Aranyos Pannonosok

spigott - 2020. március 2. 8:06

Minden mérkőzését megnyerve szerezte meg az országos diákolimpiai döntő első helyét a Pannon Oktatási Központ röplabda csapata.

Kaposvár adott otthont hétvégén az V–VI. korcsoportos fiú röplabdázók országos diákolimpiai döntőjének, melyen a Pannon Oktatási Központ együttese képviselte Dunaújvárost, s a DSE Röplabda Akadémia játékosaira épülő gárdát Kovács-Erdősi Vera és Szűcs Ákos irányították. A Kaposvár Arénában megtartott ünnepélyes megnyitót követően a csoportmérkőzések és helyosztók helyszíneire, a Táncsics Mihály Gimnázium Sportcsarnokába, illetve a Kodály Zoltán Központi Általános Iskola tornatermébe mentek át a csapatok.

A dunaújvárosi fiatalok a szolnoki Széchenyi, a kecskeméti Bolyai, illetve a debreceni Fazekas iskola ellen léptek pályára a csoportkörben, s a szolnokiakat és a debrecenieket egyaránt 3-0-ra győzték le, míg a Bolyai ellen 3-1-es sikert arattak, így három magabiztos győzelemmel szerezték meg kvartettjük első helyét. Ilyen előzmények után jöhetett a POK csapata számára a vasárnapi elődöntő, melyen kecskeméti Katona József gimnázium ellen léptek pályára röplabdázóink, akik ezúttal sem hibáztak, s újabb 3-0-s sikerrel biztosították helyüket a viadal fináléjában.

Képek forrása: Diákolimpia facebook-oldal

A diákolimpiai döntőben a házigazda Munkácsy iskola együttesével néztek farkasszemet fiataljaink, s a várakozásoknak megfelelően óriási csatát vívtak ellenfelükkel. Az öt szettet hozó összecsapás végén azonban a mieink örülhettek a 3-2-es győzelemnek, s ezzel együtt az országos diákolimpiai döntő megnyerésének is, amiért természetesen jár az őszinte gratuláció a dunaújvárosi röplabdázóknak.

A POK aranyérmes csapata: Kecskeméti Bálint, Winter László Zétény, Ambrus Bence, Majoros Balázs, Quintz Tamás, Tajti Olivér, Dulcz Bende, Bozóki Bendegúz, Juhász Barnabás, Balázs Bálint, Laczi Dominik (csapatkapitány) Sümegi Kristóf (liberó). Edzők: Kovács-Erdősi Vera, Szűcs Ákos.

Az V-VI. korcsoportos röplabda diákolimpia országos döntőjének végeredménye: 1. Pannon Oktatási Központ (Dunaújváros), 2. Munkácsy (Kaposvár), 3. Bolyai (Kecskemét), 4. Katona (Kecskemét), 5. Kisfaludy (Sümeg), 6. Széchenyi (Szolnok), 7. Fazekas (Debrecen), 8. Bánki (Tatabánya).

A rovat további hírei: Sport

DSTV: bemutatkoznak a DKSE reménységei

DSTV: bemutatkoznak a DKSE reménységei

2025. szep. 03.

A héten is maradunk kajak-kenu utánpótlás vonalon, a múlt hét folyamán már megismerhettük Katona Réka Sárát a DKSE kajak-kenu szakosztály tehetséges versenyzőjét. Most ismét fiatalok mutatkoznak be – Blényesi Réka, Györkő Huba és Bebők Lara személyében utánpótlás versenyzők álltak kameránk elé. Hangkép.

Ismét a világ elitjét látják vendégül

Ismét a világ elitjét látják vendégül

2025. szep. 03.

Idén is Szombathely ad otthont a hazai torna challenge világkupának, amely szeptember 26–28. között zajlik a Schaeffler Aréna Savariában. A rangos esemény közvetlen főpróba a tornászok számára, hiszen alig három héttel a jakartai világbajnokság előtt mérhetik össze tudásukat a világ legjobbjai.

Új név a Szuperkupa serlegén

Új név a Szuperkupa serlegén

2025. szep. 02.

A Kemi-Ker gárdája nyerte a városi kispályás labdarúgók idei szuperkupáját, miután 3-1-es sikert aratott a tavalyi bajnok Hangover ellen a DLSZ Arénában hétfőn este.

DSTV: világbajnokot köszöntöttek

DSTV: világbajnokot köszöntöttek

2025. szep. 02.

Világbajnokot köszönthetett Dunaújváros – Hajdu Jonatán, a DKSE kiváló kenusa a milánói világbajnokságon a kenu négyesek 500 méteres versenyszámában szerezte meg a szépen csillogó aranyérmet. A versenyen egy ötödik helyet is bezsebelt – a csónakházban köszöntötték a kiválóságot a közelmúltban. Hangkép.

Fiatal kanadai bekk az Acélbikáknál

Fiatal kanadai bekk az Acélbikáknál

2025. szep. 02.

Ponterős hátvéddel erősítették meg keretüket a Dunaújvárosi Acélbikák felnőtt jégkorongozói.

Biztosan tovább a kupában

Biztosan tovább a kupában

2025. szep. 01.

Nagyon sima, hétgólos győzelemmel jutott tovább a Nagykanizsa gárdáján a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata a Simple Női Kupa harmadik fordulójában.

Kiütötte mumusát a DFC

Kiütötte mumusát a DFC

2025. szep. 01.

A második félidőben három gólt szerezve aratott nagyon sima győzelmet Iváncsán a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap este.