Szoros vereség az amerikaiaktól
Hiába kezdett jól, végül kiélezett csatában szenvedett 8-7-es vereséget az Egyesült Államok fiataljaitól a magyar női junior vízilabda válogatott a világbajnokságon.
Az Egyesült Államok elleni találkozóval folytatta a világbajnokság küzdelmeit ma este háromnegyed nyolctól a magyar női junior vízilabda válogatott. A dunaújvárosi Vályi Vandával felálló magyar csapat a nyitónapon 10-9-re legyőzte az ausztrálokat, s egy esetleges győzelemmel nagy lépést tehetett volna a csoport első helyének megszerzése felé.
Ez persze nem ígérkezett könnyű feladatnak, még annak ellenére sem, hogy a mieink jól kezdték a találkozót, s már az első három percben két gólt szerezve léptek meg ellenfelüktől. Az amerikaiak ugyanis rendezték támadásukat és védekezésüket is, s még az első negyedben egyenlítettek, majd a második felvonás elején lőtt újabb két góllal 4-2-re megléptek a mieinktől. Faragó Tamás együttese is összekapta a hátsó alakzatot, míg az ellenfél kapuja előtt újra sikerült kétszer villanni, így a félidei szünetre 4-4-es állással vonultak a felek.
A térfélcsere után újra jobban kezdett az ellenfél, mely két gyors találattal lépett meg juniorjainktól, s hiába iratkozott fel a góllövő listára Rybanska és Vályi is, a szünet előtt pár másodperccel megszerezte hetedik találatát is az Egyesült Államok, így a záró felvonás előtt továbbra is ők álltak közelebb a győzelemhez (6-7). A negyedik nyolc perc derekán Vályi Vanda révén sikerült egalizálni, ám ennél tovább már nem jutottak a mieink sőt, az amerikaiak az utolsó percben szerzett góllal kicsikarták a győzelmet, s ezzel átvették a vezetést az "A" csoportban (7-8).
A magyar junior válogatott holnap délután kettő órától a japánok ellen zárja a csoportkört, s ha nem akar izgulni a továbbjutás miatt, mindenképpen pontot kell szereznie az egy döntetlennel és egy vereséggel álló ázsiaiak ellen.
Magyarország – Egyesült Államok 7-8 (2-2, 2-2, 2-3, 1-1)
Gólszerzőink: Vályi 2, Ármai 2, Rybanska 1, Muzsnay 1, Faragó K. 1.
A rovat további hírei: Sport
Nincs megállás a röpiseknél
2025. dec. 03.
A Dág KSE elleni fővárosi mérkőzéssel folytatja a bajnokság alapszakaszának küzdelmeit a DKSE röplabda csapata csütörtökön este nyolc órától.
Hazai bajnoki a jótékonyság jegyében
2025. dec. 03.
A Szeged elleni hazai mérkőzéssel zárja az alapszakasz küzdelmeit a DFVE női vízilabda csapata ma este hét órától. A találkozó jótékonysági célt is szolgál, ugyanis együttesünk idén is csatlakozott a "Boldog Délután" elnevezésű kezdeményezéshez.
Így nem volt esély a pontszerzésre
2025. dec. 03.
A dunaújvárosi fegyelmezetlenségeket könyörtelenül kihasználó FEHA19 magabiztosan győzte le Acélbikáinkat az Erste Liga kedd esti összecsapásán.
Sikeres évet zártak a DKSE kajak-kenusai (galériával)
2025. dec. 02.
Világbajnoki arannyal, rengeteg hazai és nemzetközi éremmel zárták a 2025-ös esztendőt a DKSE kajak-kenusai, így volt mit ünnepelni a szakosztály hétfő esti évzáró ünnepségén.
DSTV: kiváló tornászt köszöntöttek
2025. dec. 02.
Elégedetten tekintett vissza a jó Európa-bajnoki és világbajnoki szereplést hozó 2025-ös esztendőre a DKSE kiváló tornásza, Mayer Gréta. A dunaújvárosi kiválóságot Barta Endre alpolgármester is köszöntötte múlt csütörtöki edzés alkalmával. Hangkép.
Óriási sikert hozott a II. Adventi Fitnesz Fesztivál
2025. dec. 02.
Remek oktatók, pörgős edzések, erős jótékonysági szál és egy parádés finálé: második alkalommal rendezték meg az Adventi Fitnesz Fesztivált, melyről ezúttal is felejthetetlen élményekkel tértek haza a résztvevők.
Fontos meccs vár az Acélbikákra
2025. dec. 02.
A FEHA19 elleni székesfehérvári mérkőzéssel folytatja az Erste Liga alapszakaszát a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma este fél héttől.








