Jól kezdett a "B" csapat is
A DSE Röplabda Akadémia U19 „B” kerete két gőzelemmel mutatkozott be az Országos Ifjúsági bajnokságban.
Két mérkőzést játszva mutatkozott be a DSE Röplabda Akadémia „B” csapata az U19-es Ifjúsági Bajnokságban. Mivel ők szinte mindannyian serdülőkorúak, így az egy korosztállyal nagyobbak között elért minden sikernek örülniük kell. A céljuk egyértelműen az, hogy a tisztes helytállás mellett minél több szoros mérkőzést játsszanak, hogy ezek által még többet fejlődjenek a saját korosztályuk mérkőzéseire. Az öt csapatos csoport alapszakaszának első napján a Felsővárosi Fésüs RAF illetve a TFSE Neumann csapatival mérkőztek meg Bartal Gergely tanítványai.
A csapat edzője elégedett lehetett tanítványaival!
Bartal Gergely: - A szombati sikeres nap után, melyet az ,,A’’ keret sikerrel vett, szerettünk volna mi is hasonlóképp indítani a szezont. A székesfehérvári elleni első meccs elején elég döcögősen kezdtünk, emellett rengeteg ki nem kényszerített hibával indítottunk, mely miatt hátrányba kerültünk (14-25). A második szettben feljavult a játékunk, a csapat jobban koncentrált, a mérkőzés miatti izgalmat le tudta gyűrni, a srácok betartották az edzői utasításokat, és nagyon jól játszva ki tudtunk egyenlíteni (25-14). A harmadik szett eleje ismét a fehérvári csapaté volt, de még az elején utolértük őket, ahol a jó megoldásainkkal, illetve határozott blokkjainkkal sikerült biztonságos pont távolságra ellépnünk ellenfelünktől, amely előnyt, melyből a végére egy keveset leadtunk, de sikerült megőriznünk (25-22). A negyedik szettben elején volt egy kis megingásunk, de a csapat az időkérés után nagyon jól reagált, javított, és újra magához vette a kezdeményezést, amelyet a szett végéig megtartott és így 3-1 arányban megnyerte első mérkőzését (25-19). A második összecsapást a technikai és fizikai fölényük révén magabiztosan nyertük a TFSE Neumann csapata ellen, ahol a cserejátékosaink lehetőséget kapva nagyon szépen játszottak. Az első szettet 25-5-re, a másodikat 25-6-ra, a harmadikat, melyben sajnos csökkent a koncentráció, 25-14-re nyertük meg. Nagyon örülünk a sikeres hazai bemutatkozásnak, debütálásoknak, illetve a DSE Röplabda Akadémia tökéletes hétvégéjének. A srácokon érezhető volt, hogy nagyon szeretnének bizonyítani. Külön öröm, hogy mindenki kapott lehetőséget a bizonyításra. Sok volt még a hiba, de még a szezon elején járunk, ezeket kielemezzük és a későbbiekben az edzés programunkban több hangsúlyt fogunk rá fektetni, hogy minél hamarabb kijavítsuk. Igyekszünk a következő fordulóban is jó játékot produkálni.
Eredmények:
DSE Röplabda Akadémia 2. – Felsővárosi Fésüs RAF: 3-1 (-14, 14, 22, 19)
TFSE Neumann – DSE Röplabda Akadémia 2.: 0-3 (5, 6, 14)
A DSE Röplabda Akadémia U19 -es"B" kerete: Ambrus Bence, Kecskeméti Bálint Olivér, Balázs Bálint, Sümegi Kristóf András, Majoros Balázs, Dulcz Bende Levente, Tamási Dávid Marcell, Lombos Gábor, Juhász Barnabás, Quintz Tamás. Vezetőedző: Bartal Gergely. Másodedző: Kovács Zsolt. Statisztikus: Kövessy Balázs.
A csoportban még a MAFC és ZTE RK lesznek az ellenfeleink.
A rovat további hírei: Sport
Csoportgyőztes a DFVE a BL selejtezőjében
2025. szep. 27.
Szinte végig vezetve aratott kétgólos győzelmet a holland ZV de Zaan ellen a DFVE női vízilabda csapata, mely csoportelsőként jutott be a Bajnokok Ligája főtáblájára.
Három pont a fővárosból
2025. szep. 27.
A három gólt szerző Aszkarov vezérletével aratott 5-3-as győzelmet a BJAHC otthonában a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata az Erste Liga pénteki játéknapján.
Hozta a kötelezőt a DFVE
2025. szep. 26.
Kiütéses, 27-6-os győzelmet aratott a DFVE női vízilabda csapata a francia Grand Nancy ellen a Bajnokok Ligája dunaújvárosi selejtezőcsoportjának ma péntek esti mérkőzésén, melyen a mindössze tizennégy esztendős Mihók Mandula négy góllal tette le névjegyét a nemzetközi mezőnyben.
DSTV: mindenből jutott az asztaliteniszezőknek
2025. szep. 26.
A Pentele ASE asztaliteniszezőinek mindhárom csapata megmérette magát a bajnokságok legutóbbi fordulójában. Az NB I-es alakulat biztosan nyert, az NB II-esek döntetlent játszottak, míg a harmadosztályú gárda vereséggel zárta újabb bajnokiját. Hangkép.
A BJA csapatához látogat a DAB
2025. szep. 26.
A Vasas Jégcentrumban, a BJA HC elleni összecsapással folytatja az Erste Liga csatározásait a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma este.
DSTV: ismert nevek csatlakoztak a FitCity programjához
2025. szep. 25.
Hétfői összeállításunkban már említettük, hogy nagyon sok edző és támogató csatlakozott a Fitcity tervezett rendezvénysorozatához. A szakemberek széles sportági palettát képviselnek, így biztosak vagyunk abban, hogy hogy mindenki talál majd magának érdekes mozgásformát. Hangkép.
Futsal Eb-pótselejtező - A magyar válogatott kijutott az Európa-bajnokságra
2025. szep. 25.
A magyar férfi futsalválogatott kijutott a jövő évi Európa-bajnokságra, mivel a múlt csütörtöki 3-2-es győzelem után a pótselejtező szerdai visszavágóján 2-2-es döntetlent játszott Románia vendégeként Craiovában.