Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 30. Dávid
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Győzelemmel kezdtek a juniorok

Sport
magyar válogatott
vízilabda
világbajnokság
utánpótlás
Vályi Vanda

facebook megosztás

spigott - 2019. szep. 09., 14:05

A négy gólig jutó Vályi Vanda vezérletével aratott 10-9-es győzelmet az ausztrálok elleni világbajnoki csoportmérkőzésen a junior női vízilabda válogatott.

Madeira fővárosa, Funchal ad otthont szeptember 9. és 15. között az U20-as női vízilabda világbajnokságnak, melyen természetesen a magyar válogatott is harcba száll az aranyéremért. A dunaújvárosi Vályi Vandával felálló magyar U20-as csapat az ausztrálok elleni mérkőzéssel kezdte meg a csoport küzdelmeit, s bár az ellenfél szerezte a mérkőzés első találatát, a folytatásban egyértelműen az történt a vízben, amit a mieink elterveztek, így az első szünetre 4-2-es előnnyel vonulhatott Faragó Tamás és Petőváry Zsolt együttese.

Kép forrása: mvlsz.hu

A második felvonásban tovább növelte előnyét a magyar válogatott, mely a félidőben már 7-4-re vezetett, s mivel fiataljaink a harmadik negyedet is egy góllal megnyerték, úgy tűnt, hogy simán be is húzzák a győzelmet (9-5). A záró etapban azonban nagy hajrába kezdett az ausztrál csapat, mely sorozatban három gólt szerezve csökkentette minimálisra hátrányát, de a negyedik találatát jegyző Vályi Vanda villanására már csak kilenc másodperccel a meccs vége előtt tudott válaszolni az ellenfél, s ez azt jelentette, hogy a magyar junior válogatott végül 10-9-es sikerrel kezdte meg szereplését az U20-as világbajnokságon.

Fiataljaink legközelebb kedden délelőtt 11:20-kor ugranak medencébe az Egyesült Államok ellen, mely a nyitófordulóban 11-11-es döntetlent ért el a japánokkal szemben.

Magyarország–Ausztrália 10–9 (4–2, 3–2, 2–1, 1–4)
Gólszerzők: Vályi V. 4, Faragó K. 3, Faragó B. 2, Kiss E.

A női juniorválogatott vb-kerete

Kapusok: Maczkó Lilla, Magyari Alda Manon.

Mezőnyjátékosok: Ármai Zita, Faragó Berta, Faragó Kamilla, Kiss Eszter Lara, Kudella Panna, Muzsnay Fanni, Petik Panna, Petőváry Luca, Rybanska Natasa, Utassy Kata, Vályi Vanda.

Edzők: Faragó Tamás, Petőváry Zsolt.

A rovat további hírei: Sport

A BJA ellen zárja az évet a DAB

2025. dec. 30.

A 2025-ös esztendő utolsó mérkőzésén a BJA HC gárdáját látják vendégül az Acélbikák jégkorongozói az Újpesti Jégcsarnokban ma este hat órától.

Nagy változások után, itthon folytatják a bajnokságot

2025. dec. 30.

Alaposan megfiatalított kerettel, a Vác elleni hazai mérkőzéssel folytatja az NB I-es pontvadászatot a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata ma délután öt órától.

Két siker az Andersenben

2025. dec. 29.

A DAB-ASP a nyolcadik, a DUE-Worm Angels első győzelmének örülhetett a jégkorongozók Andersen Ligájának legutóbbi mérkőzésein.

Nem volt esély Debrecenben

2025. dec. 29.

Ezúttal a védekezés a kapusteljesítmény és a helyzetek kihasználása sem működött Debrecenben, így kiütéses vereségbe szaladtak bele Acélbikáink a DEAC ellen.

Dobogós helyek az évzárón

2025. dec. 28.

Négy éremmel zárták az év utolsó hazai érdekeltségű versenyét a Danubius KSE tollaslabdázói december 27-én.

Újabb bravúrban reménykednek az Acélbikák

2025. dec. 28.

Debrecenben, a DEAC elleni összecsapással folytatja az Erste Liga csatározásait a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma este fél héttől.

DSTV: évet értékelt Tomanóczy Tibor

2025. dec. 27.

Különleges helyzetben vannak a DKSE röplabdázói – mindenki tudja, hogy a felnőtt csapat esetében nagy nehézséget jelent, hogy valójában U20-as játékosok lépnek pályára náluk jóval idősebb és tapasztaltabb játékosok ellen hétről-hétre. A fiatalabb korosztályokban azonban szépen teljesítenek a lányok és a fiúk – év végi értékelőre kértük Tomanóczy Tibor vezetőedzőt. Hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. A BJA ellen zárja az évet a DAB

  2. Biztonságosan búcsúzzunk az óévtől!

  3. Nagy változások után, itthon folytatják a bajnokságot

  4. DSTV: "Felülírt protokoll"

  5. Két siker az Andersenben

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: "Felülírt protokoll"

DSTV: "Felülírt protokoll"

Embedded thumbnail for DSTV: a Viadana ajándéka

DSTV: a Viadana ajándéka

Embedded thumbnail for DSTV: szorgos közösség a Vasváriban

DSTV: szorgos közösség a Vasváriban

Top hírek

  1. Eltűnt, nagyon keresik Németh Zsoltot

  2. Dunaújvárosi rendőrök kutatták fel a pénzüket elhagyó szlovák-ukrán párt

  3. Csodás együttállás, frenetikus élmény

  4. Három pont a fa alá

  5. DSTV: ilyen volt a darts 2025-ben

Galéria

A szeretet lángja is ég

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 50. szám - 2025.12.19.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő