Rajt a bajnokságban

spigott - 2024. szeptember 7. 7:00

Az MTK elleni fővárosi összecsapással kezdi meg a bajnokság küzdelmeit a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese szombaton délután.

Főoldali és belső kép forrása: DKKA-archív

Véget ért a felkészülési időszak a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt csapata számára, ugyanis az előttünk álló hétvégén már Szalai Babették is megkezdik szereplésüket a 2024/2025-ös bajnokságban. A DKKA gárdája idegenben, az MTK ideiglenes otthonában, a Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnokban (Vasas) vág neki a pontvadászatnak szombaton délután három órától.

A feladat nem lesz egyszerű a tavalyi bajnokságban hatodik fővárosiak ellen, hiszen idegenben kezdeni sosem könnyű, s bizony ilyenkor le kell vetkőzni az első bajnoki izgalmát is, de a remények szerint ezzel sem lesz gondja együttesünknek. Ahogy a mieinknél, úgy a kék-fehéreknél is sok volt a mozgás a nyáron, ám vezetőedzőjük, a volt dunaújvárosi Vágó Attila abban bízik, hogy sikerül jól kezdeniük a bajnokságot, hiszen várhatóan nagyon szoros lesz a mezőny, így minden egyes pontnak döntő jelentősége lehet majd a végelszámolásnál.

A jó kezdésben, a jó játékban reménykedik együttesünk vezetőedzője, Gulyás Péter is, aki szerint a legfontosabb az lesz, hogy a játékosok tudásuk legjavát nyújtsák a szombati összecsapáson.
– Véget ért a felkészülésünk, s úgy érzem, hogy egy nagyon jó közösség alakult ki a lányok körében, s erre a jó közösségre próbálunk majd felépíteni egy szerethető társaságot a pályán is. Az első fordulókban minden csapatnak meg kell küzdenie azzal, hogy vagy a játékosok cserélődtek le a nyáron, vagy az edző. Ezzel együtt úgy érzem, hogy, ami munkát lehetett, azt elvégeztük, s ott állunk jelenleg, ahogy azt terveztük, s nyilván ebből lehet majd a későbbiekben tovább építkezni, de ehhez egyre több meccset kell játszanunk. Ami az MTK elleni találkozót illeti, én azt szeretném, hogy egy jó meccset játsszunk, egy olyat, melyen próbáljuk mi diktálni a tempót, s ráerőltetni az akaratunkat ellenfelünkre, s ha e sikeres lesz, természetesen a lehető legjobb eredményben bízom.

A rovat további hírei: Sport

Elégedett kapitányok a világbajnokság után

Elégedett kapitányok a világbajnokság után

2025. aug. 25.

Mindkét szövetségi kapitány elégedetten értékelte a vasárnap zárult milánói kajak-kenu világbajnokságot, amelyen a gyorsasági válogatott 13 érmet, hat aranyat, két ezüstöt és öt bronzot nyert.

Fiatal csatárok az Acélbikáknál

Fiatal csatárok az Acélbikáknál

2025. aug. 25.

Keresztes Zsombor a FEHA19 együttesétől, míg Vadócz Bendegúz Lengyelországból érkezik a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóihoz.

Itthon maradt a Kohász Kupa

Itthon maradt a Kohász Kupa

2025. aug. 25.

A Kozármislenyt és a Kisvárdát is legyőzve szerezte meg a hazai rendezésű Kohász Kupát a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese.

Ünnepi foci a DLSZ Arénában

Ünnepi foci a DLSZ Arénában

2025. aug. 24.

A Szil-Ker együttesének sikerével ért véget a DLSZ Arénában megrendezett VI. Augusztális Ünnepi Foci Kupa.

Fájó búcsú a kupától

Fájó búcsú a kupától

2025. aug. 24.

Nem kis meglepetésre egygólos vereséget szenvedett a Magyar Kupa második fordulójában a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az alacsonyabb osztályú Kelen SC otthonában.

Hajdu Jonatánék világbajnokok Milánóban

Hajdu Jonatánék világbajnokok Milánóban

2025. aug. 23.

Parádés versenyzéssel szerzett világbajnoki címet a kenu négyesek 500 méteres versenyszámában a Kollár Kristóf, Juhász István, Hajdu Jonatán Fejes Dániel összeállítású magyar egység Milánóban.

DSTV: készül az utánpótlás

DSTV: készül az utánpótlás

2025. aug. 23.

A DFVE női vízilabdázóinak utánpótlása is megkezdte a felkészülést a következő szezonra. A fiatal sportolók munkájáról és terveiről Brávik Henrietta utánpótlás edző beszélt. Hangkép.