Eb-döntőben az ifik

2019. augusztus 9. (péntek) 18:26 - spigott

Remek második félidei játékot nyújtva győzött a dánok ellen is, így bejutott az Európa-bajnokság döntőjébe a magyar női ifjúsági kézilabda válogatott.

A szlovéniai Európa-bajnokság elődöntőjében lépett pályára ma délután öt órától a magyar női ifjúsági kézilabda válogatott. A két dunaújvárosi játékossal, Németh Katával és Koronczai Petrával felálló magyar csapat ezúttal a dánokkal mérkőzött meg, s bár a kontinensviadal előtt kétszer is sikerült legyőznie mai vetélytársunkat, finoman szólva sem várt könnyű feladat ifjabb Kiss Szilárd tanítványaira.

A találkozót azonban hiába kezdte jobban együttesünk, s szerzett vezetést háromszor is, a dánok rendre egalizálni tudtak sőt, az első tíz perc végén magukhoz is ragadták az előnyt (3-4). Ekkor sajnos sok hiba csúszott a mieink támadójátékába, s ezt újabb gólokkal bosszulta meg az ellenfél, s hiába kért időt Kiss Szilárd, a 20. perchez érve már 10-6-ra vezetett Dánia. A félidő hajrájában Koronczai vette hátára a csapatot, egymás után három gólt is szerzett, ám ez is csak arra volt elég, hogy a szünetig megfelezze hátrányát ifjúsági válogatottunk (11-13).

Koronczai Petra volt a válogatott egyik nyerőembere! (Kép: EHF)

A második felvonásból szűk tíz percnek kellett eltelnie, hogy egalizáljon a magyar csapat, mely a 41 percben ismét magához ragadta a vezetést (16-15). Innentől kezdve fej-fej mellett haladt a két csapat, hol a mieink, hol a dánok álltak közelebb a remélt sikerhez, ám egy gólnál távolabb egyik gárda sem tudta "leszakítani" ellenfelét. A mérkőzés hajrájához érve Koronczai, Kajdon és Farkas találatai után 22-20-ra vezettek a mieink, s bár innen még egyszer feljött egyre a dán csapat, az utolsó percekben Kajdon Blanka nem tudott hibázni, így válogatottunk végül 25-21 arányú győzelemmel jutott be az Európa-bajnokság fináléjába, ahol a francia, vagy a svéd csapat lesz az ellenfele vasárnap délután öt órától.

Magyarország – Dánia 25-21 (11-13)

A magyar válogatott gólszerzői: Koronczai 6, Farkas 6, Kajdon 4, Kürthi 3, Bánhidi 2, Vámos 2, Woth 1, Faragó 1.

Épül, szépül a stroke őrző!

2020. február 25. (kedd)

Tovább folytatódik a stroke őrző kialakítása a Szent Pantaleon Kórház neurológiai osztályán.

Újra a Dunaújváros Kupáért

A Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség március 3-áig várja a csapatok jelentkezését a 18. Dunaújváros Kupa küzdelmeire.

Nem volt esély az UVSE ellen

2020. február 24. (hétfő)

A DFVE serdülő és ifjúsági leány vízilabda csapata is vereséget szenvedett az UVSE elleni hazai bajnokin.

Hard Dog Race Dunaújvárosban is

Városunkba érkezik március 14-én a Hard Dog Race elnevezésű futóverseny, melynek főbb céljai közé tartozik a megfelelő kutyatartási kultúra elsajátítása és mindennapi alkalmazása.

Elmaradt a visszavágás

Csak az első harmadban tudta megnehezíteni az Ares HC dolgát a DUE RFT floorball csapata a két gárda vasárnapi bajnokiján.

Hozta a kötelezőt a Dunaferr

2020. február 23. (vasárnap)

A várakozásoknak megfelelően magabiztos, 3-0-s győzelmet aratott a PTE-PEAC elleni hazai találkozón a Dunaferr SE röplabda csapata.

Egyre nagyobb bajban az Acélbikák!

A negyeddöntős párharc második mérkőzését is elveszítette a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, így az Újpest kényelmes előnyből várhatja a fővárosi folytatást.