Legyőzte a horvátokat a magyar válogatott
A magyar válogatott 13-11-re legyőzte a horvát együttest a férfi vízilabda világliga debreceni európai selejtezőjének szombati játéknapján, így vasárnap az ötödik helyért szállhat vízbe Szerbia ellen.
Kép: MTI/Czeglédi Zsolt
Az Európa-bajnok magyar válogatott a pénteki nyitónapon 9-8-ra kikapott az olasz csapattól, míg a horvátokat Montenegró ötméteresekkel ütötte el az elődöntőtől. A horvátok szerezték az első találatot, majd gyors egyenlítés után Vigvári Vendel első válogatott találata már a vezetést jelentette. Kétgólos magyar előny után kértek időt a horvátok, akik komoly zárkózásba kezdtek, és 4-3-nál már ők vezettek. Ezt követően a magyar válogatottban főképp Vigvári jeleskedett, a mérkőzés hullámzó volt, a nagyszünetre egygólos horvát fórral vonulhattak a csapatok (7-8). A harmadik játékrész kiegyenlített játékot hozott, de a záró felvonásban kétgólos előnybe kerültek a horvátok (9-11).
Az utolsó másfél percben azonban sikerült egyenlítenie a magyar válogatottnak, sőt: előbb 13 másodperccel a végső dudaszó előtt Manhercz Krisztián vezetéshez juttatta Märcz Tamás szövetségi kapitány együttesét, amely egy üres kapus góllal állította be a végeredményt. A debreceni selejtezőben nyolc válogatott szerepel, a helyosztókat vasárnap rendezik. A tornáról három csapat jut be a Georgiában sorra kerülő nyári Szuperdöntőbe. A vasárnapi zárónapon a magyar válogatott az ötödik helyért a szerbek ellen száll medencébe.
Korábbi eredmények:
Az 5-8. helyért:
Szerbia-Franciaország 10-6 (3-3, 1-1, 3-1, 3-1)
Elődöntő:
Görögország-Spanyolország 12-11 (2-3, 2-2, 4-1, 4-5)
Montenegró-Olaszország 14-10 (4-3, 4-1, 5-3, 1-3)
A vasárnapi program:
A 7. helyért: Franciaország-Horvátország 14.45
Az 5. helyért: Magyarország-Szerbia 16.30
A 3. helyért: Spanyolország-Olaszország 18.15
Döntő: Görögország-Montenegró 20.00
(MTI)
A rovat további hírei: Sport
DSTV: köszönet a kiválóságoknak
2025. dec. 17.
Az idei esztendőben sem maradt el a legjobbak elismerése. A hazai és nemzetközi mezőnyben sikeresen teljesítő sportolókat, illetve edzőiket köszöntötte városunk vezetése a Városháza "C" szárnyának dísztermében. Hangkép.
Jobban kezdett és jobban is hajrázott a DEAC
2025. dec. 17.
A felejthető kezdés után nagyot küzdött a DKSE röplabda csapata a DEAC otthonában, de a házigazdák végül 3-0-s győzelemmel gyűjtötték be a három pontot kedden este.
Golovin Vlagyimir szerint idén elmaradt a csoda
2025. dec. 16.
Elmaradt a csoda és döntő részben a hullámzó teljesítmény miatt végzett a hetedik helyen a magyar női kézilabda-válogatott a vasárnap zárult holland-német közös rendezésű világbajnokságon Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány szerint.
Debrecenbe látogat a DKSE
2025. dec. 16.
Újra hazai pályájától távol lép pályára a DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának tizedik fordulójában ma este nyolc órától.
Négypontos szentesi évzáró
2025. dec. 15.
A DFVE serdülő leány együttese ötméteresek után szenvedett vereséget, az ifjúságiak viszont simán nyertek a Szentes elleni korosztályos bajnokin a mögöttünk hagyott hétvégén.
Nem volt esély a pontszerzésre
2025. dec. 15.
Csak az első harmadban tudta tartani a lépést fővárosi ellenfelével a DUE-Worm Angels csapata a jégkorongozók Andersen Ligájának szombati találkozóján.
Nem borult a papírforma a fővárosban
2025. dec. 14.
A második szettben megszorította a favoritot a DKSE röplabda csapata, de a házigazda Pénzügyőr végül három szettben győzte le együttesünket a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának szombat esti fordulójában.








