Szoros vereség az amerikaiaktól
Hiába kezdett jól, végül kiélezett csatában szenvedett 8-7-es vereséget az Egyesült Államok fiataljaitól a magyar női junior vízilabda válogatott a világbajnokságon.
Az Egyesült Államok elleni találkozóval folytatta a világbajnokság küzdelmeit ma este háromnegyed nyolctól a magyar női junior vízilabda válogatott. A dunaújvárosi Vályi Vandával felálló magyar csapat a nyitónapon 10-9-re legyőzte az ausztrálokat, s egy esetleges győzelemmel nagy lépést tehetett volna a csoport első helyének megszerzése felé.
Ez persze nem ígérkezett könnyű feladatnak, még annak ellenére sem, hogy a mieink jól kezdték a találkozót, s már az első három percben két gólt szerezve léptek meg ellenfelüktől. Az amerikaiak ugyanis rendezték támadásukat és védekezésüket is, s még az első negyedben egyenlítettek, majd a második felvonás elején lőtt újabb két góllal 4-2-re megléptek a mieinktől. Faragó Tamás együttese is összekapta a hátsó alakzatot, míg az ellenfél kapuja előtt újra sikerült kétszer villanni, így a félidei szünetre 4-4-es állással vonultak a felek.
A térfélcsere után újra jobban kezdett az ellenfél, mely két gyors találattal lépett meg juniorjainktól, s hiába iratkozott fel a góllövő listára Rybanska és Vályi is, a szünet előtt pár másodperccel megszerezte hetedik találatát is az Egyesült Államok, így a záró felvonás előtt továbbra is ők álltak közelebb a győzelemhez (6-7). A negyedik nyolc perc derekán Vályi Vanda révén sikerült egalizálni, ám ennél tovább már nem jutottak a mieink sőt, az amerikaiak az utolsó percben szerzett góllal kicsikarták a győzelmet, s ezzel átvették a vezetést az "A" csoportban (7-8).
A magyar junior válogatott holnap délután kettő órától a japánok ellen zárja a csoportkört, s ha nem akar izgulni a továbbjutás miatt, mindenképpen pontot kell szereznie az egy döntetlennel és egy vereséggel álló ázsiaiak ellen.
Magyarország – Egyesült Államok 7-8 (2-2, 2-2, 2-3, 1-1)
Gólszerzőink: Vályi 2, Ármai 2, Rybanska 1, Muzsnay 1, Faragó K. 1.
A rovat további hírei: Sport
Éremhalmozó delfinek
2025. júl. 08.
Több mint harminc dobogós helyezéssel zárták a regionális Delfin Bajnokság Veszprémben megrendezett küzdelmeit a DKSE fiatal úszói.
Döntöttek a licencekről
2025. júl. 07.
A Magyar Kézilabda Szövetség első fokú döntést hozott a 2025/26-os bajnoki idényre benyújtott NB I-es és NB I/B-s klublicenc-kérelmekről.
Volt KHL-es bekk az Acélbikáknál
2025. júl. 07.
A 29 esztendős Alekszandr Mikulovics az orosz másodosztályból érkezik a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóihoz a 2025/2026-os szezonra.
Végleges a vb-csapat
2025. júl. 06.
A DKSE tizenkilenc esztendős úszója, Kovács-Seres Hunor tartalékként utazhat el a szingapúri világbajnokságra.
Pupp Viktória is lemaradt a dobogóról
2025. júl. 05.
Nem sikerült érmet szereznie, de összességében jól szerepelt Pupp Viktória az Olaszországban megrendezett U20-as birkózó Európa-bajnokságon.
DSTV: Hajdu Jonatán már újra munkában
2025. júl. 04.
Szép teljesítménnyel, negyedik hellyel zárta a racicei kajak-kenu Eb-t Hajdu Jonatán. A versenyző teljesítményét Molnár Gergely edző is értékelte, míg Motyovszki Mátyás a város nevében köszöntötte a sportolót. Hangkép.
Lemaradt a dobogóról Nyikos Veronika
2025. júl. 04.
Negyedik helyen végzett Nyikos Veronika a olaszországi U20-as birkózó Európa-bajnokságon, melyen Pupp Viktória a bronzéremért küzdhet meg ma este.