Közgyűlési döntések – a háború árnyékában
Végül húsznál több tétel szerepelt az önkormányzati közgyűlés napirendjén: a nyílt, majd az ezt követő zárt ülésnek a Városháza "C" szárnya közgyűlési terme adott otthont ma délelőtt.
Változott a napirend, egy tételt levettek, de két újabb téma tárgyalásáról döntöttek a képviselők az ülés elején: sürgősségi indítványként az Egészségmegőrzési Központ előirányzatának emelése, valamint a közbiztonsági rendezvénysorozat támogatása került a tárgyalandó témák közé.
Összefogás, segítséggel
A napirendek tárgyalása előtt Pintér Tamás polgármester az Ukrajnát ért orosz invázió, a háború borzalmai kapcsán elmondta, városunkba 53 menekült érkezett, többségük kisgyerek, akik lakhatásáról és ellátásáról példás együttműködés és segítségnyújtás révén gondoskodott az önkormányzat. A város első embere köszönetet mondott minden segítőnek, további adakozásra buzdította az adományozókat.
Szintén köszönetet mondott az elmúlt hetekben komplex adománygyűjtő programot szervezett Orosz Csaba képviselő – mint mondta, a város eddig is jelesre vizsgázott segítségnyújtás terén, de várhatóan tartós feladatra kell berendezkedni, ezért szükség lesz az önkéntesek további közreműködésére.
Fontos megállapodások
A napirend keretében ezt követően előbb a lakások és helyiségek bérletéről, valamint a lakbérekről szóló önkormányzati rendelet módosításáról határoztak – egy Táncsics Mihály utcai szociális bérlakást minősítettek szakemberlakássá a képviselők –, majd az Apáczai Csere János utcában tervezett parkolók első üteme és a kapcsolódó térvilágítása kivitelezésére vonatkozó javaslatról döntöttek. Az elfogadott javaslat szerint a két feladat elvégzését a DVG Zrt-től rendeli meg az önkormányzat, méghozzá bruttó 29,11 millió forint vállalkozási díj fejében.
Szintén a csütörtöki közgyűlés döntött a város közigazgatási területén végzendő közfeladatok ellátására vonatkozó szolgáltatási keretszerződés megkötéséről: az áprilistól az év végéig terjedő időszakra vonatkozó kontraktus keretében három nagy tételben összesen 725,2 millió fordít a feladatokra az önkormányzat.
Szakmai színtéren
Az ülésen javaslat született egy TOP-os program – a Helyi identitás és kohézió erősítése Dunaújváros című projekt – megvalósításáról, valamint a kapcsolódó szakmai feladatokról: az elfogadott határozat szerint az Intercisa Múzeum, az MMK és a József Attila Könyvtár 3-3 millió forint megbízási díjat kap a feladat ellátására.
Napirendre került a Fabó Éva Sportuszoda külső medencéjének diagnosztikai vizsgálatának elkészítését célzó szerződés megkötésére vonatkozó javaslat, és támogatói szerződés jóváhagyásáról döntöttek a Dunaújvárosi Tankerületi Központtal. Elvi állásfoglalást fogadott el a testület a Gyermekház Iskolával történő együttműködésre, és elfogadták a képviselők az Egészségmegőrzési Központ tavalyi beszámolóját. Döntöttek az Egyesített Szociális Intézmény és Árpád-házi Szent Erzsébet Idősek Otthonai Intézmény költségvetési előirányzata módosításáról: a javaslat szerint a házi segítségnyújtásban dolgozók munkahelyi pótlékának emelésére március 1-jétől kerülhet sor, az emelés 2,85 millió forint plusz kiadással jár.
Döntés született az MMK Közhasznú Nonprofit Kft. tavalyi beszámolója elfogadásáról – e napirend keretében Viczai Dalmát és Nagy Kálmánt választották felügyelőbizottsági taggá a képviselők.
Megbízási, vállalkozási, üzemeltetési és őrzési szerződéseket tartalmazott az a javaslat, amelyet a DVG Zrt-vel kötött a közgyűlés, az elfogadott döntés nyomán megállapodás szabályozza az együttműködést a Dunaújváros Pálhalma Agrospeciál Sportegyesülettel és a DPASE Kft.-vel az áprilistól decemberig tartó időszakra. A képviselők a Hamburger Hungária Kft. kérelme nyomán hozzájárulást adtak egy erdő művelési ág alóli kivonásához, és egy ingatlan adásvételi szerződését is támogatták. Egy lakás elidegenítéséről is döntöttek, majd egy módosítással javaslat született a Jókai Mór utca 19. szám alatti ingatlanra vonatkozó bérleti szerződésről – a volt újtelepi iskolában gimnáziumot működtet majd a Göllner Mária Waldorf Pedagógia Alapítvány.
Az ülés elején beemelt új napirendek közül az Egészségmegőrzési Központ előirányzatának emeléséről döntöttek a képviselők – 10 millió forinttal emelték a finanszírozást korábban meg nem fizetett bérelemek miatt –, majd a közbiztonsági rendezvénysorozat 900 ezer forintos támogatásáról határozott a testület.
A nyílt tanácskozás után zárt ajtók mögött folytatódott a közgyűlési munka: itt egyetlen tételről, a „Dunaújváros Közbiztonságáért” díj idei adományozásáról döntöttek a képviselők.
A rovat további hírei: Közélet
DSTV: együtt segítenek a rászorulókon
2024. dec. 03.
A beszámolót már olvashatták, most jöjjön a DSTV összegzése: baráti társaság kezdte, komoly közösséggé duzzadt csapat folytatja azt a karitatív kezdeményezést, amelynek célja a nélkülözők segítése a közelgő ünnep időszakában. Hangkép.
Ég az első adventi gyertya – megnyitotta kapuit az Adventi forgatag (galériával)
2024. dec. 02.
A nagy hagyománynak örvendő adventi vásáron remek programokkal és finom ízekkel várják a látogatókat vasárnaptól, a karácsonyi kivilágítás pedig igazán meghitté teszi a közösségi teret és környékét. Az első adventi gyertyát is meggyújtották, ezzel ünnepélyesen is elkezdődött a várakozás időszaka.
Fekete lap a település történelemkönyvében
2024. dec. 02.
Bensőséges, szomorú-szép megemlékezés helyszíne volt a Pentele Klubház még múlt pénteken: a Dunapenteléről kitelepített családok emléke előtt adóztak az ünnepség résztvevői.
Az év végéhez közeledve is kell a vér
2024. dec. 01.
Remek mutatók egész sorával, új helyszínekkel és az ünnepi időszakban szép események egész sorával jelentkezünk a véradások kapcsán. A lényeg viszont változatlan: aki vállalja a csapolást, három embertársa életét menti meg!
Dupla születésnapot ünnepeltek
2024. nov. 30.
Ketten ünnepelték születésnapjukat: Vörös Józsefné Klári néni és Horog Józsefné Julianna néni 90 évesek lettek. A dupla születésnapot mindketten egy helyszínen, a Dunasori Idősek Otthonában, családjuk körében töltötték.
A karácsonyi csoda megteremtői
2024. nov. 30.
Sokadik éve annak, hogy egy baráti társaság összefogott és azt a célt tűzte ki, hogy szebbé teszik azoknak számára az ünnepi időszakot, akiknek nehézséget okoz a hétköznapokban is meleg ételt tenni az asztalra. A Corso Étterem jóvoltából ismét finom falatok kerülnek rászoruló családok asztalára, de egyéb meglepetésekkel is készülnek a kezdeményezők.
Visszakaphatja végre a régi nevét, újra Szentháromság tér lesz
2024. nov. 28.
Legutóbb a Mondbach-kúriában ülésezett az Utcanév Munkacsoport, ahol több új utcanévre, vagy névváltoztatásra irányuló javaslatot tárgyaltak, illetve véleményeztek.