Röplabda: csoportelsőként tovább

spigott - 2015. május 29. 20:01

Két magabiztos sikerrel jutott az Országos Serdülő Bajnokság legjobb négy együttese közé a Dunaferr SE korosztályos röplabda csapata a sportcsarnokban ma este.

A Dunaújvárosi Sportcsarnokban rendezik meg mától vasárnapig a röplabdázók Országos Serdülő Bajnoki fináléját, melyen hazánk hat legjobb leány és fiú együttese méri össze egymással erejét. A fiúk között természetesen ott vannak a Dunaferr SE fiataljai is, akik erős aranyeséllyel szálltak harcba a rangos megméretésen. Melynek első napján a csoportmérkőzésekre kerítettek sort a résztvevő csapatok, így a hivatalos program szerint a dunaújvárosiak előbb a MAFC, majd a szintén fővárosi Runkil SE ellen húztak szerelést.

A Dunaferr serdülőitől elvárható volt, hogy mindkét csoportmeccsüket magabiztosan húzzák, de, s Kun Benedekék nem is okoztak csalódást az értük szurkolóknak, hiszen a MAFC gárdáját és a Runkil együttesét is simán, 3-0-ra győzték le, így magabiztosan szerezték meg csoportjuk első helyét. Ez egyben azt is jelentette, hogy fiataljaink egyenes ágon jutottak be a sorozat elődöntőjébe, ahol holnap délután négy órától a középdöntőből a legjobb négy közé kerülő csapattal játszhatnak azért, hogy kiharcolják helyüket a vasárnap délután fél háromkor kezdődő fináléban.

A Dunaferr SE összeállítása: Kun Benedek, Bohnicsek Szilveszter, Kalmár Ákos, Kiss Marcell, Móró Ákos, Koch Adolf, Szabó Péter, Csizmadia Tamás, Ihász Benett, Novokrescsenszkov Viktor, Hartyányi Gergő.

A rovat további hírei: Sport

Sportban és tanulásban is remekeltek

Sportban és tanulásban is remekeltek

2025. dec. 04.

A DKSE négy birkózóját, valamint Fehér Krisztián edzőt is elismerték az adonyi Bálint Ágnes Művelődési Ház és Könyvtárban megrendezett Dunaújváros körzet "Jó tanulója - jó sportolója" ünnepélyes díjátadóján.

Gász: elhunyt a Dunaferr SE egykori kiválósága

Gász: elhunyt a Dunaferr SE egykori kiválósága

2025. dec. 04.

Ötvenkét esztendős korában elhunyt Mohácsi Árpád a Dunaferr SE férfi kézilabdázóinak egykori kiváló játékosa.

Hozta a kötelezőt a DFVE

Hozta a kötelezőt a DFVE

2025. dec. 04.

Minden negyedet megnyerve aratott tizenhárom gólos győzelmet a Szeged elleni hazai bajnokin a DFVE női vízilabda csapata szerdán este.

Nincs megállás a röpiseknél

Nincs megállás a röpiseknél

2025. dec. 03.

A Dág KSE elleni fővárosi mérkőzéssel folytatja a bajnokság alapszakaszának küzdelmeit a DKSE röplabda csapata csütörtökön este nyolc órától.

Hazai bajnoki a jótékonyság jegyében

Hazai bajnoki a jótékonyság jegyében

2025. dec. 03.

A Szeged elleni hazai mérkőzéssel zárja az alapszakasz küzdelmeit a DFVE női vízilabda csapata ma este hét órától. A találkozó jótékonysági célt is szolgál, ugyanis együttesünk idén is csatlakozott a "Boldog Délután" elnevezésű kezdeményezéshez.

Így nem volt esély a pontszerzésre

Így nem volt esély a pontszerzésre

2025. dec. 03.

A dunaújvárosi fegyelmezetlenségeket könyörtelenül kihasználó FEHA19 magabiztosan győzte le Acélbikáinkat az Erste Liga kedd esti összecsapásán.

Sikeres évet zártak a DKSE kajak-kenusai (galériával)

Sikeres évet zártak a DKSE kajak-kenusai (galériával)

2025. dec. 02.

Világbajnoki arannyal, rengeteg hazai és nemzetközi éremmel zárták a 2025-ös esztendőt a DKSE kajak-kenusai, így volt mit ünnepelni a szakosztály hétfő esti évzáró ünnepségén.