Vereség a hollandoktól

spigott - 2018. június 16. 8:19

Hiába Klujber Katrin tizenhat gólja, 38-37-es vereséget szenvedett a hollandok elleni mérkőzésen a világbajnokságra készülő magyar női junior kézilabda válogatott.

Az ukránok elleni 32-20-as sikert követően egy lényegesen keményebb mérkőzés várt pénteken este a magyar női junior kézilabda válogatottra, mely a holland korosztályos csapat ellen lépett pályára a debreceni nemzetközi tornán. A találkozó alakulása igazolta is az előzetese várakozásokat, ugyanis hiába vezetett rendre egy-két góllal Golovin Vlagyimir együttese, az ellenfél nem akart leszakadni fiataljainkról. A védekezéssel nem sokat törődtek a felek, valósággal potyogtak a gólok az első félidőben, s a szünetre 21-19-es magyar vezetéssel vonultak a felek. A térfélcserét követően sem sokat változott a játék képe, ám a mérkőzés hajrája előtt előbb utolérte, majd meg is előzte a holland csapat juniorjainkat.

Klujber Katrin tizenhat gólja sem volt elég a győzelemhez! (Kép: DO-archív)

Az utolsó percekben úgy tűnt, hogy ennek ellenére is sikerül megnyerni a mérkőzést, ám a hajrában sokat hibáztak a mieink, így az ellenfél tizenhat másodperccel a meccs vége előtt újra magához ragadta az előnyt, s végül 38-37-es győzelmet aratott. A Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia kiválósága, Klujber Katrin ezúttal alaposan kitett magáért, nem rajta múlt a vereség, hiszen összesen tizenhat (!) alkalommal talált be a holland kapuba.

Magyarország – Hollandia 37-38 (21-19)

Magyarország: Faluvégi 7, Fodor 3, Giricz, Hlogyik, Horváth, Kácsor 3, Klujber 16 (9), Kuti, Lakatos 2, Márton 2, Pásztor, Pénzes, Román, Suba, Szabó 1, Tóvizi 3. Edző: Golovin Vlagyimir.

Hollandia: Beugels, Blaauw 7, Dekker 5, Drent, Freriks 4, Housheer 11 (5), Klomp, Molenaar, Nooitmeer 1, Nusser 6, Oostveen 2, Ten 2, Van, Van, Van, Zeldenthuis. Edző: Nidjam Robert.

A rovat további hírei: Sport

Debrecenbe látogat a DKSE

Debrecenbe látogat a DKSE

2025. dec. 16.

Újra hazai pályájától távol lép pályára a DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának tizedik fordulójában ma este nyolc órától.

Négypontos szentesi évzáró

Négypontos szentesi évzáró

2025. dec. 15.

A DFVE serdülő leány együttese ötméteresek után szenvedett vereséget, az ifjúságiak viszont simán nyertek a Szentes elleni  korosztályos bajnokin a mögöttünk hagyott hétvégén.

Nem volt esély a pontszerzésre

Nem volt esély a pontszerzésre

2025. dec. 15.

Csak az első harmadban tudta tartani a lépést fővárosi ellenfelével a DUE-Worm Angels csapata a jégkorongozók Andersen Ligájának szombati találkozóján.

Nem borult a papírforma a fővárosban

Nem borult a papírforma a fővárosban

2025. dec. 14.

A második szettben megszorította a favoritot a DKSE röplabda csapata, de a házigazda Pénzügyőr végül három szettben győzte le együttesünket a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának szombat esti fordulójában.

Bravúros sikerrel búcsúzott az évtől a DFVE

Bravúros sikerrel búcsúzott az évtől a DFVE

2025. dec. 14.

Négygólos hátrányból fordítva győzte le 11-10-re a vendég UVSE együttesét a DFVE női vízilabda csapata a Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában szombaton este.

Hazai BL-meccsel búcsúzik az évtől a DFVE

Hazai BL-meccsel búcsúzik az évtől a DFVE

2025. dec. 13.

Az UVSE elleni rangadón ugrik a Fabó Éva Sportuszoda medencéjébe a DFVE női vízilabda csapata Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában ma délután öt órától.

Röplabda: a Pénzügyőr következik

Röplabda: a Pénzügyőr következik

2025. dec. 13.

A tabellán negyedik Pénzügyőr vendégeként lép pályára a DKSE röplabda csapata TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának kilencedik fordulójában ma este hat órától.