Újabb sima győzelem

2020. január 13. (hétfő) 20:52 - spigott

A horvátok után a szlovákok ellen is nagyon sima sikernek örülhetett a magyar női vízilabda válogatott a budapesti Európa-bajnokságon.

Kép: MTI (Szigetváry Zsolt felvétele)

A horvátok elleni tegnapi 25-6-os győzelmet követően ma újabb könnyűnek ígérkező meccs várt a magyar női vízilabda válogatottra az Európa-bajnokságon. A három dunaújvárosi játékossal, Garda Krisztinával, Gurisatti Grétával és Vályi Vandával felálló magyar csapat ugyanis a szlovákok ellen ugrott a Duna Aréna medencéjébe. Bíró Attila együttese gyorsan igyekezett is tudatosítani ellenfelében, hogy sok jóra ne számítson, s már az első nyolc perc után 5-1-re vezetett, majd a második felvonásban újabb öt gólt lőve, s közben egyet sem kapva növelte tovább előnyét (1-10).

Kép: mvlsz.hu (Derencsényi István felvétele)

Együttesünk a folytatásban is nagy fölényben játszott, s bár a befejezéseknél hiányzott azért a megfelelő koncentráció, azért így is eljutottak újabb tíz gólig a második félidőben. Mivel az ellenfél a harmadik negyedben lőtt szépítő találata után már nem tudott komoly veszélyt jelenteni a magyar kapura, így válogatottunk végül sima, 20-2-es győzelemmel hozta a kötelezőt, s készülhet az oroszok elleni szerdai meccsre, mely az első komoly erőpróbája lesz a kontinensviadalon.

Szlovákia – Magyarország 2-20 (1-5, 0-5, 1-4, 0-6)

Magyarország: Kasó - Máté, Gurisatti 1, Vályi 1, Parkes 1, Keszthelyi 6, Garda 1. Csere: Szilágyi 2, Illés 1, Leimeter 3, Gyöngyössy 1, Rybanska 3, Gangl (kapus). Szövetségi kapitány: Bíró Attila.

Nagyobb és erősebb lehet a magyar csapat

2020. március 31. (kedd)

A Magyar Olimpiai Bizottság elnöke szerint nagyobb és erősebb lehet a magyar csapat a jövő évi, tokiói ötkarikás játékokon, mintha az eredeti időpontban, idén rendezték volna meg.

Egy évvel halasztva, 2021. július 23-án kezdődik a tokiói olimpia

2020. március 30. (hétfő)

Az eredeti időponthoz képest egy év halasztással, 2021. július 23. és augusztus 8. között rendezik a XXXII. Nyári Olimpiai Játékokat Tokióban. Az olimpia elnevezése változatlan: Tokió 2020.

A válogatott tornászok tudnak edzeni

A válogatott tagjainak van lehetőségük az edzésre, a többi tornász viszont otthon kell, hogy dolgozzon, árulta el Magyar Zoltán, a Magyar Torna Szövetség elnöke.

Három héten belül döntenek az új időpontról

2020. március 28. (szombat)

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) várhatóan három héten belül dönt a jövő évre halasztott tokiói ötkarikás játékok pontos dátumáról.

Halasztott az EHF is

Az Európai Kézilabda Szövetség közzétette a koronavírus-járvány miatt hozott, Eb- és vb-selejtezőkkel, valamint az európai kupamérkőzésekkel és versenyekkel kapcsolatos döntéseit.

MOB: az olimpiát nem eltörölték, hanem megmentették