Héraklész felmérő vár tornászainkra

Szárszó Lajos - 2018. július 13. 17:25

Három kiváló tornászunkra vár erőpróba Győrben, ahol a szövetség szakemberei arra kíváncsiak, hogy jelenleg milyen erőállapotban vannak fiataljaink.

Hiába van itt a vakáció ideje, tornászaink számára nincs megállás, nincs pihenés. A fiatalok ebben az időszakban készülnek fel az őszi megmérettetésekre az edzőtáborokban, vagy saját edzőtermeikben. Így vannak ezzel a Dunaferr sportolói is, akik edzését egy kisebb, de örömteli közjáték zavarta meg. Ennek oka, hogy Dunaújvárosban vendégeskednek a legendás tornászközpont, Békéscsaba és Kiskunfélegyháza fiataljai is, akik természetesen kedvencükre, Kovács Zsófiára és edzőjére, Trenka Jánosra is kíváncsiak voltak. A beszélgetést követően elkészült közös fotón többek szeméből a könny is kicsordult meghatódottságuktól, de ezt követően ismét a szerek felé fordultak, hogy folytassák megkezdett munkájukat. Mint azt Török Dániel edző elmondta, ez a munka a nyári melegben sem állhat meg, hiszen a válogatott keretbe tartozó dunaújvárosi fiataljaink egy előre megtervezett tudatos programot hajtanak végre, melynek része, hogy a tornaszövetség szakemberei időről időre felmérjék pillanatnyi erőállapotukat, tudásukat.

Makai Lilla és Mayer Gréta Győrben bizonyíthat (Kép: Takahashi Katsumi)

- Három korosztályos válogatott kerettag tornászunkkal, Makai Lillával, Mayer Grétával és Böszörményi Csillával Győrbe készülünk. Ők a Héraklész program részesei, akikre rendszeres felmérők várnak. Azon tizenöt, most még a nem ifjúsági korosztály legjobb tornászai közé tartoznak, akiknek jelenlegi állapotát mérik fel a szövetség szakemberei. Ennek az a lényege, hogy megtudják azt, hogy egy rövidebb, kéthetes szünet után jelenleg milyen erőállapotban vannak versenyzőink. Szakmailag ez azt jelenti, hogy felmérik, milyen szintű az alapelem tudásuk, valamint számukra most kerül bevezetésre egy kondicionális teszt. Az alapozó időszakunkat ennek vetjük alá úgy, hogy közben a szakmai munkát sem hanyagoljuk el. A teszteredmények alapján derül majd ki, hogy a felkészülés pillanatnyi szakaszában jelenleg hol tarunk.

A rovat további hírei: Sport

Magabiztos DFC-siker idegenben

Magabiztos DFC-siker idegenben

2025. okt. 19.

Már az első félidőben eldöntötte a három pont sorsát a Dunaújváros FC labdarúgó csapata a Szekszárd elleni bajnoki találkozón.

Túl van a pódiumedzésen a női tornászválogatott Jakartában

Túl van a pódiumedzésen a női tornászválogatott Jakartában

2025. okt. 19.

A női tornászválogatott sikerrel teljesítette pódiumedzését a 2025-ös torna-világbajnokságon Jakartában – számolt be Altorjai Sándor, a Magyar Torna Szövetség főtitkára.

Nem volt esélye Újpesten a DAB-nak

Nem volt esélye Újpesten a DAB-nak

2025. okt. 19.

Az emberelőnyeit remekül kihasználó Újpest ötgólos győzelmet aratott a fáradtabban mozgó Acélbikák ellen a két gárda szombat esti mérkőzésén az Erste Ligában.

Idegenben szerepel a DFC

Idegenben szerepel a DFC

2025. okt. 18.

A Szekszárd elleni mérkőzéssel folytatja a harmadosztályú bajnokság küzdelemsorozatát a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap délután.

Két harmadig volt esélye a DAB-nak

Két harmadig volt esélye a DAB-nak

2025. okt. 18.

Háromgólos vereséget szenvedtek a DAB jégkorongozói a DVTK otthonában lejátszott találkozón az Erste Liga péntek esti fordulójában.

Kialakult a négyes döntő mezőnye

Kialakult a négyes döntő mezőnye

2025. okt. 17.

A BVSC ellen juthat be a Magyar Kupa idei kiírásának fináléba a DFVE női vízilabda csapata.

DSTV: szép eredmények a DKSE Kupán

DSTV: szép eredmények a DKSE Kupán

2025. okt. 17.

A tornászok sem unatkoztak a közelmúltban – a fiúk után a lányok is a szőnyegre léptek. Remek eredmények születtek a hétvégi DKSE Kupán, melyen ismét kitettek magukért a hazaiak fiatal versenyzői. Hangkép.