Nem hibázott a Dunaferr!

Szárszó Lajos - 2016. november 11. 19:50

Alig több, mint hatvan perc kellett a Dunaferr röplabdázóinak újabb sikeréhez, ami mindenképpen jó előjel a Kazincbarcika elleni rangadó előtt. Tomanóczy Tibor fiatal tanítványai ezúttal a pécsi csapatot győzték le nagyon simán, s továbbra is tapadnak a bajnoki élmezőnyre.

A Dunaferr SE férfi röplabda csapata hazai pályán a sereghajtó Pécs együttesét fogadta. A találkozó egyértelmű esélyese Tomanóczy Tibor gárdája volt, hiszen a vendégek az idei kiírásban idegenben még szettet sem nyertek. Arra azonban a Dunaferr vezetőedzője felhívta játékosinak figyelmét, hogy előre ne gondolják, hogy már zsákban van a három bajnoki pont, hiszen az azonnal megbosszulhatja magát.  A találkozó a papírformának megfelelően indult, mely időszakban kitűnően nyitottak a hazaiak, magabiztosak voltak a befejezések, így a biztos vezetés tudatában mehettek az első technikai időre a fiúk (8-3).

A folytatásban is kirajzolódott a tudásbeli különbség, egyre nőtt a két csapat közötti távolság, főleg Bohnicsek Szilveszter remek nyitássorozatát követően. Ennek ellenére nem lehettünk teljesen elégedettek a játékkal, hiszen olyan apró hibák csúsztak közbe, melyekkel kissé közelebb zárkózott a Pécs. A Dunaferr játékosai azonban összeszedték magukat, korrigálták a hibáikat, és motivált véghajrával lezárták az első felvonást (25-15). A második szett Gebhardt Norbert gyönyörű pontjával indult, de meglepetésre fordított Gyöngyösi Zoltán együttese (2-3). Ez azonban nem tartott sokáig, melyhez kellett Kholmann Norbert nyitássorozata, aki ebben a játékrészben fontos centerpontokat is szerzett (8-5). A technikai szünetet követően sem állt le a Dunaferr, így tovább nőtt a két gárda közötti különbség (13-8).

A hazaiak tízpontos vezetésekor Tomanóczy Tibor becserélte azokat a fiatal játékosait is, akik kevesebb szerephez jutottak eddig az első osztályban, akik, ha néha döcögősen is, de végül eredményesen zárták le a második felvonást (25-16). Stefanovics Krisztián köszönt be a harmadik játék legelején, majd a születésnapos Kun Benedek ünnepelt egy nyitásból szerzett ász pont után, amely talán túlzottan magabiztossá tette a piros-fehéreket, hiszen az első rövid szünetig becsúszott három rontott hazai nyitás. Ennek ellenére a 8-4-es állás bíztató volt a folytatásra nézve, főként, hogy a fiúk közzétettek még pár pontot, és megléptek 13-6-ra. Ekkor azonban ahelyett, hogy simán, megnyugtatóan lezárták volna a találkozót, egy hullámvölgy következett, és felzárkózott a Pécs (16-13).

Tomanóczy Tibor ekkor ismét cserével próbált meg változtatni, ám a pályára lépők nem tudták felvenni a játék ritmusát, így hamar ki kellett kérnie a mesternek mindkét idejét. Ez azonban segített, és végül sima lett a vége (25-19). A győzelem ellenére azonban lesz min elgondolkodniuk a fiainknak, hiszen meglehetősen sok pontot ajándékoztak ellenfelünknek, ráadásul az utolsó felvonásban nyolc rontott nyitásuk volt. Ez pedig a vasárnapi, Kazincbarcika elleni meccsen nem fér bele.

Dunaferr SE – PTE-PEAC C-Doki 3-0 (25-15, 25-16, 25-19)

Dunaferr SE: Kun Benedek, Kholmann Norbert, Bohnicsek Szilveszter, Hatvany Zsolt, Gebhardt Norbert, Stefanovics Krisztián, Gebhardt Áron (libero). Cserék: Guzmics Richárd, Szabó Péter, Kiss Marcell, Móró Ákos. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.

PTE-PEAC C-Doki: Portik Ádám, Fodor Dániel, Pólics Kevin, Demeter András, Nesarajah Arrunfrashath, Várhalmi Gábor, Balla Ádám (liberó). Cserék: Baji Péter Ábrahám, Soós Norbert. Vezetőedző: Gyöngyösi Zoltán

A rovat további hírei: Sport

DSTV: szezonzáró a DLSZ-nél

DSTV: szezonzáró a DLSZ-nél

2025. júl. 17.

Ismét sikeres szezont tudhat maga mögött a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség. Egészen elképesztő az a játékos és csapatmennyiség, amely a szövetség kötelében sportolhat – volt kiket, és volt mit ünnepelni a szezonzáró ünnepségükön. Hangkép.

Elkészült a labdarúgók sorsolása

Elkészült a labdarúgók sorsolása

2025. júl. 17.

A Pénzügyőr elleni hazai összecsapással vág neki az NB III-as pontvadászat 2025/2026-os kiírásának a Dunaújváros FC labdarúgó csapata július 27-én este hat órától.

Strandon is eredményesek

Strandon is eredményesek

2025. júl. 16.

Több éremmel zárták a Kiskőrösön megrendezett Strandbirkózó Országos Bajnokság első fordulóját a DKSE tehetséges versenyzői a mögöttünk hagyott hétvégén.

DSTV: tábor a háló két oldalán

DSTV: tábor a háló két oldalán

2025. júl. 16.

A nyári sporttáborok közül először a DSE Röplabda Akadémia röplabda táborába látogattunk el. Már akkor is szó volt arról, hogy a tábor idén is nagy sikerrel zajlott.

Sokba került a rövidzárlat

Sokba került a rövidzárlat

2025. júl. 16.

Hiába vezetett szűk háromnegyed óráig, egy komolyabb hullámvölgy miatt kétgólos vereséget szenvedett a dánoktól magyar U19-es női kézilabda válogatott az Európa-bajnokságon.

Biztos győzelemmel zárták a csoportkört

Biztos győzelemmel zárták a csoportkört

2025. júl. 15.

A horvátok ellen is nagyon sima sikert könyvelhetett a két dunaújvárosi játékossal feleálló magyar női vízilabda válogatott a szingapúri világbajnokságon. Következhet a negyeddöntő!

Sikeres edzőtábor Tatán

Sikeres edzőtábor Tatán

2025. júl. 15.

A napi három gyakorlás mellett a kikapcsolódásra is volt ideje a Danubius KSE tollaslabdázóinak az egyesület szokásos nyári táborában, melyet ezúttal Tatán rendeztek meg.