Vízilabda: hibátlan szezonzáró

spigott - 2016. június 17. 7:54

Mindkét mérkőzését megnyerte a rájátszás utolsó fordulójában, így az ötödik helyen fejezte be a bajnokságot a DFVE gyermek leányvízilabda csapata.

Kecskeméten ugrottak medencébe a közelmúltban a DFVE gyermek vízilabdázói, akikre két találkozó is várt a bajnokság 5-8. helyéről döntő rájátszásának utolsó fordulójában. Fiataljaink először a házigazda KESI ellen mérették meg magukat, ám hiába játszott otthon ellenfelük, a mieink esélyt sem adtak számukra, hiszen már az első negyed után 5-2-re vezettek, s előnyüket a félidei szünetig újabb egy góllal meg tudták toldani (8-4). A folytatásban valamivel kiegyenlítettebb lett a meccs, ám a vendéglátók nem tudtak feljebb zárkózni sőt, az utolsó felvonás gólpárbajából is a mieink jöttek ki jobban, akik könnyed, 15-9-es sikert arattak.

Mivel a helyosztók másik mérkőzésén a Tatabánya simán, 18-9-re legyőzte az egrieket, ezért előbbiekkel játszott együttesünk az ötödik helyért, s bár Brávik Fruzsina tanítványai nem kezdtek jól, a második negyedre nagyon összekapták magukat, sorozatban öt gólt szerezve húztak el vetélytársuktól három találattal (6-3). A térfélcserét követően is pontosabban, jobban játszottak a dunaújvárosi fiatalok, akik a harmadik negyedet három találattal nyerték meg, így még az is belefért számukra, hogy az utolsót egálra adják, mert összességében könnyed, 12-6-os győzelemmel biztosították be ötödik helyüket a bajnokság végén.

Eredmények, gólszerzőink

DFVE – KESI 15-9 (5-2, 3-2, 1-1, 6-4)
Gólszerzőink: Telek 6, Deményi 2, Pál 2, Fülöp 1, Jonkl 1, Sümegi 1, Velics 1, Dorak 1.

DFVE – Tatabánya 12-6 (1-3, 5-0, 4-1, 2-2)
Gólszerzőink: Deményi 8, Telek 2, Velics 1, Pál 1.

A rovat további hírei: Sport

Sportban és tanulásban is remekeltek

Sportban és tanulásban is remekeltek

2025. dec. 04.

A DKSE négy birkózóját, valamint Fehér Krisztián edzőt is elismerték az adonyi Bálint Ágnes Művelődési Ház és Könyvtárban megrendezett Dunaújváros körzet "Jó tanulója - jó sportolója" ünnepélyes díjátadóján.

Gász: elhunyt a Dunaferr SE egykori kiválósága

Gász: elhunyt a Dunaferr SE egykori kiválósága

2025. dec. 04.

Ötvenkét esztendős korában elhunyt Mohácsi Árpád a Dunaferr SE férfi kézilabdázóinak egykori kiváló játékosa.

Hozta a kötelezőt a DFVE

Hozta a kötelezőt a DFVE

2025. dec. 04.

Minden negyedet megnyerve aratott tizenhárom gólos győzelmet a Szeged elleni hazai bajnokin a DFVE női vízilabda csapata szerdán este.

Nincs megállás a röpiseknél

Nincs megállás a röpiseknél

2025. dec. 03.

A Dág KSE elleni fővárosi mérkőzéssel folytatja a bajnokság alapszakaszának küzdelmeit a DKSE röplabda csapata csütörtökön este nyolc órától.

Hazai bajnoki a jótékonyság jegyében

Hazai bajnoki a jótékonyság jegyében

2025. dec. 03.

A Szeged elleni hazai mérkőzéssel zárja az alapszakasz küzdelmeit a DFVE női vízilabda csapata ma este hét órától. A találkozó jótékonysági célt is szolgál, ugyanis együttesünk idén is csatlakozott a "Boldog Délután" elnevezésű kezdeményezéshez.

Így nem volt esély a pontszerzésre

Így nem volt esély a pontszerzésre

2025. dec. 03.

A dunaújvárosi fegyelmezetlenségeket könyörtelenül kihasználó FEHA19 magabiztosan győzte le Acélbikáinkat az Erste Liga kedd esti összecsapásán.

Sikeres évet zártak a DKSE kajak-kenusai (galériával)

Sikeres évet zártak a DKSE kajak-kenusai (galériával)

2025. dec. 02.

Világbajnoki arannyal, rengeteg hazai és nemzetközi éremmel zárták a 2025-ös esztendőt a DKSE kajak-kenusai, így volt mit ünnepelni a szakosztály hétfő esti évzáró ünnepségén.