Rio 2016 – Hajdu Jonatán a B-döntőben folytatja

spigott - 2016. augusztus 17. 14:38

Nagyot versenyzett, de középdöntőjében csak a negyedik helyen végzett, így nem jutott be a kenu egyesek 200 méteres olimpiai fináléjába Hajdu Jonatán, a Dunaferr SE versenyzője.

Megkezdte olimpiai szereplését a kenu egyesek 200 méteres versenyszámában a Dunaferr SE fiatal kenusa, Hajdu Jonatán, aki a sprintszám harmadik előfutamában kapott helyet. A 20 éves dunaújvárosi versenyzőnek az első öt hely valamelyikét kellett megszereznie ahhoz, hogy továbbjusson a szám elődöntőjébe. Jonatán remekül kapta el a rajtot, végig tartotta a lépést a szám legutóbbi világbajnokával, az orosz Andrej Krajtorral, s 40.147-es idővel, a második helyen jutott tovább a középdöntőbe.
Versenyzőnk azonban nem pihenhetett túl sokat, mert bő egy óra múlva, háromnegyed négy után már a döntőbe jutásért lapátolhatott az elődöntők harmadik körében.

Kép forrása: MTI/Kovács Tamás

A biztos fináléba jutáshoz az első két hely valamelyikét kellett megszerezni, ami nem ígérkezett könnyű feladatnak, hiszen rendkívül erős mezőnyben, a szám legutóbbi olimpiai bajnoka, az ukrán Jurij Cseban, valamint a négyszeres világbajnok Valentin Gyemjanyenko kellett volna ezt kivívnia.
Versenyzőnk ezúttal is jól kapta el a rajtot, s az első ötven méteren teljesen az élmezőnnyel haladt, ám ezt követően a grúz Nadiradze, valamint az azeri Gyemjanyenko ellépett a mezőnytől, míg Jonatán a harmadik helyért volt óriási harcban Csebannal. A véghajrá sajnos az ukránnak sikerült jobban, míg Jonatán a negyedik helyen ért célba, ami egyben azt is jelentette, hogy nem jutott be a fináléba, s a holnap délutáni B-döntőben folytathatja a szám küzdelmeit.

Ez ám a fordulat: Kovács Zsófia döntőzött és ezüstérmes Bukarestben

2024. jún. 30.

Tartalékból előlépve döntőzött és remek gyakorlattal végzett a bukaresti RomGym Trophy felemáskorlát döntőjének második helyén a DKSE kiválósága, Kovács Zsófia, így újra teljesen nyílt a harc a tornászok utolsó olimpia kvótájáért, melyről kedden dönt a MATSZ elnöksége.

Kovács-Seres Hunor újabb bajnoki címe

Hatalmas fölénnyel nyerte meg a nyíltvízi úszók Szegeden megrendezett korosztályos bajnokságát a DKSE tehetséges versenyzője, Kovács-Seres Hunor.

Kovács Zsófia tartalék Bukarestben

Nem sikerült döntőbe jutnia felemáskorláton a hosszú sérüléséből visszatért Kovács Zsófiának a Bukarestben zajló RomGym Trophy-n.

Amerikai csatárt igazolt a DAB

2024. jún. 29.

A 24 esztendős Tyler Watkins a tengerentúlról érkezik a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatához.

Vb-döntőben a junior válogatott

Nagyot hajrázva győzte le a hollandokat a két DKKA-játékost is soraiban tudó magyar junior női kézilabda válogatott a korosztályos világbajnokság elődöntőjében.

DSTV: értékelték a szezont

2024. jún. 28.

Kemény, viszontagságos, de a tavalyinál sikeresebb szezont zárt a DKKA felnőtt együttese. Horváth Tibor ügyvezető idézte fel, milyen célokkal vágtak neki a bajnokság 2023/2024-es kiírásának, ezekből mit sikerült megvalósítani, s hogyan készülnek a következő szezonra. Hangkép.

Már négy között a juniorok

A vártnál lényegesen nagyobb csatában, de Izlandot is legyőzte a magyar U20-as női válogatott a korosztályos világbajnokság negyeddöntőjében.