Nyolc között a juniorok

2019. szeptember 12. (csütörtök) 15:47 - spigott

Minden negyedet egy góllal megnyerve aratott 14-10-es győzelmet a brazilok elleni világbajnoki nyolcaddöntőben a magyar női junior vízilabda válogatott.

Mivel a tegnap esti csoportmeccsen az Egyesült Államok 9-8-ra legyőzte az ausztrálokat, így a magyar női junior vízilabda válogatott a második helyen végzett csoportjában, így a nyolcaddöntőben a brazilok ellen kellett vízbe ugrania ma délután a dunaújvárosi Vályi Vandával felálló együttesnek.

Az összecsapás esélyeseinek a mieink számítottak, ám az ellenfél kezdte jobban a meccset, s két alkalommal is sikerült vezetést szereznie. A folytatásra valamelyest feljavultak a mieink, át is vették a vezetést, ám a brazilok csak nem akartak leszakadni, s 5-5-ig tartották is a lépést fiataljainkkal. A félidei szünet előtt azonban megrázta magát együttesünk, mely meglépett vetélytársától, s innentől már nem is adott esélyt ellenfelének a felzárkózásra (7-5).

Kép forrása: MVLSZ/Derencsényi István felvétele

A harmadik negyed is magyar góllal kezdődött, s mivel a háromfás különbséget sikerült tartani a játékrész végéig, így a záró etap előtt végleg eldőlni látszott a mérkőzés. A brazilok persze nem adták fel, ám hiába kezdték jobban a negyedik nyolc percet, szépen lassan kidomborodott a két gárda közti tudáskülönbség, így Faragó Tamás tanítványai ezt a negyedet is behúzva arattak végül 14-10-es győzelmet, s magabiztosan jutottak be a negyeddöntőbe, ahol pénteken este háromnegyed nyolctól az oroszok ellen ugranak vízbe juniorjaink.

Magyarország – Brazília 14-10 (3-2, 4-3, 4-3, 3-2)
Gólszerzőink: Utassy 3, Vályi V. 2, Faragó K. 2, Kiss E. 2, Petőváry L., Faragó B., Muzsnay F., Kudella, Ármai.

Döntetlent játszott a Dunaferr

2019. november 18. (hétfő)

A futsal NB I 10. fordulójában kétgólos hátrányból állt fel a Dunaferr DUE Dutrade FC csapata az Aramis otthonában, ám győznie így sem sikerült.

Rossi szerint a hozzáállás és az akarat dönt majd

A magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya szerint a hozzáállás és az akarat dönt majd kedden a Wales elleni Európa-bajnoki selejtezőn - a győztes válogatott kijut a jövő évi kontinensviadalra, amelynek egyik helyszíne a budapesti Puskás Aréna lesz.

Bravúros bronzérem Pécsről

A pályán és pályán kívül is volt feladata a dunaújvárosi tollaslabdázóknak a hétvégén megrendezett pécsi országos felnőtt ranglista versenyen.

Kemény meccs előtt a Dunaferr!

Budaörsön kezdi meg a bajnoki alapszakasz második felének küzdelmeit ma este a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata.

Fájdalmas hazai vereség

2019. november 17. (vasárnap)

Hiába vezetett még az első félidő után, kettős emberhátrányban, az utolsó percekben kapott góllal szenvedett vereséget a Dabastól a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata.

Dunaferr siker Szolnokon!

A Dunaferr SE NBI-es röplabda csapata idegenben kiváló játékkal 3-0 arányban győzte le a Szolnok együttesét.

Fontos siker Csurgón

Szinte végig vezetve aratott szoros győzelmet a Csurgó vendégeként lejátszott NB1/B-s felnőtt bajnokin a DKKA U19-es csapata.