Győzelemmel kezdtek a juniorok

2019. szeptember 9. (hétfő) 14:05 - spigott

A négy gólig jutó Vályi Vanda vezérletével aratott 10-9-es győzelmet az ausztrálok elleni világbajnoki csoportmérkőzésen a junior női vízilabda válogatott.

Madeira fővárosa, Funchal ad otthont szeptember 9. és 15. között az U20-as női vízilabda világbajnokságnak, melyen természetesen a magyar válogatott is harcba száll az aranyéremért. A dunaújvárosi Vályi Vandával felálló magyar U20-as csapat az ausztrálok elleni mérkőzéssel kezdte meg a csoport küzdelmeit, s bár az ellenfél szerezte a mérkőzés első találatát, a folytatásban egyértelműen az történt a vízben, amit a mieink elterveztek, így az első szünetre 4-2-es előnnyel vonulhatott Faragó Tamás és Petőváry Zsolt együttese.

Kép forrása: mvlsz.hu

A második felvonásban tovább növelte előnyét a magyar válogatott, mely a félidőben már 7-4-re vezetett, s mivel fiataljaink a harmadik negyedet is egy góllal megnyerték, úgy tűnt, hogy simán be is húzzák a győzelmet (9-5). A záró etapban azonban nagy hajrába kezdett az ausztrál csapat, mely sorozatban három gólt szerezve csökkentette minimálisra hátrányát, de a negyedik találatát jegyző Vályi Vanda villanására már csak kilenc másodperccel a meccs vége előtt tudott válaszolni az ellenfél, s ez azt jelentette, hogy a magyar junior válogatott végül 10-9-es sikerrel kezdte meg szereplését az U20-as világbajnokságon.

Fiataljaink legközelebb kedden délelőtt 11:20-kor ugranak medencébe az Egyesült Államok ellen, mely a nyitófordulóban 11-11-es döntetlent ért el a japánokkal szemben.

Magyarország–Ausztrália 10–9 (4–2, 3–2, 2–1, 1–4)
Gólszerzők: Vályi V. 4, Faragó K. 3, Faragó B. 2, Kiss E.

A női juniorválogatott vb-kerete

Kapusok: Maczkó Lilla, Magyari Alda Manon.

Mezőnyjátékosok: Ármai Zita, Faragó Berta, Faragó Kamilla, Kiss Eszter Lara, Kudella Panna, Muzsnay Fanni, Petik Panna, Petőváry Luca, Rybanska Natasa, Utassy Kata, Vályi Vanda.

Edzők: Faragó Tamás, Petőváry Zsolt.

Kéthetes edzés-zárlat a külföldről hazatért magyar úszóknak

2020. április 02. (csütörtök)

A Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) a koronavírus-járvány miatt kéthetes teljes edzés-zárlatot rendelt azon válogatott versenyzők számára, akik az elmúlt egy hónapban külföldön tartózkodtak.

Segítségre segítséggel válaszoltak

2020. április 01. (szerda)

Nem várt, de nagyon szép fordulattal ért véget a Dunaújváros Tornasportjáért Alapítvány felajánlása.

Nagyobb és erősebb lehet a magyar csapat

2020. március 31. (kedd)

A Magyar Olimpiai Bizottság elnöke szerint nagyobb és erősebb lehet a magyar csapat a jövő évi, tokiói ötkarikás játékokon, mintha az eredeti időpontban, idén rendezték volna meg.

Egy évvel halasztva, 2021. július 23-án kezdődik a tokiói olimpia

2020. március 30. (hétfő)

Az eredeti időponthoz képest egy év halasztással, 2021. július 23. és augusztus 8. között rendezik a XXXII. Nyári Olimpiai Játékokat Tokióban. Az olimpia elnevezése változatlan: Tokió 2020.

A válogatott tornászok tudnak edzeni

A válogatott tagjainak van lehetőségük az edzésre, a többi tornász viszont otthon kell, hogy dolgozzon, árulta el Magyar Zoltán, a Magyar Torna Szövetség elnöke.

Három héten belül döntenek az új időpontról

2020. március 28. (szombat)

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) várhatóan három héten belül dönt a jövő évre halasztott tokiói ötkarikás játékok pontos dátumáról.

Halasztott az EHF is

Az Európai Kézilabda Szövetség közzétette a koronavírus-járvány miatt hozott, Eb- és vb-selejtezőkkel, valamint az európai kupamérkőzésekkel és versenyekkel kapcsolatos döntéseit.