Szűkített kerettel a hollandok ellen

2019. január 12. (szombat) 14:00 - doszerk

Illés Anna, Horváth Brigitta, valamint két kapus, Kasó Orsolya és Magyari Alda maradt ki a magyar női vízilabda-válogatottból, amely Hollandiában játszik világliga-mérkőzést.

Az Európa-bajnok Illésnek a csütörtöki edzésen "vitte el egy lövés" az ujját, ezért nem tarthatott Bíró Attila együttesével. A magyar válogatott három nappal később Franciaországban ugrik medencébe, a keret arra a találkozóra változhat. "A hollandok hazai pályán valamivel esélyesebbnek számítanak, főként, hogy a korábbi tendencia a 2017-es világbajnokság óta megfordult, avagy mi nem tudtuk legyőzni azóta őket - ugyanakkor ez nem jelent semmit, mert nem érzek különbséget a két csapat között, képesek vagyunk felvenni velük a versenyt. Így szombaton, Hágában is győzelemre törünk" - idézte a szövetség hivatalos honlapja a szakembert.

Gurisatti Grétáék nehéz feladat előtt állnak! Kép forrása: mvlsz.hu (Madar Dávid felvétele)

A világligában a magyar csapat novemberben 13-4-re legyőzte Egerben a franciákat, majd decemberben 13-12-re kikapott Olaszországban. A négyesből az első három jut az Európa Kupa hatos döntőjébe, ugyanakkor fontos a csoportelsőség, mivel azzal közvetlenül az elődöntőbe lehet kerülni. Az Európa Kupa hatos döntőjét március 28. és 31. között rendezik Torinóban. Innen az első három jut a világliga júniusi szuperdöntőjébe, aminek Budapest ad majd otthont, így a magyar válogatott automatikus résztvevő. Ennek a tornának a győztese szerez elsőként kvótát a 2020-as tokiói olimpiára.

A női válogatott hollandok elleni kerete:

Kapusok: Gangl Edina (UVSE), Tóth Eszter (BVSC)

Mezőnyjátékosok: Csabai Dóra (FTC), Garda Krisztina (Dunaújváros), Gurisatti Gréta (Dunaújváros), Gyöngyössy Anikó (BVSC), Keszthelyi Rita (UVSE), Leimeter Dóra (BVSC), Máté Zsuzsanna (BVSC), Rybanska Natasa (UVSE), Szilágyi Dorottya (Eger), Szücs Gabriella (UVSE), Vályi Vanda (Dunaújváros)

A csoport állása: 1. Olaszország 9, 2. Hollandia 3 (26-15), 3. MAGYARORSZÁG 3 (25-17), 4. Franciaország 0

2019. január 17. (csütörtök)

Fegyelmezetlenül, sok hibával játszva kapott nagy pofont hazai pályán megyei riválisától a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

Elmaradtak az izgalmak az Aranyban

A Labdaérzék-Gourmand tizenhárom, a Tízpróbások tizenkét gólt szerezve győzték le ellenfelüket a városi futsal bajnokság szerda esti fordulójában.

Megyei rangadó a hatodik helyért

A Fehérvári Titánok elleni hazai mérkőzéssel folytatja az Erste Liga küzdelmeit ma este hat órától a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

Magabiztos előny a kupában

2019. január 16. (szerda)

Óriásit lépett a továbbjutás felé a Magyar Kupában a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata, mely a negyeddöntő első meccsén 7-2-es sikert aratott Csömörön.

Elkészült a középszakasz programja

Két legerősebb ellenfelével kezdi meg az Erste Liga középszakaszának küzdelmeit a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

A Dunaferr célja a továbbjutás

Idegenben, Csömörön lép pályára ma este fél nyolctól a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata a Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén.

Könnyed magyar siker Franciaországban

2019. január 15. (kedd)

A magyar női vízilabda-válogatott 12-5-re nyert a francia csapat vendégeként kedden a világliga B csoportjának negyedik fordulójában.