tudtuk megnyerni a mérkőzést, hogy a térfélcsere után feljavult a védekezésünk, mely mögött megvolt a jó kapusteljesítmény is. Nagyot küzdöttek ma a lányok, megvoltak a jó egyéni teljesítmények is, gratulálok a csapatnak a fontos két pont megszerzéséhez.

DKKA – Vác 27-25 (15-16)

DKKA: Tomasevics – Kazai 5, Szalai, Micijevic 7, Cifra, Szekerczés 9, Grosch. Csere: Oguntoye (kapus), Nick, Dombi 3, Monori 1, Bulath 1, Klujber, Kovács, Takács D. 1. Vezetőedző: György László.

DKKA - Vác 27-25

DKKA - Vác 27-25 - fotó: Sándor Judit

Biztos Kohász-siker a Békéscsaba ellen

Nem okozott gondot a két pont megszerzése a DKKA női kézilabdázóinak a kiesés ellen küzdő Békéscsaba elleni hazai bajnokin.