Búcsú a kupától
Mindkét kapu előtt túl sokat hibázott a DKKA női kézilabda csapata a Budaörs elleni kupameccsen, így a hazaiak kétgólos sikerrel jutottak tovább a sorozat következő fordulójába.
Kép: DO-archív
Hosszú szünet után, a Budaörs elleni kupamérkőzésen tért vissza a pályára a DKKA női kézilabda csapata szerdán este hat órától.
Mivel a továbbjutásról ez az egyetlen találkozó döntött a sorozat negyedik fordulójában, a mieinknek legalább döntetlent kellett elérniük vetélytársuk otthonában, ám a kezdés nem alakult túl jól, ugyanis az első kilenc percben mindössze egyetlen gólig jutottak a mieink úgy, hogy közben a hazaiak ötször is betaláltak (5-1). Gulyás Péter időkéréssel igyekezett felhozni játékosait, akik el is kezdték a gólgyártást, de két-három találatnál közelebb nem kerültek vendéglátójukhoz (8-5). A játékrész derekán megint ellépett néggyel a Budaörs, s ugyan Arany, Kpodar és Horváth révén megfelezte hátrányát a Kohász, a hajrában megint a valamivel pontosabb volt a házigazda, így a szünetre 15-12-es budaörsi vezetéssel vonultak a csapatok.
A második etapot megint a hazaiak kezdték góllal, de Paróczy és Borgyos találataival előbb minimálisra csökkentette hátrányát a DKKA, majd Kpodar hetesével ki is egyenlített (16-16). A biztató nyitányt azonban nem sikerült meglovagolni, mert a vendéglátók 18-18 után hoztak egy 3-0-s sorozatot, majd a játékrész felénél már néggyel vezettek, még nehezebb helyzetbe hozva ezzel kéziseinket. Az akarással nem volt gond, hibából azonban több volt a kelleténél, így az 55. perchez érve eldőlni látszott a találkozó (29-24). Kézilabdázóink ugyan nagyot hajráztak, de hiába dolgoztak le három gólt is hátrányukból, befogni már nem tudták ellenfelüket, így a Budaörs 29-27-es sikerrel jutott be a Magyar Kupa ötödik fordulójába.
Budaörs – DKKA 29-27 (15-12)
A DKKA gólszerzői: Terzic 4, Kpodar 4, Luchies 3, Arany 3, Szalai 2, Török 2, Horváth 2, Paróczy 2, Agócs 2, Borgyos 2, Somionka 1.
A rovat további hírei: Sport
Újabb dupla siker
2025. okt. 22.
A DFVE serdülő és ifjúsági vízilabdázói is magabiztos győzelemmel zárták a Tatabánya-Semmelweis OSC elleni mérkőzésüket a korosztályos bajnokságok legutóbbi fordulójában.
Elismerték a világbajnokságok dunaújvárosi hőseit
2025. okt. 22.
A Gurics György Birkózó Centrumban köszöntötte a közelmúltban véget ért világbajnokságokon szereplő dunaújvárosi birkózókat Barta Endre alpolgármester.
Három döntős hely Jakartában
2025. okt. 21.
Székely Zója és Mayer Gréta is bejutott az egyéni összetett csütörtöki fináléjába a tornászok jakartai világbajnokságának selejtezőjéből.
DSTV: vár a ring
2025. okt. 21.
Településünk széles sportági kínálatának egyik jeles szereplője a Dunai Ökölvívó Sportegyesület. Az edzők elkötelezettek a sportág népszerűsítése mellett – a fiatalok mellett gondolnak az idősebb sportolókra, s persze azokra is, akik elsősorban hobbiszinten foglalkoznának az ökölvívással. Hangkép.
Biztos VRCK-siker a nyitányon
2025. okt. 21.
Nem adott esélyt röplabdázóinknak a tavalyi bronzérmes Kazincbarcika a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának első fordulójában.
Újabb álom teljesül a DLSZ Arénában
2025. okt. 20.
A tervek szerint december végéig elkészül a DLSZ Aréna új öltözőblokkja, melynek köszönhetően végre minden igényt kielégítő körülmények között sportolhatnak a városi kispályás labdarúgók.
Átrobogott a PVSK-n a dunaújvárosi gyors
2025. okt. 20.
Végig hatalmas fölényben játszva aratott 10-0-s sikert a PVSK elleni vasárnapi bajnokin a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata az NB II-es pontvadászatban.