Most elmaradt az érem

2018. június 10. (vasárnap) 12:09 - spigott

Ötszáz méteren a negyedik, kétszázon az ötödik helyen végzett Hajdu Jonatán és Fekete Ádám kettőse a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokságon.

A 200 és 500 méteres finálékkal folytatódott vasárnap a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokság, melyen a Dunaferr SE kenusa, Hajdu Jonatán két döntőben is hajóba térdelt. Egyesületünk olimpikonja az újpesti Fekete Ádámmal párban nem sokkal dél előtt a kenu kettesek 500 méteres fináléjában mérette meg magát, s mivel a pénteki előfutamból nagyon magabiztosan jutott tovább a magyar egység, abban bíztunk, hogy a döntőben is sikerül szép eredményt elérniük.

Kép: mkksz.hu (Szalmás Péter felvétele)

A futam óriási küzdelmet hozott, a táv feléig fej-fej mellett haladt öt hajó is, ám 250-nél a románok robbantottak, az élre álltak, s végül meg is nyerték a viadalt, míg Jonatánék öt tizeddel, de lemaradtak a dobogóról, s végül a negyedik helyen fejezték be a döntőt. A magyar kettős délután kettő órától ismét hajóba térdelt, s a 200 méteres fináléban próbált meg érmet szerezni, ám ez most sem jött össze a rettentően erős mezőnyben, mert hiába a lényegesen jobb rajt, a hajrában elkövetett technikai hiba miatt végül "csak" az ötödik helyen tudták berúgni a hajót a mieink.

Tartják előttünk az előnyüket

2019. január 21. (hétfő)

Az olasz válogatott legyőzte Hollandiát, így továbbra is hibátlan mérleggel, négy pont előnnyel vezeti a női vízilabda világliga B csoportját, melyben a magyarok a második helyen állnak és már bejutottak az Európa Kupa hatos döntőjébe.

Két csapattal a döntőben!

A Hild és a Pannon röplabda csapata is hibátlan teljesítményt nyújtva jutott be az Országos Diákolimpia fináléjába.

Tovább menetelnek a röplabdázók

Kiütéses győzelmet aratva erősítette meg első helyét a DSE Röplabda Akadémia U21-es csapata az NB II-es bajnokság Közép Csoportjában.

Kétarcú Acélbikák

2019. január 20. (vasárnap)

Negyven percnyi jó játék, háromgólos vezetés után kapott ki 6-3-ra a Debrecentől a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

Sikerrel rajtolt a Dunaferr

A röplabda férfi NBI Liga alapszakaszának első mérkőzésén a Dunaferr SE izgalmas találkozón öt szettben győzte le a PTE-PEAC gárdáját.

Ez nem álom, hanem valóság

Koronczai Petrának, a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia irányítójának igazi meglepetéssel indult a 2019-es esztendő, hiszen bekerült az elitek közé.

Négy dunaújvárosi érem a sportcsarnokban

Két arany- és két bronzéremmel zárták a Danubius KSE tollaslabdázói a Dunaújvárosi Sportcsarnokban megrendezett Országos Felnőtt Ranglista Versenyt.