Nem bírtunk az éllovassal

2019. december 2. (hétfő) 8:06 - doszerk

Nem volt esélye a pontszerzésre a DKKA U19-es csapatának a Budaörs elleni NB I/B-s felnőtt bajnoki találkozón.

Budaörsön, a felnőtt NB I/B-s pontvadászat éllovasának otthonában lépett pályára a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia U19-es csapata, mely ugyan már számíthatott a legutóbbi meccset kihagyó Koronczai Petrára, ám Mihály Petra, valamint a szerb válogatottal a felnőtt vb-n szereplő Jovovity Jovana nem állhatott a szakvezetés rendelkezésére.

Fiataljaink ennek ellenére nem kezdtek rosszul, az első tíz percben többször is vezettek, ám 4-4-es állást követően egymás után öt gólnak örülhetett a bajnoki cím legnagyobb esélyese, mely a félidő derekára 9-4-re meglépett Illés Márton csapatától. Fiataljaink nagyon nehezen tudták ekkor feltörni a vendéglátók védekezését, így a Budaörs tovább növelte előnyét, s a félidei szünethez érve már nyolc góllal, 16-8-ra vezetett.

A térfélcserét követő első tíz percben ismét a mieink voltak a pontosabbak, ám hiába sikerült visszakapaszkodni öt gólra, 18-13 után ismét feljavult a budaörsiek védekezése, s mivel a következő negyed órában csak egy találatra futotta a mieinktől, az 55. percben már tízgólos előnynek örülhetett a hazai gárda (24-14). A hajrá már nem tartogatott sok izgalmat, a csapatok felváltva szerezték góljaikat, így a vendéglátók végül 27-18-as sikerrel tartották otthon a bajnoki pontokat, s erősítették meg vezető helyüket a felnőtt bajnokságban, míg a mieink a hetedikhelyről várják a pontvadászat folytatását.

Budaörs – DKKA U19 27-18 (16-8)
A DKKA gólszerzői: Koronczai 6, Vass 3, Fodor 2, Matucza 2, Kovács 1, Takács 1, Szabó 1, Ujházy 1, Gengeliczky 1.

Épül, szépül a stroke őrző!

2020. február 25. (kedd)

Tovább folytatódik a stroke őrző kialakítása a Szent Pantaleon Kórház neurológiai osztályán.

Újra a Dunaújváros Kupáért

A Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség március 3-áig várja a csapatok jelentkezését a 18. Dunaújváros Kupa küzdelmeire.

Nem volt esély az UVSE ellen

2020. február 24. (hétfő)

A DFVE serdülő és ifjúsági leány vízilabda csapata is vereséget szenvedett az UVSE elleni hazai bajnokin.

Hard Dog Race Dunaújvárosban is

Városunkba érkezik március 14-én a Hard Dog Race elnevezésű futóverseny, melynek főbb céljai közé tartozik a megfelelő kutyatartási kultúra elsajátítása és mindennapi alkalmazása.

Elmaradt a visszavágás

Csak az első harmadban tudta megnehezíteni az Ares HC dolgát a DUE RFT floorball csapata a két gárda vasárnapi bajnokiján.

Hozta a kötelezőt a Dunaferr

2020. február 23. (vasárnap)

A várakozásoknak megfelelően magabiztos, 3-0-s győzelmet aratott a PTE-PEAC elleni hazai találkozón a Dunaferr SE röplabda csapata.

Egyre nagyobb bajban az Acélbikák!

A negyeddöntős párharc második mérkőzését is elveszítette a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, így az Újpest kényelmes előnyből várhatja a fővárosi folytatást.