Hozta a kötelezőt a Dunaferr

2020. január 26. (vasárnap) 20:14 - spigott

Esélyt sem adott a szegedieknek a Dunaferr SE röplabda csapata a két gárda dunaújvárosi találkozóján az NB I Liga alapszakasz második körében.

A Székesfehérváron elszenvedett 3-2-es vereség után ezúttal hazai környezetben lépett pályára a Dunaferr SE röplabda csapata, mely vasárnap délután fél öttől a Szeged gárdáját látta vendégül a Dunaújvárosi Sportcsarnokban. Bár a mieinktől többen is kisebb betegséggel bajlódva vágtak neki a találkozónak, Tomanóczy Tibor vezetőedző győzelmet remélt a csapattól, ám ehhez a játék minden elemében javulni kellett a gárda legutóbbi meccséhez képest.

A kezdésre nem is lehetett panasza a hazai drukkereknek, mert az első kilenc pontból hetet a Dunaferr szerzett, így nagyon hamar sikerült meglépnie ellenfelétől (7-2). Jött is azonnal a szegediek időkérése, s ugyan ez valamelyest megtörte a mieink lendületét, ám három-négypontos előnyét így is tartotta a Tomanóczy-csapat, mely 15-10-nél visszaállította a két gárda közti korábbi különbséget. A vendégek hiába próbálták meg újabb időkéréssel, cserével visszafogni a Dunaferrt, Mészáros Dömötörék innentől már esélyt sem adtak ellenfelüknek, s bő negyed óra alatt behúzták az első felvonást (1-0).

Miklán Klaudia felvételei!

A második szett első pontját ugyan a vendégek szerezték, ám ekkor vezettek utoljára ebben a játékrészben, mert a Ivánék sorozatban szerzett öt ponttal húztak el ismét a szegediektől, s hiába jött a menetrendszerű időkérés, nem sokkal később már 12-3-as hazai vezetést mutatott az eredményjelző. Ellenfelünk azonban ekkor sem adta fel, s apró lépésekkel kezdte el csökkenteni hátrányát, ám hiába jött fel öt pontra a véghajrá előtt, a Dunaferr újabb magabiztos részsikerét nem tudta igazán veszélyeztetni (25-19).

A harmadik játszmát ismét pazarul kezdte együttesünk, mely 6-3-as vezetés után sorozatban szerzett öt pontjával szakította le vetélytársát, s innen már nem volt visszaút a szegediek számára (11-3). Tomanóczy Tibor együttese a játék minden elemében felülmúlta ellenfelét, s igazi örömröplabdát bemutatva húzta be az utolsó szettet 25-9-re, így könnyed sikerrel tartotta itthon a három bajnoki pontot.

Dunaferr SE – Vidux-Szegedi RSE 3-0 (17, 19, 9)

Dunaferr SE: Ambrus, Balázs, Tomanóczy B., Laczi, Iván, Majoros, Tajti, Hatvany Zs., Kecskeméti, Mészáros, Tamási, Gebhardt Á. (liberó), Sümegi (liberó). Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.

Szegedi RSE: Piti, Bodnár, Berentés, Bitó, Farkas, Fülöp, Inhoff, Honti, Kiss, Demcsák, Csányi, Borsi (liberó), Váradi (liberó). Vezetőedző: Nusser Elemér.

Elkészült a kupa és a bajnokság versenykiírása

2020. július 07. (kedd)

A BVSC, a III. ker. TVE, a Szeged és a Honvéd lesz a címvédő DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapatának ellenfele a Magyar Kupa csoportkörében.

Munkaruhát öltöttek a kézilabdázók

2020. július 06. (hétfő)

Megkezdte a felkészülést a 2020/2021-es szezonra a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese.

Borulni fognak idén az erőviszonyok

Ahhoz, hogy kialakítsák az amerikai futballisták idei versenynaptárát, felméréseket is végzett a szövetség a csapatok között.

A liga egyik legjobbja is marad a Bikáknál

2020. július 05. (vasárnap)

Garret Hughson a 2020/2021-es szezonban is a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatát erősíti majd.

Hogyan sportoljunk a kánikulában?

Ezen a héten erről faggattuk Dóczi Zsuzsit, ő mit javasol. Mozogjunk, vagy sem?

Idén is lesz birkózó-vb

A nemzetközi szövetség (UWW) szombati döntése értelmében év végén idén rendhagyó módon megtartják a birkózó-világbajnokságot.

Véghajrá előtt a kupában

2020. július 04. (szombat)

A Tízpróbások és az SZP-Asztalos együttesei jutottak be a Dunaújváros Kupa fináléjába.